Zaloguj się, aby obserwować  
Famer21

Dmuchawa do zboża

Polecane posty

Famer21    6

Witam, mam taką dmuchawę do zboża z rurami zaczepaminymi na klamry.

http://tablica.pl/of...za-ID1cPqB.html Wiecznie zabawa z zawieszaniem tych rur jest i wieszaniem na sznurkach, bo klamry szybko tracą na swojej jakości..

Czy dało by rade zamiast tych rur założyć rurę gładką, taka spirale, które można w całości rozkładać i składać? http://www.tworzywa....x,2202,2196,0,2 ??? Tylko żeby można by ją w całości składać i rozkładać. Ma ktoś u siebie coś podobnego ? Bo tutaj widzę spiralowa, ale jej się nie poskłada. Musiałbym kupić kilka różnych i różnych długościach, bo mam 3 magazyny zbożowe w budynkach na 1 piętrze i na każde miejsce zbożowe inna długość, a tak bym rozkładał i składał, ale nie mogę takich składanych znaleźć.

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja planuje też kupić taką rurę spiralną na strychu żeby łatwiej było manewrować koszt 1mb fi 200 to ok 120zl takiej rury. Moim zdaniem możesz dać taką rurę prosto od dmuchawy i powinno zdawać egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

No tak też właśnie myśle, że prosto do dmuchamy, mocną ściągnąć przy dmuchawie i puścić ją na strych właśnie. Na strychu na zakończe rury dam ten kosz też porządnie go złapie i tyle. Lub też poświęcić jedną rurę obciąć końcówki i wcisnąć w wąż ucięte kawałki i połączyć wąż z dmuchawą na klamrze tj na strychu wąż z koszem. Tylko, że szukam węża rozkładanego, ale nic takiego nie potrafię znaleźć. A co do kosztuje węża ze spiralą to 120zł za 1m? To 1000zł jak nic pójdzie na sam wąż i to zwykły wąż, a co dopiero jeśli znalazł by ktoś składany..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Tak 1metr bieżący ok 120zl średnica 200mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś się tym interesowałem, ale jak prototyp turbo dmuchawy do zboża nie wypalił odpuściłem sobie. W każdym bądź razie na alledrogo było w kupnie około 30m takiej rury za 600 - 800 zł. Używanej ale cena i tak zadowalająca w porównaniu do nówki ze sklepu. Wskazówką do poszukiwań dla was może być że Takie rury są wykorzystywane w zakładach stolarskich do odprowadzania pyłu z pomieszczeń w których znajdują się ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Tylko że te od trocin są cienkie i długo nie potrzymają ja wole zapłacić trochę więcej a kupić porządną rurę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

mam podobna rurę przy śrutowniku ssaco-tłoczacym i jeżeli ta rura będzie zgięta pod kontem ok 90stopni to w tym miejscu zboże ja przetrze po jakimś czasie zależny ile masz tego zboża, na pewno zda egzamin jako końcowa rura do rozprowadzania zboża na górze tylko trzeba założyć ta końcówkę (cyklon)


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszn    0

Witam ja mam takie pytanie czy z dmuchawy do siana http://allegro.pl/dm...3302073626.html da sie zrobic dmuchawe do zboza ktora bedzie je ssała(ciągnela).Własnie chciałbym dać taki waz http://www.tworzywa....x,2202,2196,0,2 ,żeby tylko z nim chodzić a zboze bedzie leciec na przyczepe.Jeżeli macie coś takiego albo jakieś pomysły to wstawcie zdjecia i opiszcie.

Edytowano przez lukaszn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Byś musiał zrobić coś na zasadzie odkurzacza, Czyli z jednej strony zasysa a z drugiej dmucha,potrzebny byłby jakiś zbiornik w którym wiatrak na silniku robił by podciśnienie,W tym zbiorniku musiał byś dać jakaś mate by ziarno nie leciało na wiatrak. a zsyp z tego zbiornika to juz tak samo jak z normalnej dmuchawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Ten wąż, CORN FLEX trzeba sprowadzić z zachodu. Oni nie mają takich na miejscu. Dzowniłem do nich, bo potrzebuje fi 20cm i koszt 1 mb to 165zł netto. Ja potrzebuje 15-20metrów.. Chciałem zwijany jak harmonijka żeby kupić jeden długi i potem długości zwijać a tak nie zwinę tylko w całości trzeba będzie dać, ale coś pomyśle, bo mam dość rozstawiania tych rur po górze zbożem. Na jednej 20 ton na drugiej 30 i 3 inne góry ze zbożem po 7 ton i zabawy z klamrami wiązaniem od h..

Dobrze by było rury wsadowe kupić, bez użycia klamr nasadzi na rure lub do ryru i tyle, ale takich nie moge znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszn    0

@MIKUA ja zrobilem tak ze wszystkie dziury tam gdzie jest wiatrak zaspawalem,zrobilem tylko na waz dziure a wylot to przez ta normalna dziure.Po przetestowaniu stwierdzilem,ze nie zasysa i nie wiem jak zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Chcę zrobić coś takiego http://tablica.pl/i/oferta/dmuchawa-do-zboza-rura-gietka-ID1iZjp.html z tej rury wyżej wymienionej http://www.sklep-kuma.pl/metal-flex-cx-id-10.html będzie ona na końcu o długości 2,5 m. Zamontowane będą wieszaki po to by szybko z nią sie przemieszczać po strychu bez rozgarynania. Rury mam 15 cm, a oni oferują 15 cm oraz 16 cm i nie wiem którą wziąć. Chciałbym aby ktoś mi doradził w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Po 15 tonach pszenicy w tej rurze z tworzywa będą dziury, nie nadaje się wcale. Tylko metal na kolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

do tego opór jest większy niż w rurze metalowej czyli wydajność będzie mniejsza


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Próbowałem z tymi wężami z metal flexu - Tj. kolega wyżej napisał, 25 ton i przetarta w 3 miejscach.. Wziąłem tego wężach w ramach próby od producenta, ponieważ firma chciała zobaczyć czy i ile wytrzyma ta wąż. No coż 20 ton za darmo przesłałem :)

Chciałem spróbować ponieważ zboże nie zsypujemy na ziemie w magazynach tylko w budnach na pietrze i trzeba sie użerać z tymi rurami składanie rozkładanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez DamianGabana
      Witam ,
      Panowie powiedzcie jak z kontraktacją kukurydzy mokrej na nowy zbiór????????????????
       
      U mnie w Lubelskim 420 - 450 netto 
       
    • Przez michal_19
      Czy zaprawiajac pszenżyto zaprawą i nawozem donasiennym łączycie razem te zabiegi , czy najpierw zaprawa potem nawóz. Chciałbym zaprawic kinto duo + primus b+ i nie wiem czy robić to oddZielnie czy razem. 
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez kamil1614
      Kupię kukurydzę w okolicach Łańcut, Przeworsk (woj. Podkarpackie) cena za tonę 450 brutto, oferuje również odbiór osobisty prosto z pola jak i z gospodarstwa. Proszę dzwonić pod numer 889111061.
    • Przez Luki1988
      Witam, 
      czy ktoś z forumowiczów przerabiał lejka na zaprawiarkę? Coś tam w necie jest na ten temat ale potrzebuje więcej opinii.
      Do tej pory betoniarka szła w ruch ale to żmudna robota bo betoniarka mała i z równomiernym wymieszaniem też jest ciężko.  Zaprawiam na mokro.
      Będę zmieniał lejka na coś dwu tarczowego i mam okazję coś pokombinować:)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj