Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dwuwzkaźnik jak podłączyć?

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KrzysiekNabiaek

KrzysiekNabiaek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:47

Dwuwzkaźnik jak podłączyć? CZy do dwuwskaźnika idzie jakiś kabel prądowy może dajcie jakieś zdjęcie waszych podłączeń wskażnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dwuwzkaźnik jak podłączyć? Dzisiaj, 02:03
  •  

#2 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 06:51

Dwuwzkaźnik jak podłączyć? Jako takiego zasilania to on niema, przecież wskaźniki są mechaniczne. Jedynie do kontrolek i podświetlenia idą przewody
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#3 Share KrzysiekNabiaek

KrzysiekNabiaek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 21:00

Dwuwzkaźnik jak podłączyć? Aha to gdzie może iść kabel prądowy(gruby czerwony, wychodzi ze stacyjki,jest w nim cały czas prąd)gdzie trzeba go podłączyć na schemacie nie mogę dojść?

#4 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 05:25

Dwuwzkaźnik jak podłączyć? Pewnie do skrzynki bezpieczników.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#5 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 08 czerwiec 2013 - 19:52

Dwuwzkaźnik jak podłączyć?

Aha to gdzie może iść kabel prądowy(gruby czerwony, wychodzi ze stacyjki,jest w nim cały czas prąd)gdzie trzeba go podłączyć na schemacie nie mogę dojść?

Do włącznika rozrusznika i świec żarowych.

#6 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 20:22

Dwuwzkaźnik jak podłączyć? To w C-330 rozrusznik i świece żarowe działają niezależnie od położenia kluczyka? :blink:

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#7 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 21:26

Dwuwzkaźnik jak podłączyć? Nie, działają dopiero po wciśnięciu kluczyka A według mnie prąd bez kluczyka powinien być tylko na sygnale i stopie, ale niech się wypowie kolega wyżej bo bardziej doświadczony.

#8 Share KrzysiekNabiaek

KrzysiekNabiaek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 20:00

Dwuwzkaźnik jak podłączyć? wszystko ok kabel poszedł do rozrusznika i jest ok
temat do zamknięcia

#9 Share wbar7777

wbar7777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 09:36

Dwuwzkaźnik jak podłączyć? proszę o fotki z podłączonymi przewodami do dwuwskaznika c-330 bo nie wiem jak podłączyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 13:42

Dwuwzkaźnik jak podłączyć? nie mając schematu instalacji nic nie zrobisz, na zdjęciu nie zobaczysz dokąd kable idą

#11 Share wbar7777

wbar7777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 19:40

Dwuwzkaźnik jak podłączyć? znalazlem instalacje z 6-cioma bezpiecznikami a ja mam 8 i nie wiem jak podlaczyc
brakuje mi jeszcze swiatel postojowych i drogowych a spala mi bezpiecznik 6-sty

aha i nie pokazuje temperatury a wymienilem na nowy dwuwskaznik
z góry dziękuje za odpowiedz i jakokolwiek podpowiedz

#12 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 20:40

Dwuwzkaźnik jak podłączyć? jak sam nie dasz rady to nie rób bo nic nie zdziałasz :)

Ale powiem co wiem :P 6-ty bezpiecznik to u każdego może byc od czego innego, jak ja zrobiłem sb instalacje po swojemu to wiem co do czego ale Ty musisz sprawdzic za skrzynką bezpieczników idąc po kablu do czego on idzie i po drodze możliwe że zlokalizujesz powód "wywalania" tego bezpiecznika a jest to najprędzej zwarcie do masy no chyba że jest za mały bezpiecznik. A podłączanie dwuwskaźnika to nie robota tylko zabawa do czujnika długich świateł kabelek pod jedną wsuwke od puszki bezpieczników z wsuwki która odpowiada za światła długie a pod drugą wsuwke kabelek do masy ciągnika, do czujnika ciśnienia oleju jeden od tego też czujnika na jedną wsuwke a drugi od wolnej wsuwki z puszki bezpieczników na której prąd jest na pozycji stacyjki " 0 " do kontrolki kierunkowskazów od przełącznika kierunkowskazów jeden z wyjścia lewego kierunkowskazu na jedną wsuwkę a drugi z wyjścia prawego kierunkowskazu na drugą wsuwkę, kontrolka ładowania to będzie od wolnej wsuwki z puszki bezpieczników która ma prąd na położeniu stacyjki " 0 " do jednej wsuwki a druga od regulatora napięcia ze styku nr 16 do tejże drugiej wsuwki i powinno działac ja mam tak i działa :)

długa wypowiedź jak się pomyliłem gdzieś niech bardziej doświadczeni poprawią ale sądzę że może pomoże :)

#13 Share wbar7777

wbar7777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 22:22

Dwuwzkaźnik jak podłączyć? to jeszcze jedno pytanie a gdzie ma byc podłączona masa ?
bo to moze byc ta przyczyna co do bezpiecznika

#14 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 09:36

Dwuwzkaźnik jak podłączyć? Pod byle jaką śrubką tylko dobrze by było by miejsce te było czyste i bez farby wtedy jest masa właśnie lepsza a co do tego bezpiecznika to musisz miec gdzieś zwarcie kabla "prądowego" właśnie do masy i dlatego pali bezpiecznik. Sprawdź za puszką bezpieczników kable które są powpinane we wsuwki od tego bezpiecznika czy nie mają żadnych uszkodzeń, no chyba że tak jak wcześniej mówiłem masz za mały ten bezpiecznik. Powinny byc 8A ale ja mam wszystkie wsadzone 16A i też jest dobrze.

tak jak mówiłem jeśli nie rozkminiasz tam elektryki nie bierz się sam bo możesz pomieszac wszystko albo nie daj jeszcze coś może Ci nawalic

#15 Share wbar7777

wbar7777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 22:10

Dwuwzkaźnik jak podłączyć? udało się bezpiecznik palił się od postojuwek, 5-ty a nie jak pisałem 6-ty światła są był jeszcze przerwany przewód pod maską koło chłodnicy a przy dokręcaniu maski chwilowo gasły swiatła tak jakby brakowało prądu czy masy .
i świeci się kontrolka niebieska od świateł długich na ŚWIATŁACH POSTOJOWYCH I DROGOWYCH

#16 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 19:15

Dwuwzkaźnik jak podłączyć? jak światła gasły przy dokręcaniu maski to brak albo słaba masa na masce ale mam nadzieje że teraz świecą, jeśli nie oczyśc zawiasy maski i przewód masowy od akumulatora na słupku akumulatora jak i przy ciągniku bo problem może leżec i tu i tu, a jak świeci ci kontrolka na drogowych troszke słabiej niż na długich to chyba normalne bo i u mnie świeci ale dla mnie to i lepiej bo widze że palą albo te albo te światła :)

edit: wiedziałem że gdzieś przerwany miałeś przewód robił zwarcie do masy i paliło bezpiecznik tak samo miałem przy reflektorze tylnim u sb z pośpiechu nie zaizolowałem kabli w środku pojechałem w pole a gdy ściemniło się ja za włącznik szperacz mignął a bezpiecznik pyk :P

Edytowany przez kamil927, 01 wrzesień 2013 - 19:18.

#17 Share wbar7777

wbar7777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 19:37

Dwuwzkaźnik jak podłączyć? dzieki za pomoc jest OK

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 15:15

Dwuwzkaźnik jak podłączyć? no nie ma sprawy, ciesze się że pomogłem :)