Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt serii 600 LS DuoSpeed

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share favi515

favi515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 17:48

Fendt serii 600 LS DuoSpeed jest połączone z siłowniczkiem pneumatycznym który gasi silnik i z górki można go przydławić hehe ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt serii 600 LS DuoSpeed Dzisiaj, 21:52
  •  

#22 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 20:09

Fendt serii 600 LS DuoSpeed A nie jest to czasami blokada dławienie wylotu spalin, bo takie coś jest w ciężarówkach. A o gaszeniu silnika to nigdy nie słyszałem.

#23 Share favi515

favi515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 21:29

Fendt serii 600 LS DuoSpeed właśnie to mam na myśli

#24 Share alorolnik

alorolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 15:56

Fendt serii 600 LS DuoSpeed ja tez mam 612LSA turbomatic E i działa to na całkiem innej zasadzie jak zwykły turbomatic bo mam także starszą 611 gdzie jest zwykła bania z olejem bez żadnej spójności z elektryką ostatnio właśnie kupiłem ta 612 z tym turbomatic E i persze co się przestraszyłem że mi coś padło bo z najwyższego biegu zamiast delikatnie ruszać to gasł tale była mała usterka bo tylko bezpiecznik spalony :) teraz gorzej bo nie wiem jak go się ustawia i czy wogóle da rade ustawić bo strasznie późno przestaje mi się ślizgać to sprzęgło bo dopiero gdzieś tak przy 1800obr/min mi gaśnie kontrolka że się ślizga to sprzęgło i dopiero pełny uciąg ma na tak dużych obrotach. jak by mi ktoś poradził jak to się ustawia to bym był bardzo wdzięczny.

#25 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 16:55

Fendt serii 600 LS DuoSpeed a oleju aby masz ile trzeba??? :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 21:33

Fendt serii 600 LS DuoSpeed Zobacz do oleju w turbomacie z tego co piszesz to jest go za mało żeby łopatki turbiny dobrze go zagarniały na małych obrotach

#27 Share alorolnik

alorolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 07:32

Fendt serii 600 LS DuoSpeed też tak myślałem ale to nie zależy od tego przyznam sie że wlałem 3litry ATF i nic dosłownie tak samo w tym zwykłym turbomaticu tak jak mam w starej 611 to tak było że dolałem trochę oleju i lepiej ciągnął a w tym to jak się przyglądałem to jest z prawej strony na zewnątrz pod schodami jakieś dodatkowe urządzenie od sprzęgła to nie wiem czy nie leci olej z skrzyni bo jet połączenie jeden przewód leci od pompy olejowej a dwa lecą do skrzyni tak jak by powrót oleju.

a wiem że to urządzenie jest od sprzęgła bo lecą tam dwa kabelki i jak je odłączyć to wcale nie działa ten turbomatic można by jeździć i tak tylko trochę strach bo chrobocze coś na wolnych obrotach jak ruszam.

#28 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 08 listopad 2009 - 23:08

Fendt serii 600 LS DuoSpeed Z tego co w net znalazłem wynika, że Duo Speed to jest zupełnie co innego niż turbomatik. Mi to wygląda na jakieś przymiarki do Vario i zbyt dużo takich ciągników raczej nie powstało. Szkoda, że nie ma nigdzie całkowicie wytłumaczonego tego tematu bo samo zagadnienie jest bardzo ciekawe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share alorolnik

alorolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 17:27

Fendt serii 600 LS DuoSpeed z tego co oglądał mechanik gdzie sprzedają używane Fendty(w Grezewie jeśli ktoś kojarzy) to powiedział za takie sprzęgło "duo speed"lub całkiem podobne to znajduje się także w ładowarkach manitou i że coś takiego się znajduje w automatycznych skrzyniach ale tylko tyle mi wytłumaczył no i powiedział że taki fendt im się jeszcze nie trafił w sprzedaży.