Polecane posty

schiftern    0

Mam xero, załatwiłem pare lat temu. Siatka wg. instrukcji powinna mieć 120-125 cm.

 

Witam,

 

mam pytanie odnośnie siatki - czy owija Wam siatką dokładnie belę? Czy belka jest dokładnie owinieta siatką I czy siatka zachodzi wam na krawędzie? Mam prasę Fiatagri 5880 I jest z tym problem. Wałek który rozprowadza siatkę przesmarowany chodzi lekko jak ktoś kiedyś mi pisałał a I tak do końca nie jest dobrze. Raz miałem siatkę 130 cm ale I to nie pomogło. Może ma ktoś jakiś patent na to?

I mam jeszcze pytanie czy nie wysuwa Wam się siatka z aparatu podającego siatkę? U mnie czasami się zdaży że siatka się wysunie I nie chce załapać na następną belke.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Kupiłem prase 658 i nie działa dźwięk w steroniku i miga ta pomarańczowa kontrolka na sterowniku co może być? Takto chyba raszta w sterowniku działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

spróbuj pokręcić membraną z tyłu sterownika może coś pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Głośnik trzeszczy czyli prąd do niego dochodzi może jest zabrudzony lub membrana popsuta. Mogę bez obawy rozkręcić sterownik i zobaczyć co jest żeby nic nie urwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

spokojnie tak,u mnie był mocno zakurzony i trzeszczał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Wejdzie siatka 4500 metrów z tamy do 658? Jaką wysokość zleca informacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

W NH 654 czasem mam problem z cofaniem siatki. Na pusto wszystko chodzi dobrze a podczas prasowania automat poda siatke a potem jakby nie mial sily jej cofnac, musze zatrzymac prase i cofnac aparat przyciskiem na komputerze. Czasami wszystko dziala dobrze a czasami kilka balotow pod rząd musze zatrzymywac i cofac komputerem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechanik90    0

Panowie mam taki problem z prasa nh 648 nie załącza się sterownik zero reakcji miał ktoś taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

A dochodzi zasilanie? Skąd jestes?


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Mam problem z 658 gdy chcę na pusto włączyć podajnik od siatki i wysunie sie i gdy wraca to nóż spada jakby za wcześnie na aparat. Gdy wejdę na prasę i podniose lekko nóż to opadnie ale w tedy nie chce znowu jej podać bo nóż blokuje się o aparat. Doradzi ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Na pusto to zawsze nóż spadnie "za wczesnie"  bo podajnik siatki jest polaczony z tymi 3 walcami ktore sie cofaja jak komora sie napelnia, i dopiero jak bedzie minimum balot 105cm to cofna sie na tyle ze noz spadnie we wlasciwe miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Mam problem z 658 gdy chcę na pusto włączyć podajnik od siatki i wysunie sie i gdy wraca to nóż spada jakby za wcześnie na aparat. Gdy wejdę na prasę i podniose lekko nóż to opadnie ale w tedy nie chce znowu jej podać bo nóż blokuje się o aparat. Doradzi ktoś coś?

 

Przeslij mi zdjęcia na e-mail:tespis17@wp.pl mechniazmyu do podawania siatki to Ci pokaże w którym miejscu szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu92    0

Witam, posiadam prasę NH 650 i mam z nią od poczatku problemy z rozpoczeciem snopka. Tzn. nie chce zaczac mi obracac snopka i po chwili skrecaja mi sie pasy. nNie wiem co może być przyczyna. Prosze o pomoc. wrzucam zdjecie komory i zdjecie snopka zrobionego .

post-192252-0-46549200-1500320240_thumb.jpg

post-192252-0-42464600-1500320259_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Wolniej jedz. Przynajmniej na początku. Wjedź trochę w rządek tak z 5-10 metrów zatrzymaj się chwilę z 3 sekundy i dalej do przodu aż do końca balato.. Możesz trochę wydłużyć łańcuszek ten nad podbieraczem co jest odpowiedzialny za walce ale nie za bardzo żeby nigdzie nie przycierało. Tam gdzie pasy schodzą włażą na siebie  tam musisz pchać rządek.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

Czy da się gdzieś dokupić wtyke na przewód do sterownika? Bo mi czasami nie łączy jak drga sterownik. I jak mam na automacie owijanie siatka to czasami nie chce do końca dopaść nóż a jak włączę na ręczne to bez problemu mogę cofnąć nóż co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

A przypadkiem nie resetuje się ten sterownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Źle mnie zrozumiałaś chodzi mi o to czy nie wyłącza się w trakcie owijania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Spróbuj jeszcze rozłożyć ten elektrosiłownik i go wyczyścić bo w nim zbiera się syf i potrafi się zaciąć u mnie tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj