Polecane posty

jacki31    5

No właśnie u mnie w NH648 też tak jest, że ta blacha przy podaniu siatki zaszoruje o wałek i po ucięciu siatki wystają tylko nitki na pare centrymetrów. Przepracowałem 2-sezony i nic sie nie dzieje, więc chyba ma tak być. Siatke zawsze łapie i owija bez problemów. Może inni właściciele tych pras napiszą jak jest u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Mam prasę NH 654 i muszę sktócić pasy o około 20cm. Czy jeśli wszystkie skrócę idealnie tak samo i od nowa je zakuje to czy po poluzowaniu sprężyn napinających pasy to wszyskto będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Witam wszystkich,

mam pytanie do właścicieli pras New Holland 654-658 i Fiat Agri 5880. Czy zespół podawania siatki w pracy automatycznej przesuwając siatkę musi ta górną blachą dohodzić do samego walca który pobiera siatkę tak aż walec szoruje o tą blachę i przez moment jest jeden wielki rumot. Po chwili cały zespół cofa sie do tyłu i już jest dobrze. Czy tak musi być w tych prasach czy jest to jakoś regulowane? I jeszcze mam pytanie jak wyregulować ten zatrzask noża by po ucięciu siatki zostawało z 5 cm tak jak pisza w instrukcji. U mnie po cięciu zostają tylko strzępy i wątpie by drugą belkę udało się związać. Prase dopiero co nabyłem i robiłem prube jak działa i zauważyłem że tak się dzieje. Może ktoś coś doradzić co tu poprawić?

 

Proszę o pomoc.

 

U mnie też szoruje o walec.

I mam jeszcze taki problem z zgniotem beli. Wbije cisnienie w układ manometr pokazuje dobrze bo jest nowy. Na tomiast po rozpoczęsciu beli cisnienie nie wzrasta tylko spada. aa jak wbijam cisnienie to pasy zamiast sie napinać to sie luzują. A gdy skrece mocniej zawór to pasy nachodzą mi na siebie co to może być ?? za długie pasy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

w mojej 654 było dokłanie 10,51m

A może mi ktoś wytłumaczyć jak zakłada się sznurek do wiązania? Do tej pory wiązałem tylko siatką i nie wiem jak założyć sznurek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Na jakie ciśnienie zbijacie. Kiszonke, siano i sĺome?

 

 


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki13133    7

Witam wszystkich. Kupiłem prase New Holland Fiatagri 5980 i też tak u mnie się dzieję że gdy automatycznie owija siatka to z poczatku trze o walce i jest straszny hałas ale mam pewien problem... kiedy sie zatrzymam do owiniecia beli ( gdy mam ustawione na automat. ) automat poda siatke i siatka sie nie chce zatrzymać a sterownik ciągle piszczy, co może być przyczyną ?? żeby uciąć siatke musze przełączyć na manual i sam uciąć.. dodam jeszcze że jak chce uciąć siatke to zespół podawania siatki nie chce sie ruszyć w dół aż czasami musi ktoś siedzieć na prasie i pchać to na dół żeby siatke ucieło.. Bardzo proszę o pomoc.. !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

prawdopodobnie ci nie działa kontrakton(czujnik) który znajduje się przy małym magnesie przy rolce siatki. gdy magnes jest przy czujniku powinień być układ zwarty lub rozwarty


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schiftern    0

Do luki13133

najpierw rozepnij wszystkie wtyczki od czujników i napuść w nie preparatu KONTAKT jest to preparat myjący styki bo prawdopodobnie nie masz połączenia z tym czujnikiem co jest przy siatce tak było u mnie. Jak nie masz Kontaktu może być WD-40 i też powinno być dobrze. Następnie przesmaruj wszystkie dźwignie które napędza siłownik podawania siatki. Może tam gdzieś przyrdzewiało i wszystko cieżko chodzi. Prasy stojące pod chmurką u handlarzy tak mają. A i najważniejsze nóż musi być ostry bo nię będzie równo ucinał siatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

ak zrobic zeby belki byly bardziej zbite? podlaczam waz od ciscienia co jest od tego tloka od docisku nabijam cisnienie 1500 wiecej nie da rady waz odlaczam i chowam.

Edytowano przez eminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

od tego masz regulator cisnienia, który ma popuszczac cisnienie w tłoku gdy jest duży nacisk na niego. Jak nie da się już go podkręcić to wymień olej i go odpowietrzyj a jak nie pomoże to regulator do wymiany. Może jeszcze tłok popuszczać


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Regulator masz na tym siłowniku od zgniotu takie pokrętło mechaniczne. Pewnie masz oringi wywalone wchodza tam po 2 oringi ale grubosc 1.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

To jest zdjecie z boku prasy. O ten zawor wlasnie chodzi. Poluznij kontre i go wkrec bardziej


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eminem    1

a co zrobic jesli mam ten zawor wkrecony do konca a belki nie sa zbytnio zbite??

i cisnienie moge nabic max do 2200 i wystarczy ze raz otworze i zamkne klape i spada do 1500 i tak sie utrzymuje.

Edytowano przez eminem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

prawdopodobnie uszczelniacze wewnątrz siłownika przepuszczają. Po dobijaniu oleju w obieg odpowietrzałeś siłownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

przy siłowniku co są te rurki doprowadzające olej trzeba poluzować i jeszcze raz olej dobić z minimalnie odkręconymi śrubami, wtedy olej wyprze powietrze z obiegu. Powtórz napełnianie i spuszczanie oleju 3-4 razy powinno pomóc.

 

W jaki sposób dodaje sie obrazki w postach, nie każdy jest urodzonym hakerem :D

Edytowano przez Adam8550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Zamiast wcisnąć "odpowiedz" wciskasz "wiecej opcji odpisywania"

  • Like 1

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj