Skocz do zawartości

Zdjęcie

koszenie fasoli-czym

65 odpowiedzi na ten temat

#41 Share slavik80

slavik80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport polityka ekonomia

Napisany 30 styczeń 2014 - 01:40

koszenie fasoli-czym kolego bogo118
ja u pana Kawki czekalem ponad rok ale w ubieglym tyg pryzwiozl juz , a w marcu ma dorobic zgrabiarke do niej
jak bedyie wzcinac to nie wiem ale tez duzo zalezy od operatora, w ubieglym roku najmowalimy wlanie taka wtycinarke na i nie za dobrze to wyladalo mam nadzieje ze w tym roku bedzie lepiej
dobrze jest fasole podspac my to mamy takie malutkie pluzki do wieloraka czy tez jak niektorzy nazywaja pielnik i to dobrze jet zrobic przed kwitnieniem , wczeniejsze zrszanie gleby powoduje ze opryki przestaja dzialac
jeszcze nie ma mnie w w domu ale jak chcez podpatrzec ten model maszyny to mozez podjechac do JANEK kolo Hrubieszowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koszenie fasoli-czym Dzisiaj, 17:34
  •  

#42 Share bogo118

bogo118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 18:26

koszenie fasoli-czym w ubiegłym roku tez kawka wycinał mi czesc fasoli i powiem szczeze ze była tragedja fasola nie była podsypana i jak cioł zżucało go z żądków twierdził ze jest za twardo po podrzuceniu na pokosy było bialutko żal było patrzec dodam ze miał przyjechac wycinac o 4 rano a przyjechał o 16 a temperatura była powyzej 30 stopni a fasola dosc dojzała i dlatego chce sobie zrobic sam wytne powoli i kiedy bedzie mi pasowac Kolego slavik80 chetnie przyjade obejzec tylko prosze dac znac kiedy mozna zalezy mi jak najszybciej

Edytowany przez bogo118, 30 styczeń 2014 - 18:33.

#43 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 18:33

koszenie fasoli-czym to poco kosiłeś ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share bogo118

bogo118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 18:35

koszenie fasoli-czym poto ze sciagnoł mi to wycinanie 2 tygodnie i nie było czasu zeby wszystko ciac scinaczami

#45 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:51

koszenie fasoli-czym Witam
Jeśli można się przyłączyć do tematu to ścinam taką wycinarką na trzy rządki tylko środkowy nóż jest wysunięty do przodu na jakieś 20cm czyli dorobiłem kawałek ramy na środowym nożu i jest dobrze ale zawsze podsypuję fasole wtedy idzie super

A co do omłotu fasoli możemy założyć temat bądź ciągnąć go tu
ja młócę new holandem biorę do zbiornika mam założony podbieracz z sieczkarni samo jezdnej forszmita do zielonek

#46 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:11

koszenie fasoli-czym Witam. Kosząc wycinarką samojezdną też zauważyłem że nie można było jej wsadzić w ziemie a miałem podsypane. Wydaje mi się ze problem tkwi w kształcie spodniej powierzchni dysku. Jest płaska i wystają z niej łby śrub do drewna. Jak jest odpowiednia pogoda nie tak sucho jak w tym roku albo jak ktoś ma ziemie miękką (torfową) to jest ok. Może jakby zrobić ten dysk lekko wklęsły to lepiej by się zachowywał. Co o tym myślicie??

Kolego traktor11 jest temat odnośnie młócenia fasoli zapraszam http://www.agrofoto....k/#entry1292560.

#47 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:46

koszenie fasoli-czym już znalazłem jestem tam ;)

#48 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:56

koszenie fasoli-czym oczywiście że tak, w jednorzędówce miałem płaski to często owijało bęben bo szło nad ziemią albo głeboko ze aż fasole zawalało teraz mam normalne talerze jak są w kosiarce rotacyjnej tylko nożę idą w ziemi ziemi mało co z dwóch rzędów teraz to rewelacja do tej samojezdnej talerze pasowały by od brony talerzowej czy w waszych stronach na fasole mówią groch bo u mnie 99% tak mówi

#49 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:15

koszenie fasoli-czym Też nad tym myślałem. Tylko czy taki talerz nie będzie "za głęboki" ?? Nie będzie "toną". W naszym regionie grochem nazywają groszek polny pastewny myślę że wiesz o co mi chodzi.

#50 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 01 luty 2014 - 09:25

koszenie fasoli-czym Tak się zastanawiam jeszcze po co wam te kosiarki samojezdne! nie lepiej i taniej byłby dorobić przedni TUZ
do np.30 (lbdoinneg małego ciągnika) i kosiarkę zawieszaną na nim znaędem hydraulicznym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 01 luty 2014 - 09:53

koszenie fasoli-czym dobry pomysł :)
ja myślałem na na tym ale na ładowaczu czołowym

#52 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 01 luty 2014 - 11:21

koszenie fasoli-czym Nie wiem czy ładowacz będzie dobry bo nie ma sekcji pływającej jak TUZ, może się nie zprawdzić na krzywym polu.
no ale wszystko jest do przemyślenia. W jakim termini zazwyczaj kosicie fasolę? da się jeszcze zasiać rzepak?

#53 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 01 luty 2014 - 11:39

koszenie fasoli-czym Myślę że samojezdna jest po to żeby widzieć tuż przed sobą co się dzieje bo z ciągnika nie zobaczysz czy idzie za głęboko czy ok czy może się zapchało.
Co do zawieszenia o którym wcześniej już pisałem to myślałem nad takim czymś jak w kosiarkach czołowych czyli równoległoboku jak na zdjęciu: http://www.samasz.pl...czolowe#zdjęcia można to wykorzystać do przedniego tuz, tura i samojezdnej.
Dzięki temu bębny mają swobodę ruchów góra dół a przy tym zawsze oś bębna jest prostopadła do podłoża.

Problem to kwestia ustawienia głębokości i można to zrobić sprężyną tak jak w kosiarce żeby "odciążyć" bęben żeby w ziemie nie właził i żeby się po niej ślizgał. Ale nie wiem czy to zda egzamin.
2 opcja to koło podporowe za bębnem gdzie będzie ręczna regulacja głębokości.
Innym pomysłem jest wstawienie siłownika zamiast sprężyn i zrobienia czujnika głębokości, i to uważam za najlepsze rozwiązanie ale i najtrudniejsze bo wymaga to już znajomości elektroniki. Trzeba zrobić sterownik, który odczytywał by głębokość i regulował ją siłownikiem, no i musiałby być jakiś rozdzielacz i coś co poruszałby ten rozdzielacz. Widziałem kiedyś na yt. jak gość w bizonie zamontował elektryczne "popychacze" (nie wiem co to może elektryczne siłowniki?) rozdzielaczy, czyli naciska guzik a heder w górę. Tylko tu kolejny problem czy nie będzie działało to zbyt gwałtownie, czy będzie można np podnieść i opuścić o 1cm a nie od razu o 10cm.
Mam nadzieję, że mnie wszyscy zrozumieli. Co myślicie o mojej koncepcji?

#54 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 01 luty 2014 - 13:25

koszenie fasoli-czym Pomysł z odciążeniem jest ok nawet jak będzie sterowanie wymuszone. Pozwoli to za zastosowanie mniejszych siłowników ( hydraulicznych czy elektrycznych). Do elektronicznego sterowania nie potrzeba sterownika wystarczą czujniki dojściowe np. z kombajnu buraczanego i prosta instalacja. Pozostaje pytanie gdzie zamontować czujnik w postaci np. małej płozy, kółka lub odpowiednio wygiętego drutu. Problem szybkości reakcji też jest do pokonania. W hydraulice wystarczy zamontować dławik regulowany i można sterować w sporym zakresie. Jeżeli chcemy zrobić możliwie tanio i prosto to muszą być kółka ale umieszczone przed elementem tnącym. Widziałem zdjęcie takiej kosiarki ale teraz nie mogę znaleźć. Przed kółkami czuby tylko odpowiednio zmodyfikowane. Np. takie muszą mieć wałek zamiast blachy.

#55 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 01 luty 2014 - 14:39

koszenie fasoli-czym ja myślę odczepić ramie z nożami od ramy dostawić jeszcze jedno koło podporowe i zamontować na tura to najtaniej mi wyjdzie

#56 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 01 luty 2014 - 14:50

koszenie fasoli-czym Obawiam się że koła ciągnika będą przygniatać strąki chyba że coś będzie odsuwać na bok przed kołami.

Ps. kosił ktoś takim wynalazkiem bo jakoś tego nie widzę na 3 rządki http://allegro.pl/ko...3919734467.html

Edytowany przez bomber84, 01 luty 2014 - 15:00.

#57 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 01 luty 2014 - 19:23

koszenie fasoli-czym mam na 2 rzadki i jak najmniejsze nożę a przy tej to wytrzepie ze strąka

#58 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 01 luty 2014 - 19:56

koszenie fasoli-czym Jakie obroty bębnów masz w swojej maszynce??

#59 Share slavik80

slavik80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport polityka ekonomia

Napisany 10 luty 2014 - 00:29

koszenie fasoli-czym Pewnie kolega kotek0 ma racje
jaw tej od Pana Kawki to tez jak nie bedezie dobrze ciela to tez dam takie stalki jak przy kosie w kombajnie
a takze moze dla testu tez te noze tnace ;orginalne; zastapie takimi z talerzowkiaby uzyskac odpowiednia glebokosc koszenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share bogo118

bogo118

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 06:51

koszenie fasoli-czym w kosiarce od kawki nożów nie trzeba zmieniac sa w sam raz tylko trzeba dobrze jechac wycina bardzo dobrze