Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault Ares 620 RX gdzie jest czujnik temperatury płynu chłodniczego?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 06 czerwiec 2013 - 10:24

Renault Ares 620 RX gdzie jest czujnik temperatury płynu chłodniczego? Witam,kupiłem niedawno Renówkę i mam mały kłopot, nie wskazuje na tablicy rozdzielczej temperatury płynu chłodniczego silnika.Po przekręceniu zapłonu świecą i gasną wszystkie kontrolki(oprócz smarowania i ładowania na zgaszonym sil.)Pokazują się pełne słupki od paliwa i temperatury,ale po chwili wskazuje rzeczywisty stan paliwa a temperatury już nie pokazuje w ogóle,rozgrzałem go z 10min. i to samo,nie wskazuje.Płyn chłodniczy jest,bezpieczniki dobre,więc zostaje chyba tylko kwestia czujnika lub urwany przewód elektr.Ale gdzie on jest?Szukałem kilka razy,ale nie znalazłem,byłem u dalszego sąsiada,szukaliśmy u niego i też nic(tylko że on nie musi się martwić bo u niego wskazuje,jak dobrze pamiętam to minimum jedną kreskę). Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault Ares 620 RX gdzie jest czujnik temperatury płynu chłodniczego? Dzisiaj, 01:19
  •  

#2 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 06 czerwiec 2013 - 11:35

Renault Ares 620 RX gdzie jest czujnik temperatury płynu chłodniczego? A nie ma możliwości znalezienia czujnika idąc po kablu od wskaźnika?

Edytowany przez Grabcio, 06 czerwiec 2013 - 11:36.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#3 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 11:54

Renault Ares 620 RX gdzie jest czujnik temperatury płynu chłodniczego? Kolego @Grabcio aleś mądry :blink: co kolega ma ciąć wiązkę aby iść po kablu????

@marcin a ta wskazówka od temperatury po przekręceniu kluczyka coś się rusza, reaguje na prąd? Jeśli tak to czujnika poszukaj gdzieś na głowicy lub kolektorze idącym od głowicy. Może być też przyczyną termostat, bo jak termostat nie trzyma to wskazówka się dźwignie dopiero jak silnik dostanie opór i to dopiero co najmniej po pół godziny roboty.

#4 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 12:41

Renault Ares 620 RX gdzie jest czujnik temperatury płynu chłodniczego? kolego tam nie ma wskazówki a do właściciela to czujnik prawdopodobnie będzie u góry w głowicy całkowicie z przodu ciągnika, może blisko pierwszego wtrysku o ile dobrze pamiętam bo miałem renie ale teraz mam Mf i tak właśnie jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault Ares 620 RX gdzie jest czujnik temperatury płynu chłodniczego? Dzisiaj, 01:19
  •  

#5 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 17:33

Renault Ares 620 RX gdzie jest czujnik temperatury płynu chłodniczego? Zobacz przy termostacie, jest z boku po lewej nad pompą wtryskową albo jeszcze dalej w stronę chłodnicy.

#6 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
    Historia
    itd.
    itp.

Napisany 06 czerwiec 2013 - 19:11

Renault Ares 620 RX gdzie jest czujnik temperatury płynu chłodniczego? Grabcio,po kablach to nie będę szedł bo się zgubię w tej pajęczynie ;)
Wojtek,po przekręceniu zapłonu wyświetlacz pokazuje pełne słupki od paliwa z prawej i od temp. z lewej,ale po chwili temp.już nie wskazuje nawet po 10min pracy silnika.Może jak bym go porządnie rozgrzał to by pokazał,ale znowu nie chce przegrzać jeżeli jest awaria(być może ktoś celowo odłączył)
Pawlo,szukałem wszędzie na głowicy przy chłodnicy i już sam nie wiem gdzie to może być.
Ptaszyna,myślę że możesz być blisko bo wisi tam jakiś kabelek z końcówką ale obwęszyłem to miejsce i czujnika nie widzę.
Tak czy siak będę szukał aż znajdę bo to zbyt poważna sprawa
A wiecie może co to jest na silniku z prawej strony niedaleko chłodnicy zaraz pod maską na dole,takie okrągłe(przykręcane na śrubę chyba 22 czy 24) i wchodzą tam dwa węże chyba z płynem chłodniczym bo cieknie mi trochę tam olej i nie wiem czy sam mam to rozebrać czy lepiej nie.

#7 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 21:14

Renault Ares 620 RX gdzie jest czujnik temperatury płynu chłodniczego? To okrągłe to wymiennik ciepła (chłodnica oleju silnikowego) , luźny kabelek dotknij do masy najpierw przez żarówkę a potem bezpośrednio ( przy włączonym kluczyku) i obserwuj wskaźnik temp. powinien coś wskazać jak ten kabelek jest od czujnika. Tablica wskaźników działa Ci poprawnie bo wskaźniki i kontrolki mają się zapalić a po chwili zgasnąć (budzenie elektroniki) i od tego momentu dopiero wskazują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
    Historia
    itd.
    itp.

Napisany 06 czerwiec 2013 - 21:41

Renault Ares 620 RX gdzie jest czujnik temperatury płynu chłodniczego? Znalazłem ten czujnik :) był z lewej strony przy kabinie ale zasłonięty dwoma przewodami od orbitrola,dobrze mi mówiliście,dziękuje ;) .Ale tak czy siak nie działa,sprawdzałem może kostka się poluzowała,ale nie,zdejmowałem oglądałem,nie działa,pewnie muszę wymienić.Wiecie może ile taki kosztuje?Albo jakiś zamiennik?
A jak jest z tym podnośnikiem?Bo kurcze jak się zablokuje to mam problem odblokować,czasami czerwona kontrolka świeci światłem ciągłym i działa,jak powoli mruga to też,a jak szybko pulsuje to nie działa.Macie może instrukcję obsługi od podnośnika w wersji elektronicznej?