Gość

Jaki wał do agregatu ścierniskowego?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Witam

przymierzam się do kupna agregatu ścierniskowego o szerokości 2,2m. Do wyboru mam wał rurowy lub strunowy .I moje pytanie który z tych wałów ogólnie będzie lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

Ja mam strunowy i jestem z niego zadowolony ziemie mam ciężkie, gliny II i III klasa miejscami IV mogę się mylić ale gdzieś słyszałem że rurowy jest na lżejsze ziemie ale nie jestem pewien. Pozdrawiam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a no właśnie panowie sam miałem o to zapytać ale tak mi się zeszło bo sam robię agregat ścierniskowy i zastanawiałem się nad rodzajem wału ale padło na rurowy i nie wiem czy nie pośpieszyłem się więc doradźcie póki jeszcze mogę coś zrobić z tym wałem który już mam jak będzie chwila to postaram się wrzucić fotki i wału jak również już całości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najlepiej to dwa wały, z płaskowników i rurowy, a przed nimi talerze. Wtedy to można siać po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do scierniskowca mooim zdaniem duzy cięzki ruruwy żeby ziemię troszkę zagęścił tak jak to jest w talerzówkach ewentualnie spiralny, strunowe mają za zadanie ziemie rozbic i stosowane były w kultywatorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

rurowy lepiej utrzymuje głebokosc niz strunowy i ma pewnie wiekszą srednice ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A więc wybiorę rurowy.Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak ale finansowo mnie nie stać na taki wal, więc się zastanawiam nad tymi dwoma na gleby lekkie i też z kilka ha ciężkich (gliną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

ale do czego to ma być jak do grubera czy talerzówki to jak najbardziej rurowy a jeśli chodzi o uprawe przedsiewną to packer croscil jest fajny ale na piachu cieżko idzie bo wpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Dlatego ja myślę że jeżeli coś ma służyć do podorywki i do uprawy przedsiewnej to jakiś wał pierścieniowy ale lżejszy, czyli np daszkowy lub z ceownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
    • Przez shiftmp3
      Witam serdecznie, mam  zużyte panewki na podrzutniku cenna dość wysoka moje pytanie brzmi czy ktoś dorabiał takie panewki z jakiegoś materiały ? może teflon  albo coś? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj