t-25wladek

Ciągnik na 13 ha [połączone]

Polecane posty

seweryn20    825

Wspomaganie to nie problem a hydraulika w zetorze wcale lepsza nie jest przy najmniej nie na tyle żeby tur fajnie chodził. Pompa wolna jeden rozdzielacz hydrauliki  zew. 

Pieniądz jak by nie patrzył też większy niż za 60-ke. Chcąc coś lepszego musisz mieć większą kupkę. Jeżeli jesteś wstanie ją powiększyć można rozmawiać dalej jeśli nie to pozostaje ci 60-ka której bym nie kupował lub ruski bez przodka. Może się trafić rodzynek innej marki ale za tą kwotę tylko w tych dwóch modelach będzie wybór.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek36    18

poszukaj np deutz są takie 60 km bez napędu widziałem taki z turem za 15 tys albo mtz ale ruski złom do mnie nie przemawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

moja 360 pracuje z prasa rolujaca juz 4 lata w slomie i sianie idzie ok, a silnik byl robiony jakies 10 lat temu wiec szalu nie ma a sobie radzi , sianokiszonki nie robie bo to juz jest za ciezko i szkoda sprzetu, troche robilem ale musi byc podsuszona bo na zielonym nie ma mowy, podsumowujac prasa do 360 tak ale tylko pasowa  prostej budowy bez docisku hydraulicznego i tylko siano i sloma na twoje hektary wystarczy przy turze nie wiem ale ja mam 330 z turem na 20 ha i tez zrobi swoja robote, dobrym pomyslem jest tez ursus 902 lub 385 praktycznie w cenie 360 a za kilka lat jak sie dorobisz mozesz przeciez zamienic na  lepszy sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Właśnie, niektórzy piszą, ze c360 nie nadaje się do belarki, ludzie robią takimi ciągnikami bele i idzie im to sprawnie, lecz chciałbym właśnie opinii od użytkowników tego ciągnika, który pracuje u nich z prasą zwijającą. U nas mają c360 i prasują prasą Claas Rollant 44, jest już u nich sezon ta prasa i c360 daje radę(ma go mechanik, mój znajomy), lecz chciałem się zapytać większej grupy użytkowników, którzy posiadają c360 z prasą zwijającą, a jd550 nie wchodzi w grę bo ojciec nie chce, mówi, że to złom i pasy się będą rwać. Kiszonkę u nas robi się podsuszoną, jak się zetnie trawę to leży na pokosach 2-3 dni. Ja myślę, że c360 przy takiej ilości bel dałaby sobie radę na tych moich 5ha łąk i 150 sztuk słomy zbelowac. Za 4-5 lat można byłoby ją wymienić na coś mocniejszego.

Edytowano przez kalwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

tak jak ci mowie u mnie w okolicy sporo ludzi beluje 360 chodz zmienia sie to z roku na rok bo inwestuja w lepszy sprzet sasiad mial 360 z prasa pasowa ale z dociskiem hydr robil sporo ok 800 bel rocznie w slomie, 360 kupil grata wyremontowal wszystko co sie dalo i tak po kilku sezonach sprzet wymeczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

A długo pracował nią przy tych belach słomy? jeśli mówisz że prasował 800 sztuk słomy to ja robię tylko 150, więc wytrzyma mi 5 razy dłużej jak jemu, ale tylko przy słomie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

A ja bym polecił mtz82. W kabinie sportowej znajdzie się w cenie c360. Napęd na 4 koła w polu nioceniony. Wom 540 i 1000 ułatwia sprawe w lżejszych pracach z użyciem wałka i oszczędza paliwo, spali prawie tyle co 360 a w prasie napewno przyda się te dodatkowe 30km mocy. W przyszłości może ci się areał powiększyć a wtedy będzie jak znalazł. Zapniesz mu spokojnie pług 4 skibowy zagonowy albo 3 obrotowy, jakiś agregat uprawowo siewny i robota pójdzie sprawniej. Dołożysz potem z 5000zł na nową kabinę i nie będziesz musiał głuchnąć w c360 tylko będziesz jak pan jeździł i radyjka słuchał:) Wspomniałeś że masz już t25 więc ruska technologia ci nie obca i masz o niej minumum pojęcia co ułatwi sprawe przy naprawach. Taka moja opinia. Jeśli miałbyś już 360 to nie miałbyś wyboru przy prasie ale jeżeli kupujesz do niej ciągnik to czy nie lepiej wybrać coś czego ta prasa nie wykończy? Sąsiad ma classa 46. Jak prosował sianokiszonkę nią i 385 to silnik dusiło. Więc łatwo pomyśleć co stało by się z 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Źle mnie zrozumiałeś, ja nie mam prasy, mówię o kolegach moich, z sąsiednich gospodarstw. Ja dopiero planuję prasę i c360, na więcej mnie nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

360 mial kilka lat ale presowal dwa badz trzy sezony


tak jak mowie zalezy jaka prase bedziesz chcial a o sianokiszonce zapomni


a jakie masz finanse na te zakupy?
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Mam do wydania 18k na ciągnik i około tyle samo na prasę zwijającą plus transport, a myślę o Krone kr 125, czytałem, że można dobrze zgnieść nią podsuszoną zielonkę, a dlatego, że ma małe zapotrzebowanie na moc, siano i słomę bez problemu, czytałem także, że jeśli ktoś ma lekką nogę i nie będzie katował strasznie ciągnika w innych pracach np z ładowaczem to w tej prasie polata dosyć długo. Liczę tylko ceny ciągnika i prasy bez transportu, a na transport oddzielnie, mam upatrzoną c360 niedaleko Radomia i ona wizualnie mi się podoba bo jest po remoncie blach i silnika, a to kuszące, że silnik po remoncie, jest od pierwszego właściciela i robiła najpierw na 5ha, później 7ha, jest to 78r produkcji i kosztuje 19k, myślę, że się dogadam i zejdzie z ceny jeśli będę ją brał. Prasę też mam upatrzoną, po drodze do domu (jeśli bym wziął lawetę na ciągnik) zabiorę też prasę. A może mi ktoś napisać jak z tą kr 125 się sprawuje? Miał ktoś do czynienia z takim zestawem? Każdą opinię biorę pod uwagę i jeśli ktoś nie pracował tym zestawem to proszę się nie wypowiadać. A i jeszcze jedno, nie mogę najpierw kupić ciągnika i później prasy ponieważ jeśli będę płacił za belowanie to nie wyrobię się ze wszystkim. 

Edytowano przez kalwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

360 lepiej kupic taniej do remontu, zrobic ja i masz pewne na lata a te 19 tys to jednak sporo jak na 360, do tej kwoty dolozylbys pare tys i ciagnik o niebo lepszy od 360 takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Kupiliśmy Kr125 , to w tym samym sezonie zmieniliśmy 360 na Zetora 6945. Razem z turem, 4x4 i wzieliśmy go za 19k. 60tka to udręka! Tyle ci powiem. A w jakim stanie jest Zetorek zobacz sb w galerii.


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam mam trochę większy areał i podobny problem potrzeba mi ciągnika z prasą :D  Mimo iż potrzebne jest i to i to, ja postawiłem na Zetorka 5211/7211.A zakup prasy musi poczekać jeszcze kolejny rok.

 

U mnie do prasowania jest co roku ok 8/9 ha słomy i 4/5 ha koniczyny i siana.

Prasuje mi kolega Ursusem C360 i Sipmą Z 269. Muszę przyznać że belki słomy Zbija bardzo dobrze i ciągnik nie ma w niej za ciężko. Natomiast troszkę gorzej jest w koniczynie, trzeba jeździć powoli i przy dobijaniu ma co robić.  Tym zestawem pracuje już kilka ładnych lat i prasuje nim swoje +/- 20 ha i usługi.

Nie wiem jak jest z Krone 125 ale Sipma Z 269 też jest łańcuchowa i robi bele 120x120 więc moim zdaniem c360 powinna jakoś dawać sobie rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Wg mnie 19 tys za c360 to strasznie drogo. Nie wiadomo na jakich częściach był robiony remont i czy nie był robiony byle ciągnik pochodził kilka mth po sprzedarzy. Za te pieniądze można mieć już coś dużo lepszego o większej mocy komforcie i przede wszystkim z napędem 4x4. Do wiosny jeszcze masz trochę czasu i możesz wyłowić jakąś okazję. Kup jakąś gazetę z ogłoszeniami. Można w nich znaleźć naprawde tanie maszyny w dobrym stanie. Ponieważ wystawiają w nich ogłoszenia osoby nie mające internetu i zazwyczaj gospodarujące na małych areałach. Dodatkowy plus można z nimi łatwiej negocjować bo nie są opatrzeni w wygórowanych cenach internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Mtz nie, bo ojciec mówi, ze to złom jest. Te zetory ciekawe są nawet. Tylko taki zetor to juz z przodkiem lepiej brać, a ja nie mam kasy. Chce kupić prasę i nie moge odkładać tego na później bo będę nadal płacić za belowanie. 

A jak jest z turem? Ile może ważyć łyżka betonu od oryginalnego jedno sekcyjnego tura c360? Bo wiem, że taką łyżkę podnosi szybko w miarę i bez problemu, a kręcąc kierownicą pod tym obciążeniem nie czułem różnicy. Zalewałem posadzkę właśnie tą łyżką w nowej oborze.

Edytowano przez kalwas
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

@rolnik2571 Dobrze radzi  :) Nie pchaj się już w C-360  -_- Lepiej trochę jeszcze poczekaj i jak się trafi jakiś fajny zetorek to bierz  ^^ Tam Masz wspomaganie odrazu, i na prawdę lepszy komfort  ;) I prasa typu Kr125 nie jest dla niego problemem 


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

A orientujecie się ile mógłby kosztować MF serii 30XX z turem tak żeby ogarnąć swoje bele i zarobki małe plus do niego welger rp12 tylko w dobrym stanie musi być, bo może bym dobrał kredytu ze 20 tyś. Wtedy bym miał 55-60 tyś,byłoby mnie stać na MF np 3060 lub 3070 z turem i welger rp12 do niego? Bo jak mówicie, że c360 za małe to jak mam brać coś większego to dobiorę tego kredytu, a w tych MF jaki komfort pracy, jeździ się jakbyś siedział na chmurce(prawie), a wiem bo jeździłem takim troszkę u kolegi. Myślę, że taki 3060 mi starczy, a czy te 80KM(około) nie za mało do mokrej kiszonki np z serdeli? Jakie są wasze opinie na ten temat? W Zbuczynie mają składnicę, jest ona nie za daleko ode mnie coś koło 200 kilometrów, a tam stoją takie, wie ktoś coś na ich temat? Tam sprowadzają trupy czy dobre ciągniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wioskowy    3

Widze że przeskoczłeś na wyższą półkę traktorów.Tylko do takich welgerka z szerokim podbierakiem by się przydała a to koszt koło 20 tyś.Zostanie na traktor niecałe 40 tyś .Ta seria mf i jeszcze z turem za tą kasę to czarno to widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A czemu trzeba szukac...tyle ze jak czytam na forum to dla większości jak25 letni mf nie kosztuje 40 tys to zlom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Może szedłbyś o serie niżej i poszedł w MF serii 3XX. Np 398 fajny traktorek. Można łączyć wydatki pomp chybraulicznych skrzynia 12x12 z rewersem przy kierownicy, do tura bajka, wspomaganie wygodna kabina, sporo części pasuje od polskich odpowiedzników np ursusa 5314.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Nie nie zejdę o serię niżej bo te trzy cyfrowe serie to lipa dla mnie, jeździłem też takimi i tam kabina wcale nie jest przestronniejsza od serii 30XX wolę szczerze coś z tej serii oglądałem sobie MF 3050 (74KM) w Zbuczynie stoi to niedaleko ode mnie jakieś 140 kilometrów do tego Zbuczyna, a prasę to brałbym welger rp12 z tym wąskim podbierakiem, dla mnie byłaby bajka, te z wąskim podbierakiem sprawdzają się własnie dobrze, ten kolega co jeździłem u niego MF 3060 to ma własnie taką welger rp12 z tym wąskim podbierakiem i nie narzeka, prasę już mam wybraną (dokładna marka i model) tylko co do ciągnika to lepszy większy jak 3050? 

Edytowano przez kalwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ja bym ci odradzil serie 3xxx dosyc ze maja elektronike to sie jeszcze skrzynie sypia,  u mnie na wsi kupili z tej serii rok temu i juz mial dwie powazne awarie a koszty napraw naprawde bola  lepiej wybrac z seri 3 cyfrowej badz renault u mnie jest sporo tego sprzetu i naprawde to twardziochy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Wiem o czym mówisz, koszty napraw skrzyni biegów to około 14 tyś, lecz znam tu ludzi, którzy mają takie ciągniki i nic im sie nie sypie, mam tez znajomego co pomoże mi wybrać sprawny ciągnik, więc bez problemu, teraz tylko problem czy 3050 czy coś większego na moje 13-15ha? Będzie służył jako ciągnik główny, a do tej poty t25 dawał rade i daje nadal, a tego t25 leda do pomocy, np. zgrabianie siana, przewracanie, bronowanie itp. lekkie prace. Wiem z doświadczenia kolegów co mają takie ciągniki, że jeśli zadbasz o czystość oleju w skrzyni i nie bd "na chama" biegów wrzucał(lekkie obchodzenie się ze skrzynią) to długo może taki traktor posłużyć,

Edytowano przez kalwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj