Skocz do zawartości

Zdjęcie

głębosz czy kultywator po kukurydzy

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 10:15

głębosz czy kultywator po kukurydzy Witam, zastanawiam sie co bedzie lepsze na uprawe scierniska po kukurydzy, kultywator czy głebosz.
Obecnie posiadam talerzówke ciężką ruska 3 metry i sprzet jest stary a renowacja nie jest warta świeczki.
Czym uprawiacie u siebie, dodam ze ciągał by to ursus 160 km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
głębosz czy kultywator po kukurydzy Dzisiaj, 08:30
  •  

#2 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 12:07

głębosz czy kultywator po kukurydzy z tego co wiem głęboszowanie wykonuje się w celu zniszczenia podeszwy płużnej robi się to raz na kilka lat i wtedy gdy jak jest to wymagane. Jak nie masz podeszwy to mi się wydaję bez sensu używanie głębosza, ropy pójdzie w ciul i za pewne zaraz po tym będziesz robił orkę zimową a nie wiem czy będzie dobrze szło po głęboszowanym,

#3 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 13:16

głębosz czy kultywator po kukurydzy kup najlepiej jakiegoś grubera albo talerzówkę i po sprawie bo jeśli byś to głęboszował to ziemia by była za pulchna i razem z resztkami podczas orki by się ci to wszystko spychało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 13:29

głębosz czy kultywator po kukurydzy Tak jak kolega wyżej napisał albo talerzówka albo gruber, ja osobiści używam talerzówki jak masz dobre talerze to ładnie na polu zrobi. Nie wiem jak to jest z gruberm ale z tego co u znajomego widziałem że też źle nie jest.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#5 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 13:36

głębosz czy kultywator po kukurydzy

kup najlepiej jakiegoś grubera albo talerzówkę i po sprawie bo jeśli byś to głęboszował to ziemia by była za pulchna i razem z resztkami podczas orki by się ci to wszystko spychało

Po to się bierze głębosz z wałem żeby ziemia szybko osiadała, a tak to nikt nie robi orki zaraz po tym zabiegu tylko min 3 tygodnie bo wszystko zepsujemy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 13:53

głębosz czy kultywator po kukurydzy Tomek90 oczywiście wszystko się zgadza i najlepiej na takie ściernisko jeśli będzie zaraz orka to gruber lub talerzówka i lepiej przemiesza ziemi z resztkami nie będą za głęboko aby ich podczas orki nie wyrywać na wierzch