Dominik13

famarol unia df1,8 v problem z klapą

Polecane posty

Dominik13    0

witam mam problem z klapą od belarki nie chce mi sie domykac i nie wiem jaka to jest przyczyna wie ktos moze?

Edytowano przez Dominik13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

W df 1.8v tylna klapa jest na łańcuchach a dlaczego tak się dzieje to może sprawdz haki z tyłu przy klapie czy nie są wygięte kiedyś u znajomego resztki słomy zablokowały te szczeliny gdzie delikatnie rusza sie siłownik od klapy przy podnoszeniu i zamykaniu i tez nie chciało domknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

panowie mam taką prasę i od nowości odmyka się prawy hak klapy robione było wszystko była w serwisie gwaancja się skończyła i nadal się odmyka prawy hak miał może ktoś coś takiego proszę opomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Picek2005    0

Wygląda na to, że problem z domykaniem klapy jest dość powszechny. U mnie np trzeba 3 razy ruszyć dzwignią aby domknąć klapę. Przy jednokrotnym przytrzymaniu nawet dłuższy czas haki nie chcą opaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Z początkiem sezonu również miałem przygode z nie domykającą się klapą i za wcześnie zatrzaskującymi się hakami. Sprawe załatwiłem WD 40. Wystarczyło odrdzewic miejce w którym łączy się cięgno z siłownikiem.

 

@robson79 prawy hak patrząc od przodu prasy ? Od jakiegoś czas wskazuje mi kontrolka nie domkniętą klape pod koniec ubijania, może sie odbezpiecza. Sprawdze to.

 

Dzisiaj jestem po zakupie łańcucha napędzającego wałki. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Stojąc za prasą prawy hak. Odpina się nawet w połowie prasowania snopa gdy ma luźno ale chyba już wiemy co jest. Haki są na wałku który idzie przez całą klapę a po tym wałku chodzą po krańcach łańcychy i ten łańcuch po prawej stronie musi go podrywać. Też wymieniałem łańcuch co napędza wałki zaraz po gwarancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Z początkiem sezonu również miałem przygode z nie domykającą się klapą i za wcześnie zatrzaskującymi się hakami. Sprawe załatwiłem WD 40. Wystarczyło odrdzewic miejce w którym łączy się cięgno z siłownikiem.

 

@robson79 prawy hak patrząc od przodu prasy ? Od jakiegoś czas wskazuje mi kontrolka nie domkniętą klape pod koniec ubijania, może sie odbezpiecza. Sprawdze to.

 

Dzisiaj jestem po zakupie łańcucha napędzającego wałki. ;[

 

witam. też miałem problem z klapą w tej prasie. u mnie również wyskakiwał błąd na komputerze podczas dobijania. problem tkwił w poluzowanym czujniku z lewej strony na dole w klapie (taka nieduża kostka chyba mosiężna z magnesami) przykręciłem na chama nową sróbką i teraz nic sie nie dzieje ;) po prostu czujnik nie przekazywał odpowiednich informacji do komputera i klapa nie była zabezpieczona po zamknięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Dziś po 2tys bel w pierwszym sezonia tylna klapa w DF 18 VD nabrała silnej i nieodpartej ochoty aby sie zwyczajnie upi**dolić na jednym zawiasie jedna sruba sie urwala druga zluzowana, na drukim zawiasie sruby poluzowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz22    1

witam. ja w df.120 1.8v mam taki problem ze od dzis nie moge już napiąć łancucha na tylniej klapie który napedza bezposredio balota... prasa mam od 2011 i zrobiła 5500 balotów. czy to jest normalne aby sie tak wyciągnął ? strasznie sie on tłucze a nawet dziś przeskoczył na kole zebatym i sie zablokował.. nie wiem co mam zrobic z tym łancuchem... ??? pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz22    1

to musze dzwonić do famarola i pytać o cene... ale nie wiem użytkownik myster czy mnie zrozumiałeś a może jednak. mi chodzi o łańcuchy (2) do których są zamontowane pręty w tylniej klapie które kręcą balota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myster    7

Wiem o ktore chodzi. Zreguly jak juz koniec regulacji to lancuchy sa juz wypracowane wyciagniete wyrabiaja sie na sworzniach mozna je skracac wywalic ogniwo ale ze swojego doswiadczenia wiem ze dlugo nie wytrzymuja i pekaja i zebatki po d*pie dostaja;/ poluznij na maxa lancuch i zobacz jakie duze luzy ma na sworzniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Konrad2510
      Słuchajcie panowie posiadam agregat unia kombi 4,2 i mam pytanie czy wymieniał ktoś łożyska na przednich walkach oraz te piasty bo rozebralem wczoraj żeby wymienić łożyska a tam piasty pekniete i rozmielone a nowych już nie sprzedają takich proszę o rade
    • Przez KrzysztofWyszyski
      Problem polega na tym że zawiasy puszczają po spuszczeniu z przewodów oleju i było odpowietrzane. Co to może być za przyczyna?
    • Przez ZetorPower
      Witam Pany mam pytanie jest do kupienia agregat unia ares tl drive z hydropakiem ale nie mam pojęcia jak taki wał oponowy poradzi sobie w uprawie i siewie po orce centralnie po orce lub wstepnie przebronowane ciezkimi bronami na rędzinie lub glinie no i troche na normalnych glebach  rozwali to troche bryły czy opony za miekkie są?? własciciel pracował nim na lekkich glebach to mówi że malina 
    • Przez Arek84
      Jak w temacie, poszukuję agregatu unia kombi 3,7 m rozkładany hydrauliczne  rozważę  każdą propozycje najlepiej nie malowany w oryginale i w obrębie tarnowa, krakowa,  katowic i kielc.
    • Przez norbi9032
      Witam stoję przed zakupem zestawu uprawowo siewnego (Unia cerse z wałem packera + poznaniak 500/3D lub podobny zestaw z AGRO MASZ-u)
      Który zestaw był by lepszy.? Wady i zalety? I może orientuje się ktoś jak wychodzą cenowo.?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj