Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 13 ha [połączone]

123 odpowiedzi na ten temat

#61 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 15:47

360 lepiej kupic taniej do remontu, zrobic ja i masz pewne na lata a te 19 tys to jednak sporo jak na 360, do tej kwoty dolozylbys pare tys i ciagnik o niebo lepszy od 360 takie moje zdanie

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 13 ha [połączone] Dzisiaj, 01:59
  •  

#62 Share bobcat2250

bobcat2250

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 239 postów
  • Zainteresowania:Własne życie

Napisany 01 styczeń 2015 - 15:51

Kupiliśmy Kr125 , to w tym samym sezonie zmieniliśmy 360 na Zetora 6945. Razem z turem, 4x4 i wzieliśmy go za 19k. 60tka to udręka! Tyle ci powiem. A w jakim stanie jest Zetorek zobacz sb w galerii.

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

#63 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 15:56

Sam mam trochę większy areał i podobny problem potrzeba mi ciągnika z prasą :D  Mimo iż potrzebne jest i to i to, ja postawiłem na Zetorka 5211/7211.A zakup prasy musi poczekać jeszcze kolejny rok.

U mnie do prasowania jest co roku ok 8/9 ha słomy i 4/5 ha koniczyny i siana.

Prasuje mi kolega Ursusem C360 i Sipmą Z 269. Muszę przyznać że belki słomy Zbija bardzo dobrze i ciągnik nie ma w niej za ciężko. Natomiast troszkę gorzej jest w koniczynie, trzeba jeździć powoli i przy dobijaniu ma co robić.  Tym zestawem pracuje już kilka ładnych lat i prasuje nim swoje +/- 20 ha i usługi.

Nie wiem jak jest z Krone 125 ale Sipma Z 269 też jest łańcuchowa i robi bele 120x120 więc moim zdaniem c360 powinna jakoś dawać sobie rade :)

#64 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 16:22

Ciągnik na 13 ha [połączone] Wg mnie 19 tys za c360 to strasznie drogo. Nie wiadomo na jakich częściach był robiony remont i czy nie był robiony byle ciągnik pochodził kilka mth po sprzedarzy. Za te pieniądze można mieć już coś dużo lepszego o większej mocy komforcie i przede wszystkim z napędem 4x4. Do wiosny jeszcze masz trochę czasu i możesz wyłowić jakąś okazję. Kup jakąś gazetę z ogłoszeniami. Można w nich znaleźć naprawde tanie maszyny w dobrym stanie. Ponieważ wystawiają w nich ogłoszenia osoby nie mające internetu i zazwyczaj gospodarujące na małych areałach. Dodatkowy plus można z nimi łatwiej negocjować bo nie są opatrzeni w wygórowanych cenach internetowych.

#65 Share Rolnik2517

Rolnik2517

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 16:24

@kalwas nie kupuj tego ursusa c 360 bo po pierwsze:

-cena za wysoka

-za stary roszniki jak za takie pieniądze

-brak komfortu

jak chcesz to moge ci sprzedac swojego ursusa c 360 po remoncie za mniejszą sumę (priv)

lepiej szukaj zetora np

- http://olx.pl/oferta...html#48ae008a42

- http://olx.pl/oferta...html#e54f215aa2

-http://olx.pl/oferta...html#9e1423c08e

może lepiej odłurz zakup prasy

albo mtz tesz dobry traktor

ja bym nie kupował ursusa c 360

#66 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 16:36

Mtz nie, bo ojciec mówi, ze to złom jest. Te zetory ciekawe są nawet. Tylko taki zetor to juz z przodkiem lepiej brać, a ja nie mam kasy. Chce kupić prasę i nie moge odkładać tego na później bo będę nadal płacić za belowanie. 

A jak jest z turem? Ile może ważyć łyżka betonu od oryginalnego jedno sekcyjnego tura c360? Bo wiem, że taką łyżkę podnosi szybko w miarę i bez problemu, a kręcąc kierownicą pod tym obciążeniem nie czułem różnicy. Zalewałem posadzkę właśnie tą łyżką w nowej oborze.

Edytowany przez kalwas, 01 styczeń 2015 - 17:20.

#67 Share bobcat2250

bobcat2250

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 239 postów
  • Zainteresowania:Własne życie

Napisany 01 styczeń 2015 - 18:11

@rolnik2571 Dobrze radzi  :) Nie pchaj się już w C-360  -_- Lepiej trochę jeszcze poczekaj i jak się trafi jakiś fajny zetorek to bierz  ^^ Tam Masz wspomaganie odrazu, i na prawdę lepszy komfort  ;) I prasa typu Kr125 nie jest dla niego problemem 

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

#68 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 21:14

A orientujecie się ile mógłby kosztować MF serii 30XX z turem tak żeby ogarnąć swoje bele i zarobki małe plus do niego welger rp12 tylko w dobrym stanie musi być, bo może bym dobrał kredytu ze 20 tyś. Wtedy bym miał 55-60 tyś,byłoby mnie stać na MF np 3060 lub 3070 z turem i welger rp12 do niego? Bo jak mówicie, że c360 za małe to jak mam brać coś większego to dobiorę tego kredytu, a w tych MF jaki komfort pracy, jeździ się jakbyś siedział na chmurce(prawie), a wiem bo jeździłem takim troszkę u kolegi. Myślę, że taki 3060 mi starczy, a czy te 80KM(około) nie za mało do mokrej kiszonki np z serdeli? Jakie są wasze opinie na ten temat? W Zbuczynie mają składnicę, jest ona nie za daleko ode mnie coś koło 200 kilometrów, a tam stoją takie, wie ktoś coś na ich temat? Tam sprowadzają trupy czy dobre ciągniki?

#69 Share wioskowy

wioskowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 08:55

Widze że przeskoczłeś na wyższą półkę traktorów.Tylko do takich welgerka z szerokim podbierakiem by się przydała a to koszt koło 20 tyś.Zostanie na traktor niecałe 40 tyś .Ta seria mf i jeszcze z turem za tą kasę to czarno to widzę

#70 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 09:06

Ciągnik na 13 ha [połączone] A czemu trzeba szukac...tyle ze jak czytam na forum to dla większości jak25 letni mf nie kosztuje 40 tys to zlom...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 10:06

Ciągnik na 13 ha [połączone] Może szedłbyś o serie niżej i poszedł w MF serii 3XX. Np 398 fajny traktorek. Można łączyć wydatki pomp chybraulicznych skrzynia 12x12 z rewersem przy kierownicy, do tura bajka, wspomaganie wygodna kabina, sporo części pasuje od polskich odpowiedzników np ursusa 5314.

#72 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 10:16

Nie nie zejdę o serię niżej bo te trzy cyfrowe serie to lipa dla mnie, jeździłem też takimi i tam kabina wcale nie jest przestronniejsza od serii 30XX wolę szczerze coś z tej serii oglądałem sobie MF 3050 (74KM) w Zbuczynie stoi to niedaleko ode mnie jakieś 140 kilometrów do tego Zbuczyna, a prasę to brałbym welger rp12 z tym wąskim podbierakiem, dla mnie byłaby bajka, te z wąskim podbierakiem sprawdzają się własnie dobrze, ten kolega co jeździłem u niego MF 3060 to ma własnie taką welger rp12 z tym wąskim podbierakiem i nie narzeka, prasę już mam wybraną (dokładna marka i model) tylko co do ciągnika to lepszy większy jak 3050? 

Edytowany przez kalwas, 02 styczeń 2015 - 10:18.

#73 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 11:54

ja bym ci odradzil serie 3xxx dosyc ze maja elektronike to sie jeszcze skrzynie sypia,  u mnie na wsi kupili z tej serii rok temu i juz mial dwie powazne awarie a koszty napraw naprawde bola  lepiej wybrac z seri 3 cyfrowej badz renault u mnie jest sporo tego sprzetu i naprawde to twardziochy

#74 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 12:00

Wiem o czym mówisz, koszty napraw skrzyni biegów to około 14 tyś, lecz znam tu ludzi, którzy mają takie ciągniki i nic im sie nie sypie, mam tez znajomego co pomoże mi wybrać sprawny ciągnik, więc bez problemu, teraz tylko problem czy 3050 czy coś większego na moje 13-15ha? Będzie służył jako ciągnik główny, a do tej poty t25 dawał rade i daje nadal, a tego t25 leda do pomocy, np. zgrabianie siana, przewracanie, bronowanie itp. lekkie prace. Wiem z doświadczenia kolegów co mają takie ciągniki, że jeśli zadbasz o czystość oleju w skrzyni i nie bd "na chama" biegów wrzucał(lekkie obchodzenie się ze skrzynią) to długo może taki traktor posłużyć,

Edytowany przez kalwas, 02 styczeń 2015 - 12:05.

#75 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 12:03

to sie nie zastanawiaj i bierz mocniejszy lepiej miec zadatek mocy

#76 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 12:06

No to sobie wybrałeś ;)
 Ja ci odradzam zarówno tego MFa jak i tą prasę. Jak źle trafisz to zamiast kupić prase to kasę wsadzisz w remont ciągnika.a prasa walcowa nie nadaje sie do słomy chyba ze będziesz prasował rano i wieczorem

#77 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 12:07

Mam V i VI kl ziemi, myślę nad 3060 ale ojciec mówi, że ten 3050 nie bd miał co robić na naszej schedzie, ja myślę przyszłościowo bo w przyszłości chcę zwiększyć areał i wtedy większy ciągnik sie przyda, jak namówię ojca to weźmiemy coś większego może uda mi się go namówić nawet na 3070 :D

No to sobie wybrałeś  ;)
 Ja ci odradzam zarówno tego MFa jak i tą prasę. Jak źle trafisz to zamiast kupić prase to kasę wsadzisz w remont ciągnika.a prasa walcowa nie nadaje sie do słomy chyba ze będziesz prasował rano i wieczorem

znam patent żeby słoma przy dobijaniu się w niej kręciła, wystarczy przyspawać pręt 12mm do co drugiego walca i problem z głowy :D

Edytowany przez kalwas, 02 styczeń 2015 - 12:09.

#78 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 12:09

no przy walcowych balot staje w komorze  wedlug mnie lepszych od pasowek nie ma i sa najtansze przy zakupie uzywanej

#79 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 12:11

Spokojnie walcowa da radę przy słomie i wgl, nic nie będzie stawac, jak już go będę miał(co jest nie pewne, nie wiem czy dadzą mi kredytu 20 tyś) pokażę wam filmik z belowania słomy i sami zobaczycie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Rade8011k

Rade8011k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 styczeń 2015 - 13:54

Jak byś nie zdecydował się na kredyt to może wystarczyłaby ci 80-tka. Mam akurat do sprzedania tylko że bez napędu,ale  jak na 15 ha V klasy to spokojnie wystarczy ( u mnie na glinach IV klasy wystarczał)  http://olx.pl/oferta...html#b08930d2c0