Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana uszczelniaczy zwolnicy C-330M

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek5747

tomek5747

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 15:39

Wymiana uszczelniaczy zwolnicy C-330M Witam. Mam taki problem, ostatnio zaczął ciec olej na koło ze zwolnicy. Odkręciłem koło, zdjąłem zwolnice i co tam trzeba wymienić? w pochwie zaraz przy zwolnicy jest olej, powinien tam być czy nie? a i jeszcze jak wyciągałem zwolnice to spadła blokada oczywiście i jeszcze takie kólko białe plastikowe z rowkami wewnątrz- co to może być? proszę o pomoc!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana uszczelniaczy zwolnicy C-330M Dzisiaj, 23:10
  •  

#2 Share piotrek7862

piotrek7862

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:38

Wymiana uszczelniaczy zwolnicy C-330M ja w tamtym roku robiłem prawe kolo z blokadą a 2 tygodnie temu poszła lewa strona do wymiany masz simeringi w pochwach od strony blokady jest okienko da się wymienić simering bez ściągania półosi z lewej trzeba zdejmować półoś bo nie ma okienka simeringi są wciskane od strony tylnego mostu ja przy okazji wymienilem szczęki i bębny który rok twojego ursusa w moim c-328 simeringi były od nowości

#3 Share tomek5747

tomek5747

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 08:37

Wymiana uszczelniaczy zwolnicy C-330M jaki rozmiar tych simeringów do c330m z 86 roku?

Edytowany przez tomek5747, 07 czerwiec 2013 - 08:37.

#4 Share piotrek7862

piotrek7862

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 czerwiec 2013 - 20:12

Wymiana uszczelniaczy zwolnicy C-330M simering dostaniesz w każdej agromie czy skladnicy części nie są to drogie żeczy okolo 10zł sztuka jak by coś to pytaj

#5 Share UrsuserM

UrsuserM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 16:18

Wymiana uszczelniaczy zwolnicy C-330M Tylko pamiętaj ze w zwykłej c-330 a c-330M są inne wymiary simeringów jak będziesz wymieniał ten w pochwie to przy okazji wymień ten za bębnem zdejmij peirścień osadczy wyjmij bęben i tam też jest simering

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mati0072

mati0072

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 wrzesień 2014 - 11:34

Witam 

Dziadek ma taki problem w swoim Ursusie c330, że po nalaniu oleju do lewego koła, w czasie pracy olej się wylewa prawdopodobnie z lewej pachy tylnego mostu. 
Na kole widoczne są zacieki oleju. Pod lewą pachą jest taka dziurka z której prawdopodobnie leci olej, bo właśnie w tym miejscu jest mokro. Po drugiej stronie też jest takie miejsce z dziurką ale jest tam sucho i jest chyba zabita ziemią (czy czymś)
Nie znam się na tym, ale wydaje mi się że może jakiś simering na zwolnicy poszedł.

Jak ktoś wie co może być przyczyną to proszę o odpowiedź

I do czego służy ta dziurka pod pachą mostu? Powinna być otwarta czy brakuje mi jakiejś zaślepki?

#7 Share karolas123

karolas123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 27 wrzesień 2014 - 12:08

Albo nazywaj czesci technicznie albo pokaz na zdjeciu bo ciezko Cie zrozumieć. Jedyny uszczelniacz jaki jest przy zwolnicy, to tez uszczelniajacy piastę w zwolnicy, duzy simmering. Odkrecasz dekiel, z drugiej strony piasty, uwalniasz piastę i wyciagasz ją, masz w ten sposób dostęp do łożyska i uszczelniacza.

#8 Share kamyk82

kamyk82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 28 wrzesień 2014 - 01:28

Wymiana uszczelniaczy zwolnicy C-330M Jeżeli leje się na koło to puścił uszczelniacz między pochwą a zwolnicą.
Trzeba zdjąć koło , odkręcić zwolnice i wyjąć ją razem z półosią z pochwy .Potem trzeba odkręcić mały dekiel na cztery śruby , znajduje się on na zewnętrznej stronie zwolnicy. Pod deklem masz nakrętkę którą trzeba odkręcić jak już to zrobisz to wyciagasz półoś , zejdzie razem z bębnem hamulcowym .
Za bębnem ukarze Ci się winny wyciekowi uszczelniacz .
Jak zdemontujesz zwolnice zerknij do pochwy czy nie ma tam oleju bo jeżeli jest to trzeba wymienić również uszczelniacz w pochwie .

Otwór w zwolnicy jest po to że jak puści uszczelniacz to olej nim wyleci co ma uchronić hamulce przed zalaniem . Tak więc otwór ma tam być i ma być drożny , żadnych zaslepek , ziemi i innych wynalazków być tam nie może.

Edytowany przez kamyk82, 28 wrzesień 2014 - 01:35.

#9 Share vavamuffin100

vavamuffin100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 09:13

a nie musi spuscic oleju ze skrzyni?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 09:28

ja podlewarowałem ciągnik żeby stał lekko bokiem i dało radę bez spuszczania.