Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alternator i przekaźnik kontrolki

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bellmondo

bellmondo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 12:27

Alternator i przekaźnik kontrolki Witam .

Mam problem z prawidłowym podłaczeniem alternatora w c-330 . Mam alternator 6 diodowy z osobnym regulatorem napieć , bieguny itp pozamienialem .

teraz tak alternator ma trzy wsowki 15 , 67 i ta do kontrolki 15 połaczyłem z bendixem na + , 67 dałem do regulatora napieć ( od poloneza) na regulatorze podłaczyłem 15 z 15 na stacyjce. Do tej pory wszystko ok ale nie moge podłaczyc lampki , dałem przekaznik (carprotec 12vdc 30 A/40A) w ktorym lampke daje na 87a zasilanie ze stacyjki na 30 na 87 kabel z altka na 86 mase i lampka nie gasnie nawet przy 1100 obr/min . W załaczniku dodalem oznaczenia na przekazniku .

Załączone miniaturki

• Bez tytułu.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Alternator i przekaźnik kontrolki Dzisiaj, 21:31
  •  

#2 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 07 czerwiec 2013 - 13:47

Alternator i przekaźnik kontrolki W ogóle szukałeś potrzebnych informacji? Tutaj masz wszystko: http://www.agrofoto....-elektrycznych/ A tak w ogóle to masz podłączone źle. 30 do rozrusznika, 67 do regulatora, wyprowadzenie środka gwiazdy do przekaźnika. Regulator oczywiście tylko i wyłącznie RNA1. Ale skoro na alternatorze masz zacisk 15 to mam wątpliwości czy faktycznie jest on sześciodiodowy.

#3 Share bellmondo

bellmondo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 14:14

Alternator i przekaźnik kontrolki Tak szukałem potrrebnych informacji sprawdzalem schematy ale nie moglem tego podłaczyć .Alternator ma 6 duzych diod , co masz na mysli piszac "wyprowadzenie środka gwiazdy do przekaźnika"

Edit : Urwał mi sie kabel w alternatorze w 15 gdzie go mam przylutować ?

Edytowany przez bellmondo, 07 czerwiec 2013 - 17:07.

#4 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 06:43

Alternator i przekaźnik kontrolki Wstaw zdjęcia tego alternatora, bo podłączenie tego Cię przerasta, a bez zdjęć nikt Ci nie po może nie widząc co tam kombinujesz.

#5 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 19:49

Alternator i przekaźnik kontrolki Witam podepnę się do tematu, dzisiaj nabyłem ciągnik c330m w którym nie działają żadne kontrolki i światła (nawet po odpaleniu), czy przyczyną mogą być rozładowane akumulatory? Odpalony na zaciąg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 06:10

Alternator i przekaźnik kontrolki To chyba jasne że jak nie ma napięcia to nie będą świecić.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#7 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 10:06

Alternator i przekaźnik kontrolki Dzięki za odpowiedz, wydawało mi się że jeśli ciągnik chodzi i prądnica ładuje to jakiś prąd powinien być... (ale ciągnik stał 2 lata nie odpalany) Jutro podepnę akumulator od samochodu i wszystko się wyjaśni, bo miałem wzywać mechanika ale może sam jakoś ogarnę ;)

#8 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 16:00

Alternator i przekaźnik kontrolki Nie ogarniesz, skoro nawet napięcia na akumulatorach nie potrafisz zmierzyć.

#9 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 19:15

Alternator i przekaźnik kontrolki Już ogarnąłem :P może nie jestem elektrykiem ale jakieś tam pojęcie mam. Zadałem to pytanie bo nie miałem czasu (sobota wieczór) na grzebanie w ciągniku. Żeby zmierzyć napięcie musiałem zdjąć dekle od akumulatorów (trzeba się było trochę namęczyć) bo pomiar przy rozruszniku nic by mi nie powiedział. Klemy zasiarczone ale nie to było przyczyną ;)
Tylko po co te złośliwości... :wacko:

Edytowany przez MFrolnik26, 23 wrzesień 2013 - 19:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 19:45

Alternator i przekaźnik kontrolki Kolego, tu nie ma żadnych złośliwości. Mogłeś od razu napisać, że nie chce Ci się zmierzyć napięcia. Zamiast tego łatwiej jest napisać na forum, może ktoś ma szklaną kulę i napisze co jest nie tak.
A swoją drogą jeżeli ktoś pisze:

wydawało mi się że jeśli ciągnik chodzi i prądnica ładuje to jakiś prąd powinien być...

to z takiej wypowiedzi wynika, że ma raczej marne pojęcie w temacie. Nie ma czegoś takiego, że prąd jest albo go nie ma. Prąd najwyżej może płynąć, a przepływ ten wywołany jest różnicą potencjałów między dwoma punktami.