Zaloguj się, aby obserwować  
Ludwik_53

kosiarka rotacyjna - osłony zakładać czy nie ?

Polecane posty

Ludwik_53    0

Witam, ;)

 

Jak wszyscy wiemy wkońcu zaczął się sezon na koszenie traw a ja mam problem z osłoną u kosiarki. Otóż kiedy jeszcze ją miałem był duży problem z koszeniem na rogach (mam małe łąki ale dużo) i mimo osłony często mi wybijało szyby. Kolejnym powodem było to że kosiłem 30-tką i ciężko miał podnośnik więc ją zdjąłem. Gdy zakupiłem 3P pomyślałem że nie warto jej przykręcać bo to duzo roboty ale niestety w ubiegłym roku 3 szyby poszły, przednia, tylna, i na końcu boczna. Udało mi się jednak dokosić i wymienić przednią. Teraz znowu niewiem co robić kupe koszenie niema czasu przykręcać i do tego z osłoną kiepsko się kosi po rogach... Macie jakieś pomysły ? macie osłony na swoich kosiarkach prosze o szybką odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Temat troszkę bez sensu no ale... Ja w swojej mam osłony i jestem zdania, że wszystkie kosiarki powinny mieć osłony. Jeżeli fabryka je tam zamontowała to raczej jakiś cel w tym jest. Ewentualnym wyjściem w Twojej sytuacji może być zamontowanie na ciągniku siatki ochronnej na tylnej i bocznych szybach. Wtedy będziesz mógł kosić w rogach a i szyby będą całe.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8111    0

Kolego pomyśl również przedewszystkim o własnym zdrowiu bo o wypadek nie trudno ja bym bardziej myślał o zdrowiu niż o szybach ja mam u swojej komplet osłon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Do czasu będziesz mądry i kosił bez osłony. Mi jak plandeka zaczeła się rozłazić to kupiłem drugą z metalowym wierzchem i nigdy szyby nie wybiło. Jak dostaniesz po głowie to nie będziesz głupio pytał. Bądź mądry przed szkodą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A ty autorze tematu to tak z głowa to masz wszystko dobrze? Bo aż ręce opadaja jak się takie tematy czyta. Wiesz co najlepiej nie zakładaj żadnych osłon nawet kabine weź zdejmij z ciągnika i jedź kosić dostaniesz kamieniem w głowę albo w co inne i wtedy przynajmniej państwo na twojej emeryturze zaoszczędzi.

 

Więcej merytoryki i mniej agresji bo zaraz polecą ostrzeżenia !

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a jaki masz problem z koszeniem na rogach? Ja mam osłony, nigdy mi szyby nie wybiło i na rogach mam normalnie wykoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Ludwik 53 znane Ci są zasady BHP przy pracy z takimi maszynami? Najwyższy czas by je poznać jeśli chcesz uniknąć takich nieszczęśliwych zdarzeń, a osłony to podstawa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREXX85    333

moja kosiarka dzisiaj miała wypadek.Kosiłem kartoflisko i ostrze siekiery leżało w ziemi,gdy bęben natrafił na siekiere rozległ sie głośny stukot gdyby nie fartuch to dostałbym tą siekierą w łeb,na szczescie tylko pare noży zgieło <_<

Edytowano przez ZETOREXX85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jonh
      Witajcie.Jaką kosiarke polecacie do 10 tysięcy. Szerokość robocza to minimum 3 metry. Co myślicie o kosiarce fella sm 320? 
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
    • Przez Kondzio342
      Witam stoje przed zakupem Kosiarki rotacyjnej. Do pokoszenia na raz okolo 7ha łąki. Szerokość 1.65. Koledzy jakies porady te firmy mam do wyboru. Chcialbym raczej nowa. prosze o opinie.
    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj