kotek0

koszenie fasoli-czym

Polecane posty

solek01    208

Nie wiem czy ładowacz będzie dobry bo nie ma sekcji pływającej jak TUZ, może się nie zprawdzić na krzywym polu.

no ale wszystko jest do przemyślenia. W jakim termini zazwyczaj kosicie fasolę? da się jeszcze zasiać rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Myślę że samojezdna jest po to żeby widzieć tuż przed sobą co się dzieje bo z ciągnika nie zobaczysz czy idzie za głęboko czy ok czy może się zapchało.

Co do zawieszenia o którym wcześniej już pisałem to myślałem nad takim czymś jak w kosiarkach czołowych czyli równoległoboku jak na zdjęciu: http://www.samasz.pl/kosiarki-bebnowe/bebnowe-czolowe#zdjęcia można to wykorzystać do przedniego tuz, tura i samojezdnej.

Dzięki temu bębny mają swobodę ruchów góra dół a przy tym zawsze oś bębna jest prostopadła do podłoża.

 

Problem to kwestia ustawienia głębokości i można to zrobić sprężyną tak jak w kosiarce żeby "odciążyć" bęben żeby w ziemie nie właził i żeby się po niej ślizgał. Ale nie wiem czy to zda egzamin.

2 opcja to koło podporowe za bębnem gdzie będzie ręczna regulacja głębokości.

Innym pomysłem jest wstawienie siłownika zamiast sprężyn i zrobienia czujnika głębokości, i to uważam za najlepsze rozwiązanie ale i najtrudniejsze bo wymaga to już znajomości elektroniki. Trzeba zrobić sterownik, który odczytywał by głębokość i regulował ją siłownikiem, no i musiałby być jakiś rozdzielacz i coś co poruszałby ten rozdzielacz. Widziałem kiedyś na yt. jak gość w bizonie zamontował elektryczne "popychacze" (nie wiem co to może elektryczne siłowniki?) rozdzielaczy, czyli naciska guzik a heder w górę. Tylko tu kolejny problem czy nie będzie działało to zbyt gwałtownie, czy będzie można np podnieść i opuścić o 1cm a nie od razu o 10cm.

Mam nadzieję, że mnie wszyscy zrozumieli. Co myślicie o mojej koncepcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Pomysł z odciążeniem jest ok nawet jak będzie sterowanie wymuszone. Pozwoli to za zastosowanie mniejszych siłowników ( hydraulicznych czy elektrycznych). Do elektronicznego sterowania nie potrzeba sterownika wystarczą czujniki dojściowe np. z kombajnu buraczanego i prosta instalacja. Pozostaje pytanie gdzie zamontować czujnik w postaci np. małej płozy, kółka lub odpowiednio wygiętego drutu. Problem szybkości reakcji też jest do pokonania. W hydraulice wystarczy zamontować dławik regulowany i można sterować w sporym zakresie. Jeżeli chcemy zrobić możliwie tanio i prosto to muszą być kółka ale umieszczone przed elementem tnącym. Widziałem zdjęcie takiej kosiarki ale teraz nie mogę znaleźć. Przed kółkami czuby tylko odpowiednio zmodyfikowane. Np. takie

muszą mieć wałek zamiast blachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

ja myślę odczepić ramie z nożami od ramy dostawić jeszcze jedno koło podporowe i zamontować na tura to najtaniej mi wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

mam na 2 rzadki i jak najmniejsze nożę a przy tej to wytrzepie ze strąka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    111

Pewnie kolega kotek0 ma racje

jaw tej od Pana Kawki to tez jak nie bedezie dobrze ciela to tez dam takie stalki jak przy kosie w kombajnie

a takze moze dla testu tez te noze tnace ;orginalne; zastapie takimi z talerzowkiaby uzyskac odpowiednia glebokosc koszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogo118    0

w kosiarce od kawki nożów nie trzeba zmieniac sa w sam raz tylko trzeba dobrze jechac wycina bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TataViki    0

witam sieje fasole przeszło  20  lat prubowałem scinac wszelkimi scinarkami i kosiarkam i najlepiej co sie sprawdziło to ta samojezdna na dwa rzadki noze bebnowe dlatego ze dosc szybko wycina dzienie 5 ha spokojnie mozna wyciac i jak jest pole odpowiednio przygotowane nie ma zadnych strat i poprawiania sam jeden siadam i kosze nie trzeba odrzucac poprawiac jest super w ubiegłym roku miałem fasole czerwona ludzie straszyli ze ja trzeba wyrywac recznie wjechałem scinarko o 11 g tem okolo 30 i wycieło sie super tak ze lepiej nie pchac sie w nie wiadomo co tylko taka polecam takie scinarki robi gosciu ze slaska i z okolic dołhobyczowa

post-146323-0-93783900-1424848996_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Widzisz Ty wycinasz SOBIE 5h dziennie i jest wszystko git, a ja znam takich co jeżdża 2 biegiem i potrafią wyciać dziennie 10h tylko potem trzeba chodzić i poprawiać bo połowa nie wycięta tylko wyłożona i zmieszana z ziemią. Ile dałeś za kosiarkę? Słyszałem że teraz cena do 16tys dochodzi, tylko cena na fasole się kończy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TataViki    0

Widzisz Ty wycinasz SOBIE 5h dziennie i jest wszystko git, a ja znam takich co jeżdża 2 biegiem i potrafią wyciać dziennie 10h tylko potem trzeba chodzić i poprawiać bo połowa nie wycięta tylko wyłożona i zmieszana z ziemią. Ile dałeś za kosiarkę? Słyszałem że teraz cena do 16tys dochodzi, tylko cena na fasole się kończy :P

cena na wszystko sie konczy ale u nas nic nie wiadomo jak jest tanie to moze byc drogie puzniej i na odwrót a scinarke sam robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boxer1990    9

Witam, mam pytanie czy ktoś ma zgrabiarkę 5 gwiazdową zawieszaną i mógłby mi podać długość głównej ramy, do której jest przyspawana "wieżyczka" tuza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Witam, czy ktoś mógłby podać wymiary i szczegółowe zdjęcia ścinarki samojezdnej? Jaki sinik pracuje w waszych i jak zrealizowany jest napęd na koła i bębny ścinające, jaką macie średnicę noży? Proszę o jakieś dane bo chciałbym wykonać taką maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrev1822    1

Witam. Odkopie trochę temat. A czy ktoś próbował ścinać fasolę pielnikiem na 6rzadkow? Co prawda posiadam 2 scinarki rotacyjna i na 3 rzadki na przód ale czy ktoś próbował taki temat ? Na pewno trzeba by było do ciągnika przed koła rozdzielacze lanu dać że tak powiem i przed każdą sekcja także ale czy gra warta świeczki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez manio1234
      koledzy czy ktos przerabiał classa protektora do fasoli bo ja przerobiłem i ale mam problem bo strasznie mi robi połówki w fasoli tak na marginesie to klepisko przerobione podajnik przerobiony obroty podsiewacza i wytrząsaczów przerobione obroty młocarni przerobione i co morze byc przyczyną prosze o pilną podpowiedz
    • Przez wronex85
      witam sieje pierwszy ras faslole czerwona mam pytania termin siewu czy zaprawias nitroglceryna
    • Przez mateuszston
      witam. tak jak powyżej. Jak przerobić kombaj zbożowy, aby można niby było mlócic fasole?
    • Przez przemoj1
      czym zwalczyć skrzyp w fasoli ?
    • Przez przemoj1
      Witam. Mam pytanie dotyczące czerwonej fasoli a dokładnie w niektórych miejscach są takie żółte place, rośliny są koloru podchodzącego do żółtego i ogólnie są mniejsze, czym to może być spowodowane ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj