Polecane posty

Piotr0099    0

Tematy połączone

Witam..

Chciałbym kupić prase New Holland 654 albo 658..

Wiem ze model 658 ma noże i chciałbym sie zapytać jak wygląda zapotrzebowanie na moc tych pras.. :D

Posiadam ciągnik Valtra n92 i niewiem czy on da rade...

Materiał prasowany to około 15 ha trawy na kiszonke i 25 ha słomy.. :D

Aha i chciałbym zeby ktos powiedział jak obsługuje sie komputer w tych prasach..?? :D

Za odp z góry dzieki i pozdro ;)

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amoorek78    0

Tematy połączone

 

Witam.

 

Potrzebuję pomocy w sprawie prasy NH 658.

Mam kilka pytań.

 

Czy ktoś kto posiada taką prasę byłby w stanie podać mi numer swojego telefonu (może być na priv oczywiście), aby móc się skontaktować i zaczerpnąć kilku rad ?

 

Moje np takie 2 podstawowe pytania to:

 

1. Jak ustawiam wielkość bela to czy po ustawieniu go ma sygnalizować to trąbką czy nie ?

 

2. Jak włączam prasę to na komputerku pojawia mi się 140 (pewnie szerokość bela) ale jak zaczynam prasować to nie powinno być 0 czyli licznik ilości beli ?

 

Jacek

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacki31    5

1. Przy ustawianiu wielkości są piknięcia co 5cm

2. 140 to wielkość beli , póżniej powinno pokazać 70(75) bo od tylu mierzy komputer i wzrastać co 5cm.

Ilosć bel pokazuje po wciśnięciu przycisku z trzema belami(1raz-dzienny, 2-razy całkowity)

Edytowano przez jacki31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpgrmarcin    0

Witam. Trochę się powtarzam ale nikt nigdzie nie odpisał. Jeśli ktoś wie jak naciągnąć pasy w nh 654 to czy mógłby się tą wiedzą podzielić? Jeśli tak, to z góry bardzo dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpgrmarcin    0

W sumie wszystkie są luźne, ale trzy z prawej strony (stojąc z tyłu prasy) są bardziej luźne, wręcz już wiszą. Natomiast te z lewej są jeszcze względne, jednakże mogły by być bardziej naciągnięte. Po za tym nic innego z nimi się nie dzieje. Tylko belki wychodzą trochę nie równe. Na początku sezonu były dobrze napięte i belki były równe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Jedynym rozwiązaniem jest skrócenie luźnych pasów do długości tych napiętych. Pasy są całościowe czy mają już spinki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpgrmarcin    0

Z tym że te bardziej napięte też są trochę luźne i czy w tym przypadku należy wszystkie skrócić? Pasy mają już spinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Po skróceniu wszystkich pasów do takiej samej długości nie będziesz miał problemu z nierównymi belami oraz zapobiegniesz ślizganiu czy też schodzeniu pasów na siebie co często sie zdarza przy luźnych pasach. Jakie posiadasz spinki na pasach MS 25 czy Titan 05? Ja polecam Titany po sezonie użytkowania nie widać żadnych oznak zużycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpgrmarcin    0

Nawet nie wie jakie to spinki są już były jak kupiłem prasę. A te Titany zamontuje samem czy jest do nich potrzebne jakieś urządzeni? Bo wiem że są takie co skręca się wkrętarką i z tego co pamiętam kosztowały 170 zł za dwie sztuki. Nie wiem czy to dużo czy mało, czy może w sam raz. Bo tych co są obecnie samemu bym nie zamontował tylko trzeba zakuwać. A jak bym miał jakieś problemy jeszcze to można się radzić? Znasz się na tych prasach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

http://www.youtube.com/watch?v=A0FRLwPlrAM

W tym filmiku jest maszynka do zakuwania spinek Titan, kosztuje ok 450 zł. w sumie nie mało ale raz kupujesz i masz. Te co opisujesz do skręcania wkrętami są to MS 25, krążą o nich różne opinie ale tak na logikę w pas jest wkręcany wkręt o średnicy ok 5 mm tuż przy brzegu pasa co na pewno niekorzystnie wpływa na jego strukturę i trwałość natomiast w spinkach Titan zakuwane są jakby zszywki o średnicy ok 2 mm, co w mniejszym stopniu narusza płótna w pasie. Takie jest moje zdanie na temat tych spinek. u mnie NH zbiera zarówno siano, słomę jak i sianokiszonkę i zawsze na jak najwyższym stopniu zgniotu około 2300 psi. W razie jakichkolwiek pytań śmiało wal. Trzeba sobie pomagać

Edytowano przez Adam8550

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpgrmarcin    0

A gdzie można taką maszynkę dostać? Bo obecnie tego typu mam spinki. I jaki jest koszt takiej spinki? Ja robię na połowę zgniotu bo obawiam się że c 360 miała by problem z podniesieniem beli na pełnym zgniocie. To jeszcze się zapytam czy może wiesz czemu nie działa podświetlenie w sterowniku czy to można gdzieś włączyć w jego funkcjach? Sory że tyle mam pytań. Ale dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

W sprawie maszynki to na końcu filmiku były dane do firmy zajmującej sie sprzedażą spinek i maszynek do zakuwania. alle spróbuj tutaj http://www.mlt.pl/ koszt spinki to około 120zł.

Co do podświetlenia to raczej nie ma takiej opcji żeby w sterowniku była możliwość włączania i wyłączania, u mnie od razu przy włączeniu sterownika działa podświetlenie. Już było wspominane na AF o tym wieć może twój sterownik nie posiada takiej opcji albo jest coś nie tak. Pytaj o co chcesz, ja przed zakupem też pytałem o wiele rzeczy. Wiesz jak poluzować pasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpgrmarcin    0

Wiem że trzeba otworzyć klapę do połowy i tam z boku tym drutem jakoś trzeba odblokować napinacz pasów. Dobrze myślę? Do końca nie wiem jak, ale będę próbował, może coś z tego wyjdzie. A cena spinek to za sztukę? Trochę już ogarniam tą prasę, mam jeden sezon za sobą. Miłem obawy jak kupowałem, ale jestem zadowolony z niej. W moich okolicach nie widać takich tylko polskie więc za bardzo nie ma się kogo poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Tak dobrze myślisz tylko ja u siebie wkładałem w tą tulejkę śrubę ok 25mm, dokładniej tulejka tulejka znajduje się za ramieniem sprężyny. te 120 zł. to kosztuje spinka na jeden pas czyli dwie części. To tak samo jak ja mam swoją dopiero sezon a wokół same sipmy lub metal-fachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

To jest tak: podnosisz klapę i z lewej strony za ramieniem od tej dużej sprężyny wspawana jest calowa rurka o długości ok 4-5 cm i wkładasz w nią jakąś śrubę albo sworzeń i opuszczasz klapę ramie które naciąga pasy opiera sie ta tym sworzniu i w ten sposób pasy są luźne. A później po założeniu pasów podnosisz klapę wyjmujesz sworzeń opuszczasz i pasy są napięte. Jak chcesz to moge zrobić fotki jak i co ale dopiero pod koniec tygodnia, prasa nie stoi u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpgrmarcin    0

Był bym bardzo wdzięczny za foty. Wtedy było by łatwiej. Na razie tego nie robię tylko zbieram informacje więc może być pod koniec tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schiftern    0

Witam,

ma może ktoś sprężynę odrzutnika bel do pras NH 654-658 lub Fiatagri z długim uchem z jednej strony. Kupiłem prasę bez odrzutnika i teraz kompletuje całość. Gościu sprzedał mi odrzutnik od spalonej niestety z jedną sprężyną. Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Witam potrzebuje (buzzer, brzęczyk, alarm dokładnie nie wiem jak to się nazywa) do sterownika prasy nh 650. Wie ktoś gdzie coś mogę takiego dostać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

na złomie, wyjmij ze starego komputera PC, na allegro 1.50 kosztuje, ale przesylka droga ;p


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

a nie spalę przez to sterownika??? W serwisie Nh kosztuje 380PLN oryginał z francji trochę drogo jak za taką pierdołę ale to pomaga bo bez niego często zaczyna wiązać zanim się zatrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Pierwsze co trzeba zrobić to zmierzyć napięcie multimetrem tam gdzie ma być głośnikiem. Chociaż niekoniecznie. Od PC brzęczyk pisali na innym forum że jest na 12v ale to chyba nie prawda. Jeśli zwarcia się nie zrobi to raczej nie spalisz. Chyba że za duże napięcie. Na 12 V że są potrzebne buzzery czyli generator głośnikiem. Można spróbować też z małym głośnikiem, jeśli membrana się ostro wychyli to potrzeba buzzer. Za uszkodzenia nie odpowiadam :D. A za 380 to może o komputer chodziło bo tyle powinien być wart :D Daj znać jak postępy

Edytowano przez zetores

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj