kotek0

koszenie fasoli-czym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bogo118    0

Witam wszystkich własnie jestem w trakcie robienia samojezdnej wycinarki bebnowej jesli ktos posiada taka wycinarke prosił bym o przesłanie mi zdjec na adres bogo118@wp.pl lub jesli ma ktos taka z okolic tomaszowa lub hrubieszowa chetnie bym obejzał uwazam ze te wycinarki takie jak wykonuje pan kawka sa najlepszym rozwiazaniem do wycinania fasoli nozowe nie zdaja egzaminu lepiej jest wycinac scinaczem z kosy niz tym sie meczyc chciałem zamówic u pana kawki ale na ten rok juz nie obiecuje wiec musze zrobic sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Do kotek0:

Opisz mi proszę jaka to ziemia twarda miękka, jaki ma kolor.

 

Do kowal1:

Mierzyłem dzisiaj kąt natarcia ok 35 stopni. Wznios na oko jak postawisz nóż na płaskiej poziomej powierzchni a słupica będzie w pionie to szczelina pod słupicą powinna być ok 5 mm, w tym czasie krawędź ostra powinna dotykać podłoża całą długością. Odnośnie kułek to nie sprawują się trudno ustawić. Tam gdzie twardo jest ok. a na miękkim toną. Ale decyzja należy do Ciebie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

ziemia koloru czarnego 1.2 klasa ale jest jakby to wytłumaczyć lekka agregat musi dlugo chodzić żeby się radlice szkliły a po drugiej stronie Wisły po stu metrach jest lustro tylko tam rędzina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Rozumiem. Coś w rodzaju torfu. Rzeczywiście trudny temat jedyne rozwiązanie jakie widzę to samojezdna dyskowa. Próbowaliście takim sprzętem?? Myślę że dobrze plonuje taka ziemia :lol:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogo118    0

panowie jesli chodzi wam o wycinarki nożowe to najlepsze sa na 2 noże na trzy nie zdaja egzaminu nawet jesli wydaje sie ze jest pole idealnie równe to i tak trzeba cały czas zmieniac głebokosc noży raz idzie za głeboko a raz za płytko i w tedy młuci koszac C360 i tak trzeba isc przed ciagnikiem i formuowac żedy żeby nie było strat jak sie najedzie kołem ,po drugie jak kosimy fasole i jest dosyc bujna to musi isc ktos z tyłu i odpychac bo zapycha moze na słabych fasolach to sie sprawdzi ,ja mam plony od 3 do 4 ton zalezy od roku prubowałem juz kosic ruznymi scinarkami najlepsza okazała sie bebnowa na 2 rządki ładnie wycina i niema poniej ziemi w fasoli i nozowa równiez na 2 rzadki zdaje egzamin ale wszystko trzeba odrzucac i ziemia jest w ziarnie wiekszosci gródek i petkus nie odbierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

a czy próbowal ktoś kosić mombajnem znbozowym z pnia fasolę/groch ?

Czy zdał by egzamin aby wczesniej popryskać np. glifosatem i na sklejanie łuszczyn (jak rzepak) i potem z pnia młocić kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

A co sądzicie o obsypaniu rzędów fasoli na etapie siewu lub plewnikowaniu (wielorakiem) ? Wtedy fasola rosła by na wałkach ziemi i podczas koszenia noże ciełyby w tej obsypanej ziemi dzięki temu można by uniknąć krzywizny pola. Chociaż napewno spowodowałoby wzrost ziemi w pokosie :)

 

Kolego bogo118 jaką fasole uprawiasz i w jakich regionach takie dobre plonowanie ? u mnie w tym roku aura około 2t/h

Edytowano przez kowal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

a no próbowali u mnie czerwony i igołomke takim małym clasem na jednym polu czerwono a na drugim biało a po talerzowaniu bo było wskazane zielono fakt nie orobili sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Kolego kowal1 ja obsypuje podczas siewu super sprawa ziarka nie znajdziesz na wierzchu nawet przy kiepsko uprawionej ziemi (w usłudze różne pola się trafiają). Później przy cieciu maszyną też jest łatwiej. Ale nawet na tak przygotowanej plantacji na 3 rządki kiepsko idzie.

 

Mam takie pytanie byli by zainteresowani na temat młócenia fasoli?? Może by temat założyć :D . Chyba że jest już taki na tym forum bo nic znaleźć nie mogę. Proszę o link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogo118    0

U mnie sąsiad prubował kosic fasole na pniu bizonem sanki z pod hedra powykrecal ale sie nie dało cielo straczki sypalo sie tragedia Do kolegi Kowal1 jestem z okolic dołhobyczowa sieje fasole Jas na ziemi 1,2 kl kiedys tez zbieralem okolo 2 ton i zmieniłem nasienie jest kolosalna ruznica ponizej 3t od 4 lat nie zdazyło sie ale nawóz daje jak na buraki nie oszczedzam

Edytowano przez bogo118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Z tym koszeniem z pnia to nie jest taki głupi pomysł. Ile by było wygodniej i taniej. B) Desykacje by zastosował i później kombajnikiem tak jak pszeniczkę miodzik. :D Wystarczy hederek. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogo118    0

jesli ma ktos wycinarke samojezdna prosze o przesłanie kilka zdjec na mój adres bogo118@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

A kosi ktoś kosiarką listwową np typu OSA?

bogo118 nasiona bierzesz co roku kwalifikowane czy raz zmieniłeś czy po prostu inna odmianę siejesz.

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

próbowalimy osą kosa założona od konnej brało 3rzątki ale cieło strąki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogo118    0

czasem biore kwalifikat na rozmnozek ale ruzne sa tego wydajnosci młuce fasole po ludziach i jak ktos ma dobra to wymieniam ale ciezko trafic plenna odmiane ta co mam juz kilka lat wziołem od wujka z innego rejonu inne gleby on ja siał u siebie i tez chwalił ze tak ładnie sypie sam nie wiezyłem dopuki sie nie przekonałem tylko nie stety troche sie zapyliła i w jasiu trafia sie drobna i trza bedzie wymienic w centrali pewnie w tym roku bedzie droga skoro na rynku po 7 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

kolego bogo118

ja u pana Kawki czekalem ponad rok ale w ubieglym tyg pryzwiozl juz , a w marcu ma dorobic zgrabiarke do niej

jak bedyie wzcinac to nie wiem ale tez duzo zalezy od operatora, w ubieglym roku najmowalimy wlanie taka wtycinarke na i nie za dobrze to wyladalo mam nadzieje ze w tym roku bedzie lepiej

dobrze jest fasole podspac my to mamy takie malutkie pluzki do wieloraka czy tez jak niektorzy nazywaja pielnik i to dobrze jet zrobic przed kwitnieniem , wczeniejsze zrszanie gleby powoduje ze opryki przestaja dzialac

jeszcze nie ma mnie w w domu ale jak chcez podpatrzec ten model maszyny to mozez podjechac do JANEK kolo Hrubieszowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogo118    0

w ubiegłym roku tez kawka wycinał mi czesc fasoli i powiem szczeze ze była tragedja fasola nie była podsypana i jak cioł zżucało go z żądków twierdził ze jest za twardo po podrzuceniu na pokosy było bialutko żal było patrzec dodam ze miał przyjechac wycinac o 4 rano a przyjechał o 16 a temperatura była powyzej 30 stopni a fasola dosc dojzała i dlatego chce sobie zrobic sam wytne powoli i kiedy bedzie mi pasowac Kolego slavik80 chetnie przyjade obejzec tylko prosze dac znac kiedy mozna zalezy mi jak najszybciej

Edytowano przez bogo118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogo118    0

poto ze sciagnoł mi to wycinanie 2 tygodnie i nie było czasu zeby wszystko ciac scinaczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Witam

Jeśli można się przyłączyć do tematu to ścinam taką wycinarką na trzy rządki tylko środkowy nóż jest wysunięty do przodu na jakieś 20cm czyli dorobiłem kawałek ramy na środowym nożu i jest dobrze ale zawsze podsypuję fasole wtedy idzie super

 

A co do omłotu fasoli możemy założyć temat bądź ciągnąć go tu

ja młócę new holandem biorę do zbiornika mam założony podbieracz z sieczkarni samo jezdnej forszmita do zielonek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Witam. Kosząc wycinarką samojezdną też zauważyłem że nie można było jej wsadzić w ziemie a miałem podsypane. Wydaje mi się ze problem tkwi w kształcie spodniej powierzchni dysku. Jest płaska i wystają z niej łby śrub do drewna. Jak jest odpowiednia pogoda nie tak sucho jak w tym roku albo jak ktoś ma ziemie miękką (torfową) to jest ok. Może jakby zrobić ten dysk lekko wklęsły to lepiej by się zachowywał. Co o tym myślicie??

 

Kolego traktor11 jest temat odnośnie młócenia fasoli zapraszam http://www.agrofoto.pl/forum/topic/68174-mlocenie-fasoli-czym-i-jak/?do=findComment&comment=1292560.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

oczywiście że tak, w jednorzędówce miałem płaski to często owijało bęben bo szło nad ziemią albo głeboko ze aż fasole zawalało teraz mam normalne talerze jak są w kosiarce rotacyjnej tylko nożę idą w ziemi ziemi mało co z dwóch rzędów teraz to rewelacja do tej samojezdnej talerze pasowały by od brony talerzowej czy w waszych stronach na fasole mówią groch bo u mnie 99% tak mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Też nad tym myślałem. Tylko czy taki talerz nie będzie "za głęboki" ?? Nie będzie "toną". W naszym regionie grochem nazywają groszek polny pastewny myślę że wiesz o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Tak się zastanawiam jeszcze po co wam te kosiarki samojezdne! nie lepiej i taniej byłby dorobić przedni TUZ

do np.30 (lbdoinneg małego ciągnika) i kosiarkę zawieszaną na nim znaędem hydraulicznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez manio1234
      koledzy czy ktos przerabiał classa protektora do fasoli bo ja przerobiłem i ale mam problem bo strasznie mi robi połówki w fasoli tak na marginesie to klepisko przerobione podajnik przerobiony obroty podsiewacza i wytrząsaczów przerobione obroty młocarni przerobione i co morze byc przyczyną prosze o pilną podpowiedz
    • Przez wronex85
      witam sieje pierwszy ras faslole czerwona mam pytania termin siewu czy zaprawias nitroglceryna
    • Przez mateuszston
      witam. tak jak powyżej. Jak przerobić kombaj zbożowy, aby można niby było mlócic fasole?
    • Przez przemoj1
      czym zwalczyć skrzyp w fasoli ?
    • Przez przemoj1
      Witam. Mam pytanie dotyczące czerwonej fasoli a dokładnie w niektórych miejscach są takie żółte place, rośliny są koloru podchodzącego do żółtego i ogólnie są mniejsze, czym to może być spowodowane ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj