Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case IH 844 SA - gorąca pompa hydrauliczna

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Skrabi

Skrabi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 12:31

Case IH 844 SA - gorąca pompa hydrauliczna Witam wszystkich Forumowiczów.
Mam pewien problem z pompą hydrauliki w Case IH 844 od pewnego czasu. Otóż ostatnio podczas kiprowania przyczepą zabrakło oleju hydraulicznego i pompa się zagrzała. Dolałem oleju lecz od tamtej pory nie jest jak było wcześniej. Zaczęło coś "szumieć" w rozdzielaczu kierowniczym (chyba tak to się nazywa) podczas skręcania i szybko nagrzewa się pompa. Wydaje mi się, że może pompa się zapowietrzyła. Ale nie mogę znaleźć odpowietrznika.

A i przy okazji wiecie może gdzie podłączyć linkę od dźwigni na zewnątrz na błotniku do podnośnika???

Proszę o rady jak to rozwiązać. Może miał już ktoś taki problem?

Pozdrawiam

Edytowany przez Skrabi, 04 czerwiec 2013 - 12:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case IH 844 SA - gorąca pompa hydrauliczna Dzisiaj, 11:45
  •  

#2 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 21:06

Case IH 844 SA - gorąca pompa hydrauliczna Jeżeli wszystko pracuje tz. wspomaganie, podnośnik to pompa NIE JEST ZAPOWIETRZONA to jest nie możliwe w obiegu zamkniętym. Pompa jest zapowietrzona tylko wtedy gdy nie działa nic, a wtedy znaczy to że nie potrafi zassać oleju bo powietrze jest rzadsze niż możliwości pompy
Mogłeś ją zatrzeć. W porównaniu do polskich pomp jak w 330 czy 360 ta pompa działa TYLKO na podobnej zasadzie ale ma dużo lepiej rozwiązane uszczelnienie bocznych części zębatek pompy (takie ósemki) i to one mogły się przytrzeć- po prostu pompie teraz gorzej jest zasysać i tłoczyć olej z czasem stracisz siłę na podnośniku wspomaganie będzie ciężej chodzić itd., itp.

#3 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 21:30

Case IH 844 SA - gorąca pompa hydrauliczna CO do grzania to może ci sie zapowietrzyła chłodnica oleju hydraulicznego. Tylko nie jestem na 100% pewny czy w tym modelu akurat ona jest.

Edytowany przez Ziel, 05 czerwiec 2013 - 21:30.

#4 Share Skrabi

Skrabi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 22:24

Case IH 844 SA - gorąca pompa hydrauliczna A jeśli byłaby zatarta to mogłoby to powodować grzania całego oleju, który jest w tylnym moście, z którego pompa pobiera olej?

CO do grzania to może ci sie zapowietrzyła chłodnica oleju hydraulicznego. Tylko nie jestem na 100% pewny czy w tym modelu akurat ona jest.

A gdzie znajduję się ta chłodnica? Bo dziś jechałem w dłuższą trasę i strasznie zagrzał mi się olej w tylnym moście. :o

#5 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 07:48

Case IH 844 SA - gorąca pompa hydrauliczna Z przodu ciągnika. Takie rurki Pół to jest chłodnica oleju silnikowego a drugie pół oleju hydraulicznego.

Edytowany przez Ziel, 08 czerwiec 2013 - 07:48.

#6 Share Skrabi

Skrabi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 23:51

Case IH 844 SA - gorąca pompa hydrauliczna Nigdzie nie widzie takich rurek. Wiecie może dokładniej gdzie mogą one się znajdować???

#7 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 14:08

Case IH 844 SA - gorąca pompa hydrauliczna patrząc od strony silnika jest chłodnica "wody" Dalej masz drugą chłodnice i jest tam chłodnica oleju silnikowego i hydraulicznego no i jak masz klime to jest tam gdzieś wciśnięta chłodnica od klimy. Ale tak jak napisałem wyżej w poscie ze nie jestem w 100% pewny czy akurat twój case ma taką chłodnice.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Skrabi

Skrabi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 09:30

Case IH 844 SA - gorąca pompa hydrauliczna A zapomniałem dodać, że mój IH jest z 82'. Staruszek już B)

Niestety nie mam chłodnicy oleju. Widocznie w tym modelu nie była montowana chłodnica.

Już nie wiem co mam robić z tym :huh: macie może jeszcze jakieś pomysły jak to naprawić???

Edytowany przez Skrabi, 13 czerwiec 2013 - 20:49.

#9 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 23:25

Case IH 844 SA - gorąca pompa hydrauliczna W pompie może uszczelniacze poszły przez co nie daje odpowiedniego ciśnienia i sie grzeje.

#10 Share Skrabi

Skrabi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 11:38

Case IH 844 SA - gorąca pompa hydrauliczna A do się te uszczelniacze samemu wymienić czy lepiej dać do naprawy??
Ile mogłaby kosztować wymiana uszczelniaczy gdziś w serwisie?
Mam pompę Boscha i nie chciałbym by coś jej się stało gorzej bo jak patrzyłem nowa ok 2000-3000 zl (taką jak mam bo są i po 1000 zł)

#11 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 17:23

Case IH 844 SA - gorąca pompa hydrauliczna Poszukaj gdzies w necie nr do serwisu bosh w warszawie. Znajomemu za 700zł zrobili pompę do case mx. Wymienili wszystko na nowe została tylko stara skorupa :)

#12 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 14:57

Case IH 844 SA - gorąca pompa hydrauliczna tu masz nowe pompy w dobrej cenie sam kupowałem do renaulta http://sklep.hylmet....h-c-109_77.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Barm03

Barm03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 19:16

Case IH 844 SA - gorąca pompa hydrauliczna

a sprawdzałeś rozdzielacz ?, olej się nie gotuje ?

Dodaj odpowiedź