Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik do max 65KM

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 21:37

jaki ciągnik do max 65KM E spoko facet a ja też się bałem tego belarusa bo niby stary żech to był dokładnie ten typ i te opony z szerokie i niskie z tyłu http://traktory.com....-2582981665.jpg tyle że stan to dużo dużo gorszy no i tura miał i musiał załadować 1 sekcyjnym turem prawie 250 bali super ciężkiej sianokiszonki to takiej że c-360 zapomnij na widłach podnośnikiem podnieść bo przód w górze mimo że obciążniki w kołach i 4 koło osi. A to był stan tego typu http://allegro.pl/mt...3294546912.html i musieliśmy się ten rok pomęczyć bez remontu bo kasy nie było. Wiadomo niekiedy nie podnosił itd ale wystarczyło zalać hydraulikę olejem silnikowym i już lepiej (nie pamiętam ale on miał chyba 2 zbiorniki na olej jeden do skrzyni i jeden do hydrauliki) raz jak urwaliśmy dźwigienkę od napędu to ładowaliśmy bale po dużych górkach (mieszkam około 600m n.p.m) i on ma 65KM i ani razu nie zabuksował no ale to też dzięki temu że koła z przodu małe to się lekko toczyły a z tyłu szerokie to miał zaparcie . A poźniej miałem renię to podobnie jak z mfem co teraz mam 3050 niby mocnieszy niby koła za***iste bo nówki sztuki a mtz miał zj**ane. Ja w mfie mam z przodu lacza 14.9-24 a z tyłu ten sam co w większości belarusów więc wychodzi na to że nie powinno być problemu a w zimie po podobnych śniegach to belarus sobie lepiej radził no i tak elastyczność silnika całkiem inna bo spróbuj się mfem rozpędzić z 3b to zdusisz a belarusem z 8 to lajtowo przykopcił ale pusty poszedł no i stabilność przemawia na korzyść belarusa. No i czy często wymieniasz części? Ja w belarusie po remoncie a w rok przewiózł koło 400 bel dalej tym starym turem to tylko wymieniłem węża od siłownika bo pękł z starości a remontowałem razem z kolegą mechanikiem który mi tylko tak pomagał od czasu do czasu bo za prawie 2 tygodnie roboty wziął 6stówek ;) powiem ci że ja teraz c-360 to spoko ogarniam jak to działa w belarusie to tak samo no i tam jest wszystko na wierzchu, pompa, rozdzielacz itd. więc z wymianą to nie ma problemu a w renii też jest dobrze bo koło silnika ale np. w mfie jest pod kabiną i co zrobic. A do belarusa jest pompa hydro albo nsz 32 albo 40 no i masz wydajności 45 i 55 ale w belarusie cit niższa bo do niższych się kręci. No jak dla ciebie to bym proponował jakiegoś belaruska.

Pola sam własnego więcej nie mam bo swojego z 7ha no i dzierżaw może z 2 razy tyle jakby to pozbierał wszystko do kupy.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik do max 65KM Dzisiaj, 11:55
  •  

#22 Share zlotek

zlotek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 19:16

jaki ciągnik do max 65KM panowie a co powiecie o john deere 2040? bo znalazłem u handlarza (od którego kupowaliśmy kiedyś 7245 w stanie idealnym dla dziadka) taki ciągnik z turem w dobrej kasie ale nie wiem jak spalanie, i koszta utrzymania i ewentualnych napraw takiego ciągnika? jeśli są jacyś użytkownicy ciągników JD z tej serii to proszę o opinie.

oglądałem też tego zetora 6245, hamulce słabe, zeżarty i zaniedbany pod względem estetycznym tragedia, mechanicznie nie kopcił, ładnie się wkręcał na obroty, napędy sprawne ale cenowo w porównaniu do JD wychodzi 3tysiące taniej i trzeba go zarejestrować, zamontować tura który jest w zestawie, cały przód powybijany opony przód do wywalenia, tył jest ale guma ma już swoje lata i struchlała... więc spodobał mi się ten JD bo już z turem, do tego łyżka i widły, tapicerka w kabinie do regeneracji, ma półbiegi, gumy ładne, zapala ładnie i wydaje się ok tylko jak z kosztami utrzymania, napraw itp? myślałem o używaniu ciągnika do orki zarobkowej co wy na to?

Edytowany przez zlotek, 03 czerwiec 2013 - 22:16.

#23 Share piofu

piofu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 09:38

jaki ciągnik do max 65KM załączam zdjecia czy koś sie orientuje co to dokładnie za model niby MTZ 82 podany rok 1997 ( układ kierowniczy na orbitrolu) ale strasznie zdewastowany
i wymaga wiele pracy. Włąsciciel chce 16 tys do negocjacji ale wydaje mi sie to nieco zadużo jak na ten stan. Ktoś z was sie orientuje ile to może być warte

Załączone miniaturki

• MTZ.jpg

#24 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 12:02

jaki ciągnik do max 65KM tabliczka znamionowa jak mniemam upier******? Mi ogólnie wygląda na nieco starszy, bo w tym roczniku to już chyba miał felgi w kolorze kości słoniowej....
Ciągnik za dobry nie jest, skoro już 3 miesiąc stoi nie sprzedany.... z turem w tej cenie?
Jak silnik i skrzynia jest ok to bym brał bez wahania. włożysz 10k i masz luks maszynkę i wiesz, że jest luks, bo sam ją robiłeś :)
norweskie-lesne.pl

#25 Share zlotek

zlotek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 16:42

jaki ciągnik do max 65KM to czy ciągnik jest długo wystawiony zależy głównie od tego jak daleko ma potencjalny kupujący do maszyny i jaka jest cena, jak sprzedawałem c330m to mimo że wystawiłem ją za 20tysięcy ludzie dzwonili pytali ale głównie po tym jak okazało się że mają daleko rezygnowali. w końcu sprzedałem z turem za 19 tysięcy kupcowi który miał do mnie całe 60km i pojechał ciągnikiem na kołach...
takie czasy że koszt paliwa i transportu znacznie utrudnia sprzedaż... ciągnik mimo stanu bardzo dobrego gdzie wymiany wymagał jedynie olej w silniku stał na tablicy od 16 marca...

panowie wypowie się ktoś na temat tego JD 2040 bo jestem bardzo zainteresowany...
tu nowy temat w którym szukam porady:
http://www.agrofoto....ohn-deere-2040/
co do mtz-ów to nawet te nowe mają dwie ogromne wady, zawsze kapie z nich olej i wajcha od biegów lata jak w żuku... poza tym te z którymi miałem do czynienia były całkiem funkcjonalne.

#26 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 16:53

jaki ciągnik do max 65KM JD bym odpuscil, czesci sa naprawde drogie, czesto sa juz dojechane, a i lubi spalic\
z reni cos w tym stylu http://allegro.pl/ci...3283692471.html http://otomoto.pl/re...ik-A310488.html http://allegro.pl/re...3284626897.html http://otomoto.pl/re...-s-A198683.html http://otomoto.pl/re...dt-A316540.html
jesli masz ktorys blisko, wydaje mi sie ze warto chociazby zobaczyc
nie polecam ani ursusa, ani zetora, maszyny przestazale, malo komfortowe i awaryjne, przy takiej ofercie jak mamy po prostu nie oplacalny jest ich zakup

Polska B

#27 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 17:04

jaki ciągnik do max 65KM Jd to jak myślisz jak to możliwe że tak tani a dużo lepszy od zetora, coś musi przy nim być. A belarusa jakby sprzedał z 15 to spoko bierz tak na początek to wymienić z przodu oponki i założyć nową pompę a to a reszta to raczej powinna chodzić jak tur jest. A może mi ktoś nie wierzyć ale spod mojego mtza nie kapało, bo jak się dobrze zrobi i powinienia węże i redukcje to nie ma prawa żeby się lało bo przecież to te same węże co w innych ciągnikach a dodatkowo mtz ma niższe ciśnienie w układzie bodajże 140bar a reszta 160-180 więc gdzie powinno być więcej oleju pod ciągnikiem?

#28 Share zlotek

zlotek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 18:26

jaki ciągnik do max 65KM no właśnie ten JD w porównaniu z cenami z allegro tego modelu jest jednym z droższych, gość chce za niego 35tysięcy z turem, na allegro najdroższy jest za 37tysięcy z turem więc cena nie jest jakąś okazją za ten model, ale w porównaniu do zetorów JD są na prawdę tańsze (ładny 7245 poniżej 40tysięcy chyba nie występuje.)
co do kapania z mtzów to może i racja ze jak się dobrze zrobi to nie kapią, ale czemu kurde te kilkuletnie, nigdy nie rozbierane się pocą jak pedofil w sklepie z zabawkami?

#29 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:28

jaki ciągnik do max 65KM To wina tego że białoruskie uszczelniacze itd węże są po prostu albo złej jakości albo źle poskładane. Powiem ci pierwszą zasadę jaką sobie już założyłem przy zakupie jakiegokolwiek traktora nigdy z ładowaczem czołowym. Miałem i mam 3 ciągnik z nim i już u każdego robiłem przód, w mtz parędziesiąt złotych na tuleje i uszczelki w reni trochę drożej a w mfie układ planetarny siadł z jednej strony i dzisiaj kurier przywiózł 4 zębatki i łożyska igiełkowe i 1300 nowe. Więc wiesz... takie rzeczy trochę bolą po kieszeni a zazwyczaj jest jeszcze parę rzeczy do wymiany lub regeracji tj. siłownik wspomagania, orbitrol rzadziej sprzęgło i pompa hydro. A i zawsze jaki model nie wyszukasz to sprawdzam na konedata.net o nim i przekopuję różne sklepy w poszukiwaniu cen części i porównuję sobie no i szukam fotek w galerii i tematów na forum o tym traktorku to można się dużo dowiedzieć. Jak coś chętnie odpowiem, znawcą nie jestem ale w okolicy mam dużo różnej maści traktorów więc opinię i różne ich bolączki znam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share piofu

piofu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:51

jaki ciągnik do max 65KM Jeszczr raz sobie go obejrzałem. rocznik jednak 87 nie 97 AHA i na tabliczce MTZ 570. Nie wiem jaka jest rożnica i czym sie różnią i co to zminia w stosunku do ceny - może ktoś podpowie proszę bo jestem na 70 % zdecydowany ale chce porady bardziej zaznajomych w temacie osób. Generalnie silnik i skrzynia cała resza sprawne. Mankamentem chyab najwielszym jest to ze nie było dbane o wygląd zewnętrzy. brak maski silnika , drzwi kabiny do wyrzucenia brak szyb a wsrodku sam piach i błoto, opony do wymiany. TUR jest niemieckiej produkcji - dokupywany przez niego. reszta jak w każdym ciagniku normalne zużycie. Zresztą włąsciciel mówił ze jak kupił sobie JD 2540 to tego tylko od czasu do czasu odpalał a cały czas pod chmurką.Moje pytanie czy takiego tura można łatwo sprzedać potem bo ja niepotrzebuję a na remont reszty by sie nieco przydało no ile może być warty- choć nie wiem jaki dokładnie to tur

Edytowany przez piofu, 04 czerwiec 2013 - 19:54.

#31 Share zlotek

zlotek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 21:52

jaki ciągnik do max 65KM ja nie wyobrażam sobie posiadania ciągnika bez tura, to chyba najwygodniejsze urządzenie jakie można mieć na podwórku i opinią wielu użytkowników wszelkiej maści turów jest to że póki się go nie ma to się myśli że jest zbędny...

#32 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 22:10

jaki ciągnik do max 65KM Zn tur to podstawa ale nie kupuj ciągnika na którym zamontowany jest tur i to widać że nie nowy. Najlepiej kupić normalny ciągnik i dokupić tur. Rozumiesz? A co to posta wyżej to mtz 570 ma ten sam silnik co zwykłe 82 ta sama pojemność itd tylko na pompie coś oszukane ale spoko da się podnieść moc. Tak to ma 62KM, 2,7t udźwigu i tyle. Taki tur to z parę tysięcy jest wart. Blacharkę to zawsze od czegoś dopasujesz. Jak byś wymieniał to sobie założ tył 16.9-38 bo pewnie tylko przednie felgi będziesz musiał zmienić choć nie wiadomo jakie masz założone. Szkoda że nie ma 4x4.

#33 Share piofu

piofu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 00:29

jaki ciągnik do max 65KM Tyle tylko ze to jest 4x4 tyle ze na zdjęciu nie widać. A tur jest mi zupełnie niepotrzebny bo nie mam żadnych zwierząt trawy i słomy i . nic nie musze ładowac i przewoźić wiec jedynie by mi przeszkadzał.

wiec sie zastanawiam czy mi sie opłaca kupic ten akurat egzemparz czy szukać dalej. bo ceny to się po 10-12 k w ogłoszeniach rożnia a tu wiadomo troche taniej tyle ze własnej pracy wiecej bedzie by wyglądał chociaż normalnie

Zn tur to podstawa ale nie kupuj ciągnika na którym zamontowany jest tur i to widać że nie nowy. Najlepiej kupić normalny ciągnik i dokupić tur. Rozumiesz? A co to posta wyżej to mtz 570 ma ten sam silnik co zwykłe 82 ta sama pojemność itd tylko na pompie coś oszukane ale spoko da się podnieść moc. Tak to ma 62KM, 2,7t udźwigu i tyle. Taki tur to z parę tysięcy jest wart. Blacharkę to zawsze od czegoś dopasujesz. Jak byś wymieniał to sobie założ tył 16.9-38 bo pewnie tylko przednie felgi będziesz musiał zmienić choć nie wiadomo jakie masz założone. Szkoda że nie ma 4x4.

Edytowany przez piofu, 05 czerwiec 2013 - 00:33.

#34 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 10:19

jaki ciągnik do max 65KM ja na twoim miejscu to bym go nie kupil, co z tego ze on ma 4x4 jak na takich oponkach to i tak nie bedzie ciagnął- no chyba ze zdjecie nie oddaje rzeczywistego bieznika na tych gumach.
szukałbym raczej czegoś z ciężkiej serii ursusa
a jak ciągnik nie zadbany wizualnie to i rzuca to cień na mechaniczne podzespoły.
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#35 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 19:59

jaki ciągnik do max 65KM Chcesz to sobie poczytaj o zaletach napędu założę się że nawet w tym ciągniku na całkiem łysych oponach ciągnik by mniej grzązł niż gdyby wyłączyć napęd a opony to koszt 1400 przód obie więc da się wytrzymać. A w ogóle to dużo już takich ciągników widziałem na necie z takimi oponami. Tak z głupa mogę powiedzieć że koszty remontu mechanicznego nie przekroczą 3 tysięcy bo jak jeździ to co ma być zepsute?

#36 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 20:36

jaki ciągnik do max 65KM spokojnie nic nie musze czytać :) , wiadomo ze i bez bieżnika to lepiej jak bez napedu bo nawet jak sie ziemia nie spycha to duzy plus.
nie wiem co ma byc zepsute ale jezeli i mechanicznie jest tak poszanowany jak wizualnie to może byc nieciekawie. a to ze jezdzi wcale nie oznacza ze podzespoły nie są zużyte i odwrotnie stan wizualny moze wcale nie oznaczać ze cos jest mechanicznie nie tak. wiadomo ze najlepiej byloby dokladnie sprawdzic co i jak. stwierdzam tylko ze gdybym sam mial kupywac ciagnik do tych 20tysiecy to wolalbym ursusa albo zetora
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 21:10

jaki ciągnik do max 65KM http://otomoto.pl/ci...14-A314262.html
http://otomoto.pl/mt...us-A318510.html
Zobacz te
Tu masz z turem:
http://allegro.pl/mt...3293646541.html

Edytowany przez Ziel, 05 czerwiec 2013 - 21:10.