Zaloguj się, aby obserwować  
Adik_ziel

Pasza rzepakowa

Polecane posty

Adik_ziel    3

Czy zauważyliście wzrost mleka po dawaniu paszy rzepakowej ja od niedawna daje i jak na razie moze troszke doszło ;/

 

Po czym dajecie tą pasze czy przed czym ;] my dajemy po sianokiszonce w południe ;]

 

Ale krowy lubią bardzo tą pasze ;]

 

 

Pozdrawiam Adik_ziel !!

 

rzepak przez ż to jeszcze nie widziałem Ups..... śpiący byłem i nawet sie nie skapłem ;/ Sorki ;/

Edytowano przez Adik_ziel
Ort.

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

ja daje moim krową paszę pełnoporcjową,ale spadł im mocznik więc kupuje i dosypuje śrutę rzepakową do paszowozu. Po kilku dniach krowy jak wchodziły na halę to miały czubate wymiona :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Czy zauważyliście wzrost mleka po dawaniu paszy rzepakowej ja od niedawna daje i jak na razie moze troszke doszło ;/

 

o_O jest to twardy dowód na to, że nasza śruta jest lepsza od śruty z genetycznie modyfikowanej soi, mam jednak jedno maleńkie pytanie czy dodatek śruty rzepakowej nie wpływa negatywnie na jakośĆ mleka tudzież zdrowotnośĆ bydła, aktualnie wiele mówi się, iż w Polsce wśród rolników panuje stereotyp dotyczący stosowania śruty rzepakowej jako paszy, tzn uważają oni, że ma on negatywny wpływ na zdrowotnośĆ zwierząt natomiast np we Francji zużycie paszowe śruty rzepakowej dorównuje zużyciu śruty sojowej w Polsce!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja tez daje aktualnie pełnoporcjową pasze ale jak mieszam sobie sam to daje więcej śruty rzepakowej niż sojowej a ogólnie ciężko mi stwierdzić bo nigdy samej rzepakowej śruty nie dawałem


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

a ja wogóle nie daje śruty rzepakowej ostatnio, teraz tylko genetycznie modyfikowana soja(ma więcej białka niż śruta)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

My do śrutu dosypujemy śrute rzepakową i jest ona lepsza od śruty i jest bez śrutowania(cena taka sama jak żyto a ile razy lepsza no i bez śrutowania).


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Nam po tej paszy przybywa 100l mleka na dzień od 18krów ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
a ja wogóle nie daje śruty rzepakowej ostatnio, teraz tylko genetycznie modyfikowana soja(ma więcej białka niż śruta)

 

Co z tego że ma około 10 % więcej białka jak jest 70 % droższa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

A dajecie wysłodki?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Wytłoki dawaliśmy bydłu i świniom, ale fabryka już upada i w tym roku już nie kupowaliśmy, sądzę że bardzo dobrze, mamy dość zboża, a z tym tylko była robota, najgorzej zimą jak to było zamarznięte... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

A moje nie dostają paszy rzepakowej tylko kiszone i ześrutowane zboże z koncentratem otrebami i czasami śrutą sojową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

nie musiz bo koncentrat dajesz - tu chodzi o białko panowie !

 

układałem ostatnio dawki pokarmowe dla krow systemem tradycyjnym i wyszło że krowa przy średniej wydajności 23 kg powinna zjadać do 1,5 kg poekstrakcyjnej śruty rzepakowej


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

u mnie po srucie rzepakowej jest wyrazny wzrost mleka. nie mozna przesadzic z bialkiem bo nam mocznik sie zwiekszy i nadmiar bialka dziala toksycznie na jajniki. oplaca sie dawac ta srute bo jest tansza od zboza a ile bialka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj