Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciśnienie doładowania

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pawełtdi

Pawełtdi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 listopad 2006 - 21:26

Ciśnienie doładowania 1. Czy mierzył ktoś z Was ciśnienie doładowania ?
2. Czy znacie na jakie ciśnienie są ustawiane zawory upustowe?

Pytanie ogólne, nie dotyczy konkretnego modelu. Wszystkie sensowne wypowiedzi mile widziane

Prosze moderatora o przeniesienie do tematów ogólnych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciśnienie doładowania Dzisiaj, 23:42
  •  

#2 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 17:55

Ciśnienie doładowania zawory upustowe są różne zależnie od turbiny najczęćciej ustawione na ok 0,8-1 atmosfery ale są i takie na 1,5 bywają regulowane można ustawiać ciśnienie doładowania są i turbiny bez nich ;)
interesowałem sie tym gdy przerabiałem swojego 3p  ;D dostał turbine a cisnienie doładowania zależnie od potrzeb ustawiane na 0,4 lub 0,65

#3 Share jozekmj

jozekmj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 20:01

Ciśnienie doładowania Dobre z tym 3p. Od czego zapodałeś i co z dawką turbo ? I jak to lata może jakieś foto  ;D

mam wskaźnik turbo w golfie MK2 GTD orginał było 0,7 bar ale podniosłem na 1,1 + cooler i jest łał.

właśnie zależy od turbo czy da się regulować.

Wskaźnik doładowania to dobra sprawa bo widzisz obciążenie silnika i można zaoszczędzić sporo paliwa.

#4 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 03 grudzień 2006 - 11:32

Ciśnienie doładowania juzekmj a więc turbo tymczasowo zdjete trzeba to dopracować ;) cały opis tej zabawy chyba jeszcze jest na ppr w temacie o Fergusonach :D wysyłałem fotki ;D
całość zostanie dopracowana i ponownie zamontowana w moim MF-255 ;D turbina jest od silnika 2,8 (niestety do regeneracji ale o tym lepiej nie mówic padła przez jednego debila) był wymontowany tłumik bo silnik chodzi z 10 razy ciszej :o sama prosta rura przez co było słychac super świst gdy wchodziła na obroty 8) muzyka dla uszu 8) coś pięknego
intercooler od smarta ;) co do osiągów przy 650obr/min miałem 0,1atmosfery w dolocie 8) dawki paliwa bez zmian i tak wkręcał sie 250obr/min wyżej niz może  :-możliwość wyłączenie turbo przez otwarcie zaworu (sterowany siłownikiem pneumatycznym) ciśnienie jak pisałem max 0,65 przy pełnym obciążeniu silnika (np 2 przyczepy po 5 ton zboża) gdy ustawiłem za pierwszym razem 0,6 bez obciążenia to gdy dostał wycisk ciśnienie doszło do 1,2 :o zaczął przeciekac pod głowicą :-X

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 03 grudzień 2006 - 14:25

Ciśnienie doładowania A czy zamontowanie turbiny bez zwiększania nominalnej dawki paliwa na pompie ma sens ???

Admin by mógł przenieśc ten temat do działu: Ciągniki / Tematy ogólne

#6 Share jozekmj

jozekmj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 grudzień 2006 - 14:58

Ciśnienie doładowania Dzięki

Ostatnio byłem u takiego handlarza i miał 3 ZTSy wszystkie z turbo ale bez dawki - nie było wogule tej nadstawki na pompie. Twierdził że juz kilka takich sprzedał i ZTS tak składał. Aż mi sie nie chce wierzyć.

My mieliśmy 902 i dołożyliśmy turbo. Była spora poprawa, ale zrobiliśmy pompę na turbo i dopiero jest tak jak powimmo być. Czyli samo dołożenie turbo trochę daje ale wiadomo więcej powietrza potrzebuje więcej paliwa bo spalanie zachodzi nieprawidłowo.

#7 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 03 grudzień 2006 - 17:26

Ciśnienie doładowania Macie racje konieczna jest wieksza dawka paliwa żeby miec odpowiednie osiągi ale nie chce robic wszystkich zmian odrazu gdy robie pokolei moge poprawiac błędy a tak nie wiedział bym gdzie szukac i co poprawic ;)

w transporcie do rozpedzania się pomagałem sobie świeca płomieniową ;D rwał do przodu jak szalony ;D ale to tylko tak żeby udowodnic kuzynowi że jego 360 niema szans ;) w takiej chwili to jak bym miał 4p pod maską :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Pawełtdi

Pawełtdi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 grudzień 2006 - 12:26

Ciśnienie doładowania

turbina jest od silnika 2,8
co do osiągów przy 650obr/min miałem 0,1atmosfery w dolocie 8) dawki paliwa bez zmian i tak wkręcał sie 250obr/min wyżej niz może  :-możliwość wyłączenie turbo przez otwarcie zaworu (sterowany siłownikiem pneumatycznym) ciśnienie jak pisałem max 0,65 przy pełnym obciążeniu silnika (np 2 przyczepy po 5 ton zboża) gdy ustawiłem za pierwszym razem 0,6 bez obciążenia to gdy dostał wycisk ciśnienie doszło do 1,2 :o zaczął przeciekac pod głowicą :-X

Napisz dokładnie jakie to było turbo. Jak już przy 650rpm miałeś nadciśnienie i pozwoliła napompować nawet 1,2 bara bez zwiększania dawki paliwa...

w transporcie do rozpedzania się pomagałem sobie świeca płomieniową

O co chodzi z tą świecą ??