Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc!

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafalt1717

rafalt1717

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 16:04

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! Witam, w mojej okolicy pojawił się na sprzedaż przyzwoity mf 235. Na zdjęciach ciągnik prezentuje się na prawdę rewalacyjnie. Jest to rocznik 88, który ma przebieg podobno około 600mth. I tu zwracam się o pomoc. Czy jest to realne? Ciągnik jest podobno nie malowany, ma oryginalne tylne opony, widlak (brak wspomagania - problem?) i kabinę zamontowane w 2003 roku. Jutro jadę go zobaczyć. Na co mogę zwrócić uwagę, jak sprawdzić czy opony są faktycznie oryginalne jeżeli są na nich jakie kolwiek informacje (podobno nawet chlapacze to oryginał). Jak sprawdzić plomby na liczniku lub inne ważne elementy, które powinien zawierać oryginał. Za ten ciągnik wołają 30 tys. zł.
Oczekuję szybkiej pomocy, bo jutro już jadę! Czy to dobry sprzęt do lekkich prac typu opryskiwacz, gałęziarka, kombajn do porzeczek? Jak jest ze spalaniem? Nie miałem kontaktu z tym ciągnikiem w rzeczywistości. Czytałem już inne tematy również, ale chodzi o ten konkretny przypadek, który opisałem. Widzę, że na internecie nie ma ich dużo. Pozdrawiam!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! Dzisiaj, 16:21
  •  

#2 Share Me97

Me97

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 18:03

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! http://www.agrofoto....433-ursus-2812/ ursus 2812 to jest prawie to samo bo jest budowany na licencji mf

#3 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 18:24

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! na co zwrócić uwagę, hm, czy biegi ładnie wchodzą, czy silnik nie kopci, czy nie ma wycieków... standard ;) upewnij się, czy podnośnik sprawnie działa, czy pompa dobrze wywraca przyczepy oraz, czy nie zastała się stopka od mechanizmu blokady.

według mnie ciągnik jest godny polecenia jak najbardziej, mimo braku wspomagania kieruje się nim naprawdę lekko, zakładasz gałkę na kierownicę i operujesz jedną ręką czy to z widlakiem, turem czy z kosiarką. jest rewelacyjnie zwrotny, ma malutki promień skrętu, szybki wsteczny, jako pomocnik idealny. no i spalanie też malutkie. jeżeli ciągnik był zadbany to bierz w ciemno, nie wywalisz się na nim, a usterki usuniesz w garażu ;)

wadami są śruby calowe, może to być czasami upierdliwe. no i wiadomo, komfortu za wiele w nim nie ma, ale wg mnie, jeżeli jako pomocnika porównywać go do c330 to wypada zdecydowanie lepiej ;)

kuzyn do niedawna obrabiał takim całkiem spore gospodarstwo (15h).
norweskie-lesne.pl

#4 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 18:47

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! Na moje to jakaś ściema ktoś zgubił jedno zero ale może ,jeśli taki orginał to wypytaj co nim było robione może mieć bląby na lince od obrotomierza ale w to wątpię opony powinny mieć datę opisaną 4 cyframi pierwsze dwie to tydzień roku a kolejne to rok (np.3102 ),zwróć uwagę na zużycie zaczepów tuza wycieki oleju wytarcie pedału sprzęgła , farb np. na błotnikach od wewnątrz luzy na drążkach ,to takie podstawy świadczące o zużyciu ,a powinny być niewielkie biorąc że jest jak nowy.

#5 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 19:28

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! .

Edytowany przez Pawell18, 31 lipiec 2013 - 12:02.

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#6 Share rafalt1717

rafalt1717

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 19:48

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! Ja nie pytam o 2812 tylko o mf 235 ;) Zakładam, że ten jest solidniejszy (lepszej jakości części). No dzięki, dzięki Panowie, a do tej plomby na lince to ciężko się tam dostać? ;) Zwrócę uwagę na to co opisaliście, może na coś jeszcze mogę zwrócić uwagę? Jeżeli ciągnik jest faktycznie tak utrzymany to jest wart swojej ceny? Pozdrawiam :D

#7 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 20:14

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! .

Edytowany przez Pawell18, 31 lipiec 2013 - 12:01.

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#8 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 10 czerwiec 2013 - 20:24

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! Jak orginalne opony to będą 3 cyfry, a ostatnia powinna być 8, 4 cyfry były od 2000r.

#9 Share rafalt1717

rafalt1717

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 20:43

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! No Panowie coś jeszcze? W sumie temat tylko do jutra ważny : D

#10 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 10 czerwiec 2013 - 21:26

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! Możesz sprawdzić zużycie kół pasowych od paska klinowego :)
Zetor i tylko Zetor

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 07:52

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! http://otomoto.pl/ur...ny-A322136.html
Kolego to jakaś ściema. Oryginalny silnik nie ma ustawionego tak wysokiego ciśnienia... 6 atmosfer???

#12 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 09:00

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! złóż koniecznie raport z oględzin!
norweskie-lesne.pl

#13 Share rafalt1717

rafalt1717

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 23:16

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! No więc składam raport, to jest ten ciągnik, który umieścił ktoś wcześniej http://otomoto.pl/ur...ny-A322136.html
Biegi wchodzą dobrze, silnik nie kopci, wycieków brak. Zaczepy nie były zużyte, były spore luzy na kierownicy, ale zakładam, że to wina braku wspomagania przy widlaku. Widlak bardzo solidnie wykonany. Ciągnik bardzo dobrze palił i przedmuchów brak. Pytając o blok, ponieważ były one szare, Pan powiedział, że mazneli go przy okazji kiedy zakładano im kabinę w Kutnie, była ona robiona do niego na zamówienie. Z tego co się orientuję to w tych latach były one składane w Polsce i się zastanawiam jak z tymi oponami. Wiem, że z przodu były zmieniane, a z tyłu ma założone Stomila OLSZTYN. Szukałem numeracji składającej się z 3 lub 4 cyfr, ale takowej nie było. Była tylko jakaś dużo dłuższa, ale nie wiem czego się tyczyła. Hydraulika wszystko sprawne. Ta kabinka szczelna wykluczając tą płachtę z tyłu. Nie jestem w stanie stwierdzisz czy ten przebieg jest prawdziwy. Ciągnik pracował na prawdę dobrze. Najbardziej wkurzające jest wysiadanie z niego i wsiadanie. Pozycja za bardzo wygodna. Mam mieszane uczucia. Przydałby się paleciak, a tu w cenie jest i kabinka solidna, szczelna, która też jest coś warta. Jest to jakaś perspektywa porównując do c330. Z tego co ja wnioskuję silnik jest zdrowy, ale czy przebieg aż faktycznie taki to nie wiem. Słucham waszych opinii. Na pewno posiadacie jakąś wiedzę odnośnie tego co napisałem i doradzicie. Jakbym się decydował to wiadomo biorę mechaniora znajomego i jak coś wyjdzie w trakcie to rezygnacja. Czekam na odpowiedzi ;)

Edit: A i jak z tym ciśnieniem? ;)

Edytowany przez rafalt1717, 11 czerwiec 2013 - 23:18.

#14 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 12 czerwiec 2013 - 05:00

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! W latach 80tych to były długie numery na oponach, ale czy 88 to ręki uciąć nie dam, co nie znaczy że tam jest rok. W dzień zobaczę u siebie na rozrzutniku jest z 80 r to napiszę która cyfra to rocznik i przyczepie 85r

#15 Share MAti21

MAti21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 08:16

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! przeglądałem jego zdjęcia , chyba będzie prawdopodobny jego przebieg, ponieważ farba na podłodze i pedałach jest na prawdę tylko delikatnie wytarta,ale z d rugiej strony dziwne, że go na od tak przy zakładaniu kabiny na czarno wymalowali, a na błotnikach i masce już nie odnowili lakieru? Jest taka opcja ,że maił robioną kapitalke i wtedy go wymalowano bo wiele osób tak robi. No i luzy na kierownicy przy tak niskim przebiegu? Facet pisze,że załadowałnim 10 tirów to troche nierealne żeby tak szybko luzy powstały. Sprawdź go dokładnie, bo możliwe że jest podpicowany na handel.
błotnik też widzę, że jest jeden tylny pęknięty delikatnie,ale to norma jak był bez kabiny wcześniej. Jak mechanik stwierdzi że jest w porządku to bierz bo to są dobre ciągniczki;)

#16 Share rafalt1717

rafalt1717

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 08:17

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! Rozrzutnik może nie mieć nic z tym wspólnego ;) Te opony to ważna sprawa, bo jeżeli nie są oryginalne to przebieg też nierealny. A ogólnie jak oceniacie ten ciągnik po aukcji i po tym co napisałem?

Edit: Fakt, ciągnik ma blachy oryginalne, jest podrapany i poobcierany gdzie na zdjęciach tego tak nie widać, jakby picowali pod handel to ten tłumik by zabijał srebrnym kolorem, sam się zastanawiam po co korpus malowano, podobno mało pracował więc może kosmetykę poprawił poprzedni właściciel przy okazji zakładania kabiny.

Edytowany przez rafalt1717, 12 czerwiec 2013 - 08:19.

#17 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 09:07

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! ciągnik wygląda nieżle ale i cena trochę wygórowana(może wart swojej ceny) w oryginale to chyba wychodził na radialkach(kuzyn ma takiego i wyższy przebieg zużycie opon 50%), a tu mi wygląda na gumy diagonalne,

Edytowany przez jacek3773, 12 czerwiec 2013 - 09:16.

#18 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 09:34

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! Tak więc na rozrzutniku mam 80@@@@@, na przyczepie 84@@@@@, na drugiej z 87 już 277, na innej 88 też328. U mnie w u3512 były radialne stomila olsztyn trzy cyfrowe @@6 bo z 96r. Tak więc powinna być wytłoczka 3 cyfrowa np 257, lub 058, jak ciągnik 87/88 to prawdopodobnie będzie @@7. 4 cyfry były tłoczone od 2000r

#19 Share rafalt1717

rafalt1717

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 13:06

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! Czyli albo jest to oszustwo albo najzwyczajniej w życiu uległo to starciu. Nie trafisz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 13:47

MF 235 - czy warto, proszę o pomoc! To taka mała pieczątka wielkości paznokcia na kciuku z jednego boku opony. Może akurat od wewnątrz było i temu nie widać, bo błotnik zasłaniał.

Dodaj odpowiedź