Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa Case JX

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Grzes5

Grzes5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 08 czerwiec 2013 - 18:15

Pompa Case JX Witam wszystkich. Mam pytanie w sprawie pompy hydraulicznej w Case JX 95, ciągnik przepracował 1100mth i padła pompa hydrauliczna. Czy ktoś już wymieniał taką pompę i czy da się kupić pojedynczą pompę do hydrauliki bez tej do wspomagania co jest z nią skręcona? A może ktoś robił regenerację? Proszę o pomoc. :mellow:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa Case JX Dzisiaj, 19:01
  •  

#2 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 20:40

Pompa Case JX Poszukaj nr. w necie do serwisu firmy Bosch. Chyba w Warszawie gdzieś jest. Najlepiej im zawieźć max z tyś zł pewnie zapłacisz za regeneracje a nowa to juz pewnie około 4 tyś bedzie kosztowała.

#3 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 20:47

Pompa Case JX nowa kosztuje pewnie ok 1tys

#4 Share bimbrownik

bimbrownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 21:09

Pompa Case JX powiedz jakie masz objawy tego że padła ci pompa? tzn moje pytanie jest następujące: czy jesteś pewien że padła właśnie pompa? 1100mth to niewiele, i wiem z doświadczenia że raczej po takim przebiegu pompy nie siadają. Ne jestem pewien, jeśli się mylę to mnie sprostuj ale ta pompa wygląda na zwykłą pompę zębatą (mówię co prawda tylko o tym co znalazłem w necie na schematach serwisowych np http://www.messicks.com/CAS/51753.aspx:) tam są po prostu dwie zębatki, kilka uszczelnień, które nawet jak pękną albo się jakoś inaczej zużyją to ich wymiana nie sprawia kłopotu.

#5 Share Grzes5

Grzes5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 22:08

Pompa Case JX Nowa pompa kosztuje 3200zł. Objawami jest słabe podnoszenie tura i podnośnika oraz szybkie grzanie się pompy i oleju. Z tego co stwierdził mechanik to jakieś uszczelniacze lub zimeringi poszły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 07:58

Pompa Case JX A wpoił się ,mechanik z zegarem w układ hydrauliczny pompy ,i jakie ma ciśnienie ,można np pod orbitrol.

#7 Share Grzes5

Grzes5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 09:24

Pompa Case JX Ciśnienie pompy hydraulicznej jest słabe a od wspomagania pompa jest ok

#8 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 19:06

Pompa Case JX No dobra wymieniaj .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share bimbrownik

bimbrownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 06:19

Pompa Case JX jeżeli stwierdził że poszły simeringi czy uszczelniacze to nie ładuj się w koszt wymiany całej pompy. jeżeli masz jakieś pojęcie (a zakładam że masz) o mechanice, to zdemontuj pompę. ona będzie miała zakrętkę na wale napędowym i pewnie ze cztery śruby ściągające (spinające) całość - odkręć je. uważaj żeby nie uszkodzić powierzchni pracujących wewnątrz pompy, każde zarysowanie będzie złe. wyciągnij simering na wale wyjściowym i uszczelniacze - podejrzewam że po dwa identyczne z każdej strony. zanieś całość albo same uszczelniacze do jakiejkolwiek dobrej hurtowni uszczelnień, nawet jeśli będziesz musiał poczekać na calowe (bo case głównie takowe ma) to zapłacisz max 20-30 zł za komplet nowych uszczelnień, jeśli zrobisz to w oryginalnych częściach z serwisu case koszt będzie ok. 200 zł. składasz wszystko do kupy i gra. a swoją drogą sprawdź filtr układu hydraulicznego, jeżeli układ jest nowy to czasem jest w nim po jakimś czasie sporo opiłków i ten filtr się zapycha, powodując stłumienie przepływu oleju hydro.

Edytowany przez bimbrownik, 10 czerwiec 2013 - 06:22.

Dodaj odpowiedź