Zaloguj się, aby obserwować  
Tomazi3p

UP Poznań, UTP Bydgoszcz czy SGGW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Strajk Poznań
Tomazi3p    44

Witam wszystkich! Mam pytanie dotyczące tych trzech uczelni. Otóz mam zamiar wybrać się na studia do jednej z tych trzech szkół. W planach miałbym dokładnie kierunek - agronomia lub ochrona roślin. Chciałbym dokładnie się dowiedzieć jak dokładnie wyglada studiowanie w/w kierunków na poszczególnych uczelniach, bo na prospektach wszystko wygląda przepięknie ale jak jest w praktyce. Jakie macie odczucia co do uczelni/ wykładowców? Czy możecie polecić szczególnie którąś z uczelni? Na początku przystawałem przy UTP Bydgoszcz, bo najblizej i miałem styczność z profesorami tejże uczelni, ale lepiej spytac się osób mających to na co dzień. PZDR

 

Prosiłbym o nie usuwanie tematu bo zależy mi na wypowiedziach studentów bo czas leci a rok akademicki powoli zbliza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Jak znasz profesorów to lepiej UTP zawsze mozna coś załatwić :P i pewnośc siebie lepsza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agric_Ola    647

a na jakim wydziale byłeś? WRiBie? ja bym tak o nich nie powiedziała, bardziej o tych z Wydziału Nauk Ekonomicznych czy z Wydziału Nauk o Zwierzętach. Niektórzy prowadzili z "rolnikami" niektóre przedmioty, to baaardzo ciężko było się z nimi porozumieć Ci powiem. A z tymi z Rolnictwa, jak np. Dziekanem Wyszyńskim to bardzo spoko było- bardzo wporządku gość ;) wiele razy poszedł nam na rękę, jak np. załawił nowy termin egzaminu z przedmiotu z którego nie dąło się za nic przejść. Czyli, jak widać pierwsze wrażenie u Ciebie było złudne :) choć każdy ma inaczej, ja mam całkiem inne odczucia ale to zależy na kogo się trafi

 

Aha, jeszcze jedno, skoro masz blisko uczelnię swojego miejsca zamieszkania, i piszesz że znasz prowadzących, to może lepiej mieć wróbla w garści niż gołębia na dachu?:)

pamietaj że wygodniej by Ci było blisko siebie studiować, bo dojazdy bywają męczące i to załatwianie stancji itp itd :)

Wybór należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

a na jakim wydziale byłeś? WRiBie? ja bym tak o nich nie powiedziała, bardziej o tych z Wydziału Nauk Ekonomicznych czy z Wydziału Nauk o Zwierzętach. Niektórzy prowadzili z "rolnikami" niektóre przedmioty, to baaardzo ciężko było się z nimi porozumieć Ci powiem. A z tymi z Rolnictwa, jak np. Dziekanem Wyszyńskim to bardzo spoko było- bardzo wporządku gość ;) wiele razy poszedł nam na rękę, jak np. załawił nowy termin egzaminu z przedmiotu z którego nie dąło się za nic przejść. Czyli, jak widać pierwsze wrażenie u Ciebie było złudne :) choć każdy ma inaczej, ja mam całkiem inne odczucia ale to zależy na kogo się trafi

 

Aha, jeszcze jedno, skoro masz blisko uczelnię swojego miejsca zamieszkania, i piszesz że znasz prowadzących, to może lepiej mieć wróbla w garści niż gołębia na dachu? :)

pamietaj że wygodniej by Ci było blisko siebie studiować, bo dojazdy bywają męczące i to załatwianie stancji itp itd :)

Wybór należy do Ciebie.

 

 

Dokładnie to ja byłem na terenie stacji kontroli pojazdów, obok był park maszynowy i hala z maszynami. A w komisji miałem 3 kobiety i 2 męzczyzn. Zapewne masz rację ze zbyt pochopnie ich oceniałem, A co do profesorów z UTP to nie jest tak że jestem z nimi na "Ty" :) a co do SGGW to na powaznie rozmyślam, ostatnimi czasy nawet intensywnie o kierunku agronomia-stacjonarne. Szkoda ze nie ma kierunku ochrona roślin, ale cóż. Jakbys mogła jeszcze coś opisać o uczelni, o przedmiotach trudnych i trudniejszych to byłbym bardzo wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agric_Ola    647

hmmmmmm, to pewnie na wydziale inżynierii produkcji :) A to jest zupełnie inna historia niż WRiB, wydział wydziałowi nie jest równy! :)

Ale pamiętaj że wszędzie zdarzają się ludzie, taborety, parapety:D więc zawsze są lepsze i gorsze charaktery, ale dogadać się zawsze idzie.

 

Na rolnictwie najgorsze przedmioty to: botanika, ochrona roślin, biochemia u takiego bardzo nieprzyjemnego pana, no i może hodowla i nasiennictwo (to jeden przedmiot)- też ciężki do przejścia. i tyle. Trzeba się uczyć:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

Ja dodam od siebie że jesli chodzi o UTP to poszczególne katedry są praktycznie rozlokowane w całym mieście trzeba ganiać a wiadomo bywa to męczące czasami. Jeśli chodzi o wykładowców cóż bywają różni i tyle. Zalezy na jakiego trafisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

UTP- uczelnia może OK, Ludzie też, tylko miasto mi się nie podoba.

UP- uczelnia OK, ludzie też, miasto super-podoba mi się bardzo

SGGW- tu się nie wypowiem, nie znam nikogo kto by studiował i miasta też.

 

Uczyć trzeba się wszędzie. Napisz czy będziesz studiować dziennie czy zaocznie.

Jeśli chodzi o wykładowców na każdym wydziale znajdzie się taki co będzie "legendą" i będzie nie lubiany.

Najważniejsze jest dobre podejście i mieć dobrą paczkę.

Np. U mnie było tak. Tym bardziej nas profesor gnębił tym bardziej łączyliśmy się i większa współpraca była. Ale Ja studiowałem na specyficznej uczelni :) wiem że nie było tego na UW ani na UAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Studia stacjonarne najlepiej, chyba że by nie wyszło to zaoczne. Nie dawno sobie przypomniałem że jeszcze istnieje taka uczelnia jak ZUT Szczecin :rolleyes: Możecie coś powiedzieć o niej? Kilku moich nauczycieli kończyło tę uczelnię ale za czasów typowej Akademii Rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Wybiera się ktoś w tym roku na tril na sggw?


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro146    0

agric ola , mozesz powiedziec wiec o tej zootechnice na sggw , bo dostałem sie w tym roku na ta uczelnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaszu   
Gość agaszu

Ja jestem na WRiBie SGGW. Pierwsze 1,5 roku to przedmioty podstawowe jak biologia(botanika, genetyka itp), chemia, biochemia. Dopiero później się zaczynają przedmioty czysto rolnicze. Mówiłeś o agronomii, Jest taka specjalizacja jak Agronomia i Agrobiznes na której sama obecnie jestem. Polecam SGGW, bo jak wcześniej moi poprzednicy pisali SGGW uczelnia przyjazna studentowi. Jednak my rolnicy tworzymy oryginalną społeczność na kampusie (szczególnie jeśli chodzi o akademiki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Jestem już po 2 semestrach na SGGW i jak na razie jest fajnie. Z tego co widze to 4 semestr chyba najciekawszy jest, kampus OK, ludzie OK, wykładowcy OK. No i wszystkie zajęcia bez koniczności skakania od ulicy do ulicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bukaciarnia    0

Tak jak koledzy i koleżanki pisali wyżej, to również polecam SGGW. Ja ukończyłam je w 2011, ludzie są super, profesorzy różni, zależy od wszystko od wydziału/kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Również po przebyciu dwóch semestrów na SGGW mogę polecić tą uczelnię :D Co do trudności akurat na TRiL-u na WIP-ie to zależy do wykładowcy. Nie ma reguły że któryś przedmiot będzie łatwy bo w poprzednim roku u starszego rocznika taki był. Zmieni się wykładowca i może nie być tak lajtowo.

Edytowano przez Hanter150

KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez PatKaz95
      Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu w Poznaniu-Golęcinie


       

      będzie prowadzić nabór w roku szkolnym 2013/2014 w następujących zawodach:


       

      - Technik Agrobiznesu



      - Technik Inżynierii Środowiska i Melioracji


       

      - Technik Mechanizacji Rolnictwa


       

      - Technik Leśnik


       

      - Technik Turystyki Wiejskiej


       

      - Technik Hodowca Koni


       

      -Technik Weterynarii


       

      - Technik Odnawialnych Źródeł Energii


       

      - Technik Logistyk


       

      Zasadnicza Szkoła Zawodowa


       

      - Mechanik Operator Maszyn i Urządzeń Rolniczych


       

      - Mechanik Pojazdów Samochodowych ze Specjalnością
      "Naprawam Motocykli i Motorowerów"


       

      - Rolnik


       

      - Ogrodnik


       

      - Monter Instalcji Sanitarnych


       

      Jest to szkoła z 65 letnią tradycją w kształceniu , dysponująca bogato wyposażonymi pracowniami, warsztatami szkolnymi oraz internatem. Jak wygląda szkoła można zobaczyć na tym filmie promocyjnym



       

       




      ZAPRASZAMY!!!



      Kontakt
       
      http://www.zstpoznan.pl/
      Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu
      ulica Golęcińska 9, 60-626 Poznań
      Telefon: 061-8411-583
      Fax: 061-8464455
      Email: sekretariat@zstpoznan.pl
      priv. @PatKaz95
      priv. @Norasek1353


    • Gość karol1994
      Przez Gość karol1994
      W tym roku zaczynam studia na tym kierunku i interesują mnie podręczniki. Czy na wykładach i na ćwiczeniach będą mówić jakie podręczniki mamy mieć? Gdzie je można dostać? (np. jakieś księgarnie blisko sggw) Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Farmer2222
      Witam, chciałbym studiowac zaocznie zootechnike na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu lub na SGGW w Warszawie, ale najpierw potrzebuje kilku informacji na temat tego kierunku i tych uczelni, najlepiej od samych studentów zootechniki/absolwentów. Na początku chciałbym sie zapytac czy na pierwszym stopniu mozna sie duzo dowiedziec nt. żywienia, głównie bydła mlecznego, czy dopiero na 2 stopniu wybierając konkretną specjalizacje, interesują mnie jeszcze ogólne informacje, jak jest cieżko? Którą uczelnie wybrac?
    • Przez dawid2m
      Witam,
      czy jest w Poznaniu warsztat zajmujący się naprawą ciągników rolniczych/kombajnów? Każdego rodzaju: starych, nowych, dużych, małych, polskich, zagranicznych, gdzie naprawiają np sprzęgła, silniki, skrzynie biegów, mosty napędowe, podnośniki i wszystko inne związane z traktorami. (pomijam szlifowanie wałów, cylindrów etc).
       
       
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj