Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brak możliwości obrotu wałem korbowym C-355

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kaziu6011

kaziu6011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 11:51

Brak możliwości obrotu wałem korbowym C-355 -- temat przeniesiony do odpowiedniego działu --

Witam forumowiczów.
Często tu nie zaglądam, ale jak to mówią jak Trwoga To do Boga, a więc mam nadzieję że pomożecie w przywróceniu życia mojej c-355

Problem jest mianowicie taki że po zdjęciu głowicy z powodu pojawiającego się tam pod nią oleju ciągnik został rozebrany, po złożeniu oczywiście odpalił, zdążyłem zahaczyć opryskiwacz,następnie założyłem maskę i chcąc wjechać ciągnikiem pod dach, nie dał ani kszty ochoty do odpalenia.
Na chwilę obecną ciągnik nie odpala, chcąc nawet przepchnąć ręcznie go za pomocą łyżki w okienku regulacyjnym sprzęgła nie ma takiej możliwości opór jest na tyle duży że trzeba włożyć w to nie lada wysiłku.
Pragnę równiez nadmienić że tłok został wyciągnięty w celu wyczyszczenia pierścieni bo było podejrzenie że są zapieczone, choć po rozebraniu nic takiego nie było.

Istotne jest również to że podczas wykonywania oprysku ciągnik podczas pracy zaczął sie dziwnie dusić, ale to był chwilowy moment załamania, wysokie obroty w pracy z opryskiwaczem "przepchły" ów zator i ciągnik szedł dalej. Nie wiem co teraz z tym działać dalej, brak punktu zahaczenia, może macie jakies pomysły jak tchnąć zycie w ten ciągnik, bo ja na razie nie widzę możliwości.

Pozdrawiam zrozpaczony właściciel ;)

Edytowany przez Marcin91, 03 czerwiec 2013 - 15:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brak możliwości obrotu wałem korbowym C-355 Dzisiaj, 08:09
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 czerwiec 2013 - 12:47

Brak możliwości obrotu wałem korbowym C-355 Po złożeniu wlałeś olej do silnika? Jeśli olej był to ciśnienie na wale miał prawidłowe?

#3 Share casejx

casejx

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 03 czerwiec 2013 - 13:32

Brak możliwości obrotu wałem korbowym C-355 Wyglada na to ze ciagnik zatarl sie na panewkach.
Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

#4 Share zetorcrystal

zetorcrystal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Fotografia Cyfrowa

Napisany 03 czerwiec 2013 - 15:16

Brak możliwości obrotu wałem korbowym C-355 Szlifowałeś wał korbowy?? Jak tak to czy go dobrze wymyłeś, kanały olejowe.
sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

#5 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 15:51

Brak możliwości obrotu wałem korbowym C-355 Miska w dół i odkręcaj po kolei korbowody próbując obrócić wałem po każdym odkręconym. Jeśli nie puści to panewki główne.
Znajdziesz winowajcę.
KPK Kumurun Team

#6 Share kaziu6011

kaziu6011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 16:17

Brak możliwości obrotu wałem korbowym C-355 Pytanie o olej silnikowy wydaje mi się zbędne, bo pamiętam o tym zawsze jeżeli jest grzebane w silniku ;)

Wału nie szlifowałem w ogóle nie był wyciągany wał także nie w tym tkwi chyba problem, prędzej skłaniałbym się do wypowiedzi @seweryn20 ze coś jest nie halo z panewkami, i w ostateczności będą to panewki główne :)

#7 Share heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 17:15

Brak możliwości obrotu wałem korbowym C-355 możliwe ze pociągnął wodę nad tłok przez uszczelkę, ściągnij głowice.

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 18:51

Brak możliwości obrotu wałem korbowym C-355 Wyciągnij wtryski i wtedy spróbuj. Może woda na tłok poszła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 03 czerwiec 2013 - 18:56

Brak możliwości obrotu wałem korbowym C-355 Puściła uszczelka i poszła woda do komory spalania. Spróbuj obracać wał korbowy w przeciwną stronę i po tym szybko odpal. Jak wyrzuci wodę tłumikiem to już wiesz co się stało.

#10 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 15:02

Brak możliwości obrotu wałem korbowym C-355 Po wyjęciu tłoki, panewki, korbowody i stopy korbowodów wróciły w to samo miejsce jak przed rozebraniem, czy były pozamieniane miejscami?
Wyjmowany był jeden tłok, czy więcej?

Edytowany przez Alchemik, 05 czerwiec 2013 - 15:08.

#11 Share kaziu6011

kaziu6011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 17:40

Puściła uszczelka i poszła woda do komory spalania. Spróbuj obracać wał korbowy w przeciwną stronę i po tym szybko odpal. Jak wyrzuci wodę tłumikiem to już wiesz co się stało.

ja nie wiem jakim cudem woda do cylindra się dostała, przecież uszczelka i wszystko złożone na tip top...
No i jeżeli poszłaby woda na tłok to tak ciężko by było wał obrócić? może mam mało pojęcia na ten temat, ale dla mnie to totalna abstrakcja ;]

@Alchemik
Tłok wyciągnięty jeden, bez żadnych kombinacji zamian i takich srpaw tak jak było przed demontażem tak zostało zamontowane z powrotem;)

#12 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 18:02

Brak możliwości obrotu wałem korbowym C-355 Jesli woda dostanie się nad tłok, to wałem nie obrócisz bo wody nie ściśniesz - jesli tłok jest w fazie sprężania.

#13 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 05 czerwiec 2013 - 18:18

No i jeżeli poszłaby woda na tłok to tak ciężko by było wał obrócić?

Jeżeli woda dostanie się do cylindra to w ogóle nie da się obrócić wałem.

może mam mało pojęcia na ten temat, ale dla mnie to totalna abstrakcja ;]

No raczej w ogóle nie masz pojęcia skoro piszesz takie rzeczy.
Oddaj ten ciągnik do mechanika a będzie działał. Zresztą @tomek73 napisał Ci jak możesz najprościej to sprawdzić, a Ty nie zrobiłeś nic oprócz pisania na forum.

#14 Share kaziu6011

kaziu6011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 05:47

No raczej w ogóle nie masz pojęcia skoro piszesz takie rzeczy.
Oddaj ten ciągnik do mechanika a będzie działał. Zresztą @tomek73 napisał Ci jak możesz najprościej to sprawdzić, a Ty nie zrobiłeś nic oprócz pisania na forum.

Urodzonym mechanikiem nie jestem, to po pierwsze po drugie zbieram wszelkie informacje na ten temat, co ktoś kolwiek wie więcej na ten temat, po trzecie nie mając przy sobie ciągnika niby jak mam to zrobić,??

Za wszelkie informacje jestem wdzięczny, tylko jak ktoś mówi mi że nie robię nic to strasznie mnie to irytuje mówiąc oględnie, a to że posiadasz taką wiedzę na ten temat i podzieliłeś się nią, to za to Bóg w dzieciach powinien Ci wynagrodzić;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share rzezuch

rzezuch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 16:12

Brak możliwości obrotu wałem korbowym C-355 Pościągaj głowice. Wtedy próbuj obrócić wałem, jak nie da rady, to zdejmij z powrotem ten tłok i próbuj wtedy. Być może stopa korbowodu za mocno przyciska panewkę do wału i nie może obrócić, tak mieliśmy w C-4011 niecałą motogodzinę po kapitalce, korbowód do wymiany wtedy i ewentualnie panewka jeśli przytarła, w najgorszym wypadku szlif wału. Ale zacznij od głowic, bo to faktycznie może być tylko woda.