Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podłączenie nagrzewnicy mtz 82

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share LTZ55a

LTZ55a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 26 wrzesień 2017 - 06:47

klj,

piszesz jakbyś właśnie zalał ciągnik płynem po 20 latach i chciał się tym pochwalić. To jest oczywiste, że ma być płyn.

" jak nagrzewnica nie zdąży wychłodzić wody czy płynu to dopiero powinien zacząć się otwierać termostat i duży obieg z chłodnicą "

Termostat ma pilnować temperatury silnika a nie czy nagrzewnica chłodzi czy nie.

Sprzedam: 

- Katalog części MTZ 50/52

- Pompę paliwa rotacyjną od LTZ 55A.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Belarus 572 MTZ 82 4x4 Prywatnie Stan Idealny Rejestracja PL/OC Pneumatyka

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 28500.00 PLN
  • 13 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podłączenie nagrzewnicy mtz 82 Dzisiaj, 00:34
  •  

#22 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1855 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 26 wrzesień 2017 - 07:13

Podłączenie nagrzewnicy mtz 82 LTZ chyba lewą nogą wstałeś...

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#23 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 26 wrzesień 2017 - 10:11

Podłączenie nagrzewnicy mtz 82 Termostat jest starego typu ten mój.
myślę kupić nowego typu , dobrze będzie

pojechałem na pole zobaczyć jak zboże powschodzilo , a jednak grzeje;-) wystarczy że popracuje trochę dłużej i na wyższych obrotach , teraz mam inny problem z chłodnicy ubywa dość sporo wody,
z powrotu leci całą rurą a woda jest ciut wyżej niż żeberka.
może tak być ? Nie uszkodze głowicy jak będzie taki stan podczas używania nagrzewnicy .

Edytowany przez robert983, 26 wrzesień 2017 - 11:18.

#24 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9492 postów

Napisany 26 wrzesień 2017 - 13:30

Płynu w chłodnicy nie musisz mieć pod sam korek, wystarczy że są przykryte żeberka. 

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

#25 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 26 wrzesień 2017 - 14:37

Podłączenie nagrzewnicy mtz 82 Dzięki Seweryn upewniles mnie co do stanu wody w chłodnicy, a ja już parę razy ugotowalem ciągnik z racji ubytku wody z układu (przeważnie pękał przewód gumowy, nigdy z mojej winy wodę sprawdzam co dzień ) , termostat i tak kupie i zaleje płynem , choć mtz w zimę będzie stał, nie chce wody lać do układu bo więcej szkody z niej niż korzyści ,

#26 Share klj

klj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 wrzesień 2017 - 15:55

Podłączenie nagrzewnicy mtz 82 @robert983 jak już będziesz miał komplet to proponuje jeszcze dołożyć zbiorniczek wyrównawczy i będziesz miał zawsze pełno w chłodnicy .Ja testowałem w ciapku i było za***iście płyn czy woda chodzi jak talala do zbiorniczka i spowrotem więc temat sprawdzony. Nie wiem jak w mtz82 ale w ciapku ja podłączyłem pod tą rurkę przelewu i była ciągle pełna chłodnica bo nic nie poleciało na ziemię tylko do zbiorniczka a jak ciągnik stygnie to płyn wraca do chłodnicy :-)

#27 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9492 postów

Napisany 26 wrzesień 2017 - 16:23

Bzdury fanzolisz aż słuchać nie idzie. Rolę zbiornika wyrównawczego jak w 30-ce tak w mtz-cie pełni górny zbiornik chłodnicy. Płynu wystarczy nalać 20 mm nad żeberka. Nic nie wyleci bo jest miejsce na rozszerzający się płyn a sam zbiornik nie bierze udziału w chłodzeniu więc pełny być nie musi. Urobiłeś się z dorabianiem zbiorniczka obok chłodnicy i kompletnie nic ci to nie dało.

#28 Share klj

klj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 wrzesień 2017 - 17:10

Podłączenie nagrzewnicy mtz 82 @seweryn20 ale się sadzisz co najmniej jak byś był wykładowcą na jakimś sorbonie :-) wyluzuj i pamiętaj nauczyciel ma zawsze rację ? !

#29 Share LTZ55a

LTZ55a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 26 wrzesień 2017 - 18:11

Zbysiu, zawsze wstaję lewą nogą.  :D

klj pisze dużo ale nic mądrego, a seweryn już tyle MTZ-ów naprawił przez AF, że ma prawo się sadzić.

Sprzedam: 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 26 wrzesień 2017 - 18:39

@robert983 jak już będziesz miał komplet to proponuje jeszcze dołożyć zbiorniczek wyrównawczy i będziesz miał zawsze pełno w chłodnicy .Ja testowałem w ciapku i było za***iście płyn czy woda chodzi jak talala do zbiorniczka i spowrotem więc temat sprawdzony. Nie wiem jak w mtz82 ale w ciapku ja podłączyłem pod tą rurkę przelewu i była ciągle pełna chłodnica bo nic nie poleciało na ziemię tylko do zbiorniczka a jak ciągnik stygnie to płyn wraca do chłodnicy :-)

Jak sprawdzałeś czy masz pełno płynu w chłodnicy? Bo tak średnio to miało prawo działać. Korek uszczelnia chłodnicę poniżej przelewu, wszystko co wyrzuci ponad uszczelkę dociśniętą sprężyną nie ma prawa do niej wrócić. Chyba że coś z korkiem kombinowałeś.

#31 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 26 wrzesień 2017 - 18:50

Podłączenie nagrzewnicy mtz 82 W c355 ponoć było tak że po ostygnieciu woda wracała do chodnicy w korku był zawór który to umożliwiał , tak twierdzi bynajmniej mój ojciec.
ja mam butelkę , aby płyn sie nie marnowal jak wyleci przelewem na ale żeby wracał do chłodnicy nie zauważyłem więc nie potwierdzę czy tak się dzieje w rzeczywistości

w rusku też założe butelke aby płynu nie marnować

Edytowany przez robert983, 26 wrzesień 2017 - 18:52.

#32 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2658 postów

Napisany 26 wrzesień 2017 - 19:41

hehe ,kiedyś jak byłem młody i naiwny ,też cudowałem ze zbiorniczkiem w 60tce ,ten wynalazek to psu na bude ,nadmiar i tak wywali  wiec po co go zakladać?

robert ,jak chłodnica nie nalana po korek to i strat nie bedzie  ,chyba że dbasz o ekologie :P

Kij ,  Seweryn radzi, a nie sadzi ,weż sobie to pod uwagę ,bo pewnie nie raz skorzystasz z jego zyczliwości

#33 Share klj

klj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 26 wrzesień 2017 - 20:07

Podłączenie nagrzewnicy mtz 82 http://allegro.pl/ko...76.html#thumb/1
tutaj widać w środku korka jest standardowo zawór umożliwiający powrót cieczy do chłodnicy przez ten korek a żeby ciecz wruciła do chłodnicy z tej butelki którą użyłeś warunek jest taki żeby wężyk był do samego dna butelki i troche cieczy w butelce by był zanurzony jak silnik jest zimny bo jak inaczej ma wrucić no i w nakrętce oprócz otworu gdzie wcisnołeś wężyk musisz jeszcze wywiercić mały otworek by odpowietrzyć butelke . Ja wiem że to działa to czysta fizyka :-)
Ja nie twierdzę że jestem najmądżejszy, ale tak jak wszyscy nie lubię jak ktoś mnie obraża . Ja staram się nikogo tu nie obrażać bo to do niczego mi nie potrzebnie . Wolę poczytać i coś się dowiedzieć o doświadczeniach innych Kolegów .

#34 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9492 postów

Napisany 26 wrzesień 2017 - 20:34

Skoro stwierdzenie że fanzolisz głupoty są dla ciebie obrazą to twój problem. Nie ja jeden wiem że zbiornika wyrównawczego 60-ka czy trzydziestka nie potrzebuje i dali ci o tym dosadnie do zrozumienia. Może powinieneś swoją bezużyteczną pracę przemyśleć.

Korek który wstawiłeś ma zaworek którym zaciąga powietrze gdy płyn się kurczy ale  nie posiada uszczelki przylegającej do samego rantu wlewu.  Czyli zamiast płynu pociągnie nieszczelnością powietrze i na guzik cały zbiorniczek się zda. Stanie się tylko łapaczem płynu niepotrzebnie nalanego  na maxa.

Edytowany przez seweryn20, 26 wrzesień 2017 - 20:34.

#35 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1855 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 26 wrzesień 2017 - 20:38

Podłączenie nagrzewnicy mtz 82 Tak ale żeby to działało, musi być druga uszczelka na styku samego korka z górną częścią wlewu.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#36 Share LTZ55a

LTZ55a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 27 wrzesień 2017 - 06:57

O to to, bo inaczej sobie nie wyobrażam. W ogóle to po co komu nadmiar? W c330m rok temu nalałem do pełna borygo, poziom się obniżył i po dziś dzień tak mam.

Zero problemów.

Sprzedam: 

#37 Share robert983

robert983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 27 wrzesień 2017 - 07:01

Podłączenie nagrzewnicy mtz 82 Ja używam butelki jako łapacz płynu , jak wyleci a potem zauważe ubytek wlewam spowrotem , kiedyś też myślałem nad wyrównawczym, ale w końcu ludzie mi wytłumaczyli i wolał bym założyć czujnik poziomu płynu, aby w razie awarii powiadomił mnie o tym ,
butelka jest za free, więc można założyć żaden koszt a z pod maski nie widac,no i to środowisko nie cierpi;-) choć mój Rusek gubi więcej oleju
(na razie zrobi się to jesienią i zimą ) niż wody ale zawsze coś .
akurat ja też nie lubię kłótni ludzie są tu po to żeby pomagać ci co mają wiedzę i tacy jej tej wiedzy szukają
po co się stresować .....
dzięki panowie za pomoc na pewno się po nią jeszcze zwrócę bo ruska mam nie długo się jeszcze go uczę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share klj

klj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 wrzesień 2017 - 16:07

Podłączenie nagrzewnicy mtz 82 Zgadza się w tym z linku akurat nie ma tej uszczelki dużej . Ale tu chodziło mi o pokazanie tego zaworka na środku którym płyn wraca i tu był bardziej wyraźnie widoczny, tylko tyle . Pozdrawiam :-)

Dodaj odpowiedź