Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt serii 600 LS DuoSpeed

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share radik

radik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 18:49

Fendt serii 600 LS DuoSpeed Mam pytanie do użytkowników ciągników Fendt Favorit serii 600 LS ( 611, 612, 614, 615 ) z lat 1987-1993. Traktory te jak wynika z linku
http://www.konedata....fendt611_87.htm wyposażone są w system napędowy DuoSpeed, coś w stylu napędu Vario. Czy ktoś może mi powiedziec jak to działa w tych ciągnikach, szczególnie w praktyce. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt serii 600 LS DuoSpeed Dzisiaj, 01:34
  •  

#2 Share oli007

oli007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 11:49

Fendt serii 600 LS DuoSpeed To sie nazywa turbomatik i masz wrażenie że jedziesz jakby automatem. Chodzi w tym o to ze do bodajże 1500 o/min sprzęgło działa z poślizgiem przez co nie ma szarpania takiego no i sprzęgło mniej dostaje. Możesz wrzucić najwyższy bieg puścić sprzęgło o ciągnik będzie stał w miejscu aż nie zaczniesz dodawać gazu wtedy zacznie sie powoli rozpędzać do swojego v max. Przydatne w transporcie i w ogóle bo lepiej ciagnik rozbujać i nie trzeba tak biegami machać. A schemat tego działania masz tam na jednym obrazku co podałeś ten link działa to na zasadzie dwóch turbin jedna połączona z silnikiem(za sprzęgłem) a druga ze skrzynią i ta pierwsza przez olej napędza tą druga. przy tych wyższych obrotach mają one dopiero tą samą prędkość obrotową. Uważam to za bardzo dobre, wytrzymałe i niesamowicie podnoszące komfort pracy urządzenie dlatego polecam:)

#3 Share radik

radik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 18:03

Fendt serii 600 LS DuoSpeed Dzięki Oli007 za opis działania sprzęgła turbomatic. Oprócz tego sprzęgła na rysunku jest jeszcze narysowana czerwonym kolorem przekładnia hydrosatyczna podobna jak w Fendach Vario. Chodzi mi własnie o to jak to działa w praktyce. Czy jest to podobne w działaniu do przekładni Vario? Zrysunku własnie tak wynika ze mozesz regulowac wydajnosc pompy hydraulicznej, ktora napedza silnik hydrauliczny, a silnik hydrauliczny połączony jest ze skrzynią biegów poprzez przekładnię planetarną. Podaje link http://www.konedata....fendt611_87.htm.

#4 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 22:20

Fendt serii 600 LS DuoSpeed http://pl.youtube.co...feature=related ten filmik przedstawia zasadę działania sprzęgła Turbomatik.

#5 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 00:01

Fendt serii 600 LS DuoSpeed

To sie nazywa turbomatik i masz wrażenie że jedziesz jakby automatem. Chodzi w tym o to ze do bodajże 1500 o/min sprzęgło działa z poślizgiem przez co nie ma szarpania takiego no i sprzęgło mniej dostaje. Możesz wrzucić najwyższy bieg puścić sprzęgło o ciągnik będzie stał w miejscu aż nie zaczniesz dodawać gazu wtedy zacznie sie powoli rozpędzać do swojego v max. Przydatne w transporcie i w ogóle bo lepiej ciagnik rozbujać i nie trzeba tak biegami machać. A schemat tego działania masz tam na jednym obrazku co podałeś ten link działa to na zasadzie dwóch turbin jedna połączona z silnikiem(za sprzęgłem) a druga ze skrzynią i ta pierwsza przez olej napędza tą druga. przy tych wyższych obrotach mają one dopiero tą samą prędkość obrotową. Uważam to za bardzo dobre, wytrzymałe i niesamowicie podnoszące komfort pracy urządzenie dlatego polecam:)

Jeśli chodzi o Turbomatic to dobrze to opisałeś ale niestety na tym schemacie Turbomatic napędza tylko WOM. Przekazanie napędu do skrzyni biegów jest hydrostatycznie tzn poprzez pompę olejową i silnik hydrauliczny. Tak jak widać na schemacie od przodu silnika na wale korbowym zamocowana jest pompa olejowa a przy skrzyni biegów silnik hydrauliczny. Po prostu jak zwiększamy obroty silnika zwiększa się wydatek pompy a co za tym idzie silnik hydrauliczny przekazuje większe obroty na wałek napędowy skrzyni biegów. Wiadomo mechaniczna skrzynia biegów jest potrzebna żeby zapewnić odpowiednie przełożenia do poszczególnych prac.

#6 Share radik

radik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 09:48

Fendt serii 600 LS DuoSpeed Grzebałem trochę w katalogu częsci na stronie Fendta i tam jest pokazane dokładnie jak ta przekładnia jest zbudowana. Na schemacie również to widac że napęd jest przekazywany na drodze mechanicznej a przekładnia hydrostatyczna napędza koło centralne przekładni planetarnej i ta przekładnia planetarna jest sumatorem obu dróg przekazania napędu. Jesli silnik hydrauliczny nie pracje to i koło centralne nie obraca się i cały napęd jest przekazywany na drodze mechanicznej. Jak widziałem w katalogu czesci, silnik hydrauliczny jest o stałej chłonności natomiast pompa ma regulowaną wydajnośc i można nią sterowac poprzez dzwignie umieszczoną w kabinie ciagnika. Cały system jest podobny do Vario w nowszych ciągnikach tylko że nie ma w nim żadnej elektroniki sterującej. Tak własnie według mnie to działa ale tego napewno nie wiem i nie wiem jak to sie sprawdza w rzeczywistości i czy znacząco podnosi zużycie paliwa.

#7 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 17:56

Fendt serii 600 LS DuoSpeed w transporcie super ale jak to się spisuje w orce?
pytanka:
-ile takie sprzegło trzyma? co jest najbardziej narażoną na uszkodzenia częścią w tym układzie?
-czy jeśli jade z pługiem i ciągnik ma ciężko to czy sprzęgło się będzie ślizgać aż dam więcej gazu czy jak?
a jeśli kopie się w miejscu to czy wtedy też działa sprzęgło?
Dostawcą mocy jest...Case

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 czerwiec 2008 - 20:04

Fendt serii 600 LS DuoSpeed Kolego @spojler ja mam FEDTA 615 Lsa Turbomatic e i to sprzeglo to jest najlepssza rzecz jaka moze byc:)
Jak zdazylem zauwazyc to dziala to tak ze jesli kola zaczynaja kopac w miejscu to sprzeglo samoczynnie sie zalacza i kola przestaja buzowac w miejscu i ciagnik idzie jak strzala:)
A przydaje sie to w kazdej pracy w transporcie np. na swiatlach, w orce,w talerzowce itp.;)

PS:
I jest to dobre przy ruszaniu dajesz mu 6 drogowa i do konca a on tak jakby powoli zmienial biegi i dysponowal sobie moca czyli jak ma ciezko to daje wiecej gazu i rredukuje a jak lzej to mniej gazu i przyspiesza:)(Takie sa moje wrazenia po codzinnej pracy Fendtem:))

#9 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 12:44

Fendt serii 600 LS DuoSpeed Ja tam osobiście się nie bawię w takie rzeczy że największy bieg i gaz opór ale pewien gość mi mówił że tak robi w swoim 6.. niestety nie pamiętam dokładnie jaki model ale jego jazda z dwiema przyczepami pełnymi ziemniaków wyglądała na wrzuceniu najwyższego biegu i szpula. Ciągnik powoli przyśpiesza aż do osiągnięcia całkowitego momentu przekazania obrotów na sprzęgle.

#10 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 27 grudzień 2008 - 23:06

Fendt serii 600 LS DuoSpeed Jak dla mnie to to sprzęgło to cudo bardzo przydatne tj. wyżej piszą koledzy w transporcie, orce itp. Ciągnik nie szarpie po szybkim puszczeniu sprzęgła
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 27 grudzień 2008 - 23:57

Fendt serii 600 LS DuoSpeed Dzięki temu sprzęgłu Fendt zyskał miano "nie do zdarcia" bo silnik i skrzynia biegów nie są narażone na przeciążenia powstałe podczas zmiany biegów czy innych szarpnięć.

#12 Share okejas

okejas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 12:57

Fendt serii 600 LS DuoSpeed ale nie macie wrażenia ze podczas jazdy z górki z ciężarem przez te sprzęgło ciągnik przyspiesza .....nie hamuje silnikiem....??co dla mnie jest wada......ale tak poza tym jest to wspaniała sprawa.....

#13 Share favi515

favi515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 14:01

Fendt serii 600 LS DuoSpeed nie zauważyłem tego, pozatym w fencie jest hamulec silnika

#14 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 16:30

Fendt serii 600 LS DuoSpeed Gdzie masz ten hamulec silnika??

#15 Share favi515

favi515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 20:57

Fendt serii 600 LS DuoSpeed w podłodze po lewej stronie kierowcy

#16 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:50

Fendt serii 600 LS DuoSpeed Ja tam nic takiego w podłodze nie mam

#17 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 22:00

Fendt serii 600 LS DuoSpeed O jakim modelu mówisz ?

#18 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 22:12

Fendt serii 600 LS DuoSpeed 612lsa

#19 Share favi515

favi515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 23:12

Fendt serii 600 LS DuoSpeed 515

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 00:01

Fendt serii 600 LS DuoSpeed Hamowanie silnikiem to była chyba opcja.