Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 13 ha [połączone]

123 odpowiedzi na ten temat

#1 Share t-25wladek

t-25wladek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 12:06

Ciągnik na 13 ha [połączone] Witam planuje zakup ciągnika na niecale 13 ha. Narazie mam tylko t-25 z turem. Na ciagnik i na prase rolująca mam 30 tyś. Chciałem kupić c-360 ale ojciec coś marudzi wolał by coś lepszego, ale się martwie żeby na prase rolującą starczyło. A jak traktor zakupie to maszyny do niego już zakupie za inne pieniądze. Więc proszę o pomoc a podobnego tematu nie znalazłem.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 13 ha [połączone] Dzisiaj, 11:45
  •  

#2 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 13:20

Ciągnik na 13 ha [połączone] ale czy prasa na 13 ha jest ci w ogóle potrzebna? czy nie lepiej nająć a pieniądze zainwestować w traktor, sama prasa to spory wydatek a kupić starego rzęcha na którego remonty wydasz więcej jak na usługę to myślę że nie warto. Moim zdaniem na ten areał to najlepszy 7211..

#3 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 13:58

Ciągnik na 13 ha [połączone] Jeśli ojciec zadecyduje to może zacznijmy od tego czy mając na uwadze coś lepszego mówimy to również o czymś 4x4?
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#4 Share t-25wladek

t-25wladek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 14:02

Ciągnik na 13 ha [połączone] No też właśnie tak myślałem że 4x4.

@maniana, tak na 13 ha przyda nam się prasa zazwyczaj kiedy chcemy zeby sąsiad albo znajomy sprasował to musimy czekać bo swoje prasuje i albo sprasuje i albo nie sprasuje.

Edytowany przez Marcin91, 24 czerwiec 2013 - 13:54.
post napisany pogrubioną czcionką

#5 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 14:02

Ciągnik na 13 ha [połączone] Lepiej w tym roku kupić jakiś fajny, komfortowy ciągnik, a za rok jak się uzbiera troche pieniędzy kupić prase :)

#6 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 05 czerwiec 2013 - 14:14

Ciągnik na 13 ha [połączone] Panie weź pan nowego dżon dira na raty, na 25 lat i dopłatami spłacisz, a co wyprodukujesz będziesz miał na życie i jakoś to będzie.

#7 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 14:20

Ciągnik na 13 ha [połączone] http://allegro.pl/ze...3298609184.html do około 30tysiecy i z przodem to bym tylko takie cos widział. zwlaszcza ze gospodarstwo nie jest duze wiec nie ma co i sie pchać w zachodnie ciągniki skoro fundusze na to nie pozwalają a tutaj naprawy nie powinny byc zbyt uciażliwe dla portfela a te ciagniki cieszą sie dobrą opinią
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#8 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 14:23

Ciągnik na 13 ha [połączone]

Więc tak jak kolega wyżej wspomniał może w tym roku ciągnik a za rok prasę. Bo w tej cenie to ewentualnie coś takiego żeby na prasę zostało

@Rolnik1973 ale Ty głupoty gadasz.

#9 Share t-25wladek

t-25wladek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 14:36

Ciągnik na 13 ha [połączone] A co myślicie o mtz

#10 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 05 czerwiec 2013 - 14:41

Ciągnik na 13 ha [połączone] Corrado to nie są głupoty, to rzeczywistość małych gospodarstw. Sam mam 14 ha. Duży może sobie pozwolić na nowy traktor bo 2 lata odłoży dopłaty i kupi nowy wypasiony. A nam i tak najlepszy mf 255/ u3512. I tu do t25 najlepszy byłby mf 255 bo prawie spali tyle samo a swoje zrobi. I jest trwały i bezawaryjny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 14:42

Ciągnik na 13 ha [połączone] Trochę dużo pali, części ogólnodostępne no i trochę awaryjny jak starszy model.

#12 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 15:17

Ciągnik na 13 ha [połączone] @corrado
nie gadaj, że mf 255/ u3512 jest awaryjny i dużo spali ;) tzn. będzie awaryjny jak kupisz zatyranego.... mój ma 16 lat (sierpień 1997), ma 12k mth (orientacyjnie, licznik nie działa od nie pamiętam kiedy) i z jedyną poważniejszą awarią jaką miał było spalenie sprzęgła. Poza tym wymieniam jedynie filtry, pasek klinowy i leję paliwo. A paliwa też dużo nie łyknie, mam c360 i w tych samych pracach u3512 jest spooooro oszczędniejszy ;) w tej lidze wg mnie nie ma lepszego ciągnika (zetory w tej mocy są sporo droższe)i do tura jest luks, bo zwrotny i szybki wsteczny ma ;)
szczerze, jeżeli chcesz kupić jeszcze prasę (najlepszą opcją będzie chyba sipma classic bądź jd 550) to masz tak naprawdę do wyboru:
-u3512/255
-c360/3p
-MTZ 82
-JUMZ
-c-385
Wtedy będziesz mógł kupić i prasę i zostanie trochę grosza w kieszeni na podreperowanie stanu, bo maliny to się nie spodziewaj ;)
norweskie-lesne.pl

#13 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 16:11

Ciągnik na 13 ha [połączone] Mój post wyżej tyczył się do MTZ-a :) ON właśnie przyjechał i bramę byłem otworzyć a potem nie odświeżyłem strony.

@Rolnik1973 pisząc: Panie weź pan nowego dżon dira na raty, na 25 lat i dopłatami spłacisz, a co wyprodukujesz będziesz miał na życie i jakoś to będzie - stwierdzam że to głupoty pisząc tak. Jak ktoś ma to kupuje nowy jeśli nie stać go to kupuje używany i też można pracować. Mam trochę więcej niż Ty i nie narzekam. :)

#14 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 16:14

Ciągnik na 13 ha [połączone] jezeli chodzi o 255/3512 to mogę polecić, u nas jest 2812 i jak na tą moc jaką reprezentuje - 38KM to silnik pozwala ciągać po drogach i 10ton z omijaniem trzeciego biegu
co do awaryjnosci to tez wielkich problemow poza ładowaniem akumulatora nie sprawia, ale przewod paliwowy ma cieniutki i lubi sie przytkąć.
jedynie mógłby mieć obciążniki na tylnej osi bo i na asfalcie potrafi zostawić czarne slady, a i komfort pracy pozostawia wiele do zyczenia
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#15 Share Przemek15_03

Przemek15_03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 16:25

Ciągnik na 13 ha [połączone] Moim zdaniem do prasy belującej to conajmniej 80 koni. Żadna 60 nie wchodzi w grę. belarka żeby dobrze zbiła musi mieć siłę a 60 po podmokłym polu z mokrym balotem wystarczająco będzie miałą ciężko, Co do prasy to u mnie w rodzinie wszyscy mają welgerki i ja ta prasę moge polecić bo jak się trafi zadbany egzemplarz to jest prawdziwe szczęście.

Edytowany przez Przemek15_03, 05 czerwiec 2013 - 16:29.

#16 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 18:01

Ciągnik na 13 ha [połączone] najmniejszym złem bylby jakiś stary ursus/ zetor 4garowy. bo jak wydać 20tys czy iles tam na mf 255 to szkoda zachodu. pało pali ale i malo zrobi, jak są odpowiednie warunki to ciagnik dobry ale mokra wiosna i w maju na pole nie można sie dostać...
wszystko zależy od tego jak dużą kwotę możesz przeznaczyć na zakup ciągnika, lepiej odłożyć zakup prasy o rok czy dwa a miec ciągnik ktorym już cos mozna zdziałac

#17 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 18:38

Ciągnik na 13 ha [połączone] witam ja miałem na wiosnę podobny problem jak ty ale zapomni o c360 ja kupiłem starego zetora z ok 8000 i jestem zadowolony ma on 67 k opony spore c360 wygląda jak mały ciągnik przy nim a robić to mało co robiłem przy nim a teraz myślę kupić prasę za 20000k pozdrawiam

#18 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 18:57

Ciągnik na 13 ha [połączone] Ja polecił bym mtz 4x4 mocny tani w zakupie i amortyzacji za ok 20tyś kupisz ok.90roku w dużej kabinie i na prasę starczy np jd. lub krone.

#19 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 19:33

Ciągnik na 13 ha [połączone] ciezko cos znalesc do tych powiedzmy 20tys.
ja szukalbym moze cos z MF lub landini, czasem dosc ladny renault sie trafi
ursus czy zetor jest najgorszym co mozesz wybrac, maly komfort i duza awaryjnosc, do tego stare konstrukcyjnie, a ceny szczegolnie zetorow kosmiczne
co do prasy to JD 540/550, osobiscie innych nie uwazam, ale wiem ze ii rozne kronki i welger ludzie sobie chwala

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share nowaczek96

nowaczek96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, motoryzacja, hodowla bydła,

Napisany 05 czerwiec 2013 - 20:07

Ciągnik na 13 ha [połączone] Kup jakiegoś ursusa albo zetora jeżeli nie przeszkadza ci wielkość ciągnika to za około 15tys kupisz ładną szóstkę ursusa 1201/1222 ja osobiście takiego posiadam nie prawdą jest że dużo palą oczywiście w przeliczeniu na areał jaki zostaje uprawiony itd. Ja bym brał coś takiego ja sam mam 22ha i na to 1201 oraz 16245 i do lekkich prac 360 ;P