Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki ciągnik do max 65KM

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zlotek

zlotek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 23:01

jaki ciągnik do max 65KM Na wstępie witam wszystkich użytkowników, forum śledzę od jakiegoś czasu i w końcu potrzebuję rady obeznanych userów. Dziś sprzedałem poczciwą c-330m i czas znaleźć coś mocniejszego, posiadam ogromnyh areał 3ha :D (byćmoże wzrośnie do 4.5ha w najbliższym czasie) a szukam ciągnika pomioędzy 50 a 65KM obowiązkowo 4x4 i z turem ze względuy na to że bawię się w budowlankę i potrzebna mi maszyna któa będzie sobie radziła z przewożeniem piachu, gruzu drewna itp. pole będzie obrabiała symbolicznie. Zastanawiałem się nad zetorami 5011s (chyba trochę za słaba pompa), 5245 (drogi jak diabli), i same explorer 65, jakie inne ciągniki 4x4 byście zaproponowali? jak wygląda sprawa hamulców pneumatycznych w ciągnikach takich jak same (zetor ma fabrycznie sprężarkę i tam koszt instalacji to max 1000zł czy w ciągnikach same jest podobnie?), łatwo je założyc? czasem muszę zaciągnąć przyczepę ze zbożem na handel... Jak z kosztami serwisu? czy lepiej szukać np zetora 6245 z turem czy same explorer 65? i jak ten drugi poradzi sobie w turze? Dodam że ciągnik (wiadomo że 4wd to nie 2wd) musi być w miarę zwrotny bo czasami trzeba będzie manewrować nim pomiędzy budynkami. czy chłodzone powietrzem ciągniki odpalają łatwiej zimą i jak radzą sobie w pracy stojącej? ciągnik będzie użyuwany co 2 tygodnie do wożenia drerwna do kotłowni. Czy pług trzyskibowy do takiego ciągnika to tak w sam raz?
Kabina ma być w miarę komfortowa, ze względu na odśnieżanie zimą i fakt że ciągnik będzie jeździł na budowy w promieniu 50km. Proszę o pomoc i z góry dizęki Piotr.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki ciągnik do max 65KM Dzisiaj, 11:32
  •  

#2 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 07:52

jaki ciągnik do max 65KM hm, a jaki posiadasz budżet, szukasz maszyny używanej, tak?
norweskie-lesne.pl

#3 Share zlotek

zlotek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 08:15

jaki ciągnik do max 65KM Tak maszyna ma być używana, ale żeby nie był to eksponat z muzeum techniki, coś z lat 1984-1995 a budżet około 35tysięcy, z delikatną możliwością naciągnięcia.

w ogóle byłbym wdzięczny gdybyście podawali modele ciągników do 65KM z napędem 4x4.

Edytowany przez zlotek, 02 czerwiec 2013 - 08:17.

#4 Share mariusz3v

mariusz3v

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 02 czerwiec 2013 - 08:36

jaki ciągnik do max 65KM ursus 4514 66KM ale cenowo chyba nie za bardzo

#5 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 08:44

jaki ciągnik do max 65KM zetor 6045 60KM 4x4, kabina jest duza wygodna i w miare wyciszona. swobodnie mozna zabrac 2 pasazerów, prosta konstrukcja wiec i sam naprawisz
ale cos sensownego do 35tys to ciezko znalezc
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#6 Share zlotek

zlotek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 08:54

jaki ciągnik do max 65KM co do 4514 to trochę za drogie są zwłaszcza że maszyna musi mieć tura, do tego ta gruba rama kabiny chyba dość mocno ogranicza pole widzenia? co do zetora to faktycznie ciężko o dobry stan a i cenę trzymają wysoką względem wieku (ale to i tak chyba najlepsza propozycja). Miałem okazję kupić 5011s w stanie wręcz kolekcjonerskim, bo do odnowy tylko lakier i jedna opona z przodu, ciągnik był z turem wynegocjowałem go na 29tysięcy, ale nie wiedziałem za ile uda się sprzedać eMkę i musiałęm się wstrzymać :/ no i mi go podkupili...

Edytowany przez zlotek, 02 czerwiec 2013 - 08:55.

#7 Share TD85D

TD85D

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 10:04

jaki ciągnik do max 65KM proponuje renault 651.4

#8 Share zlotek

zlotek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 10:14

jaki ciągnik do max 65KM a coś więcej o tym modelu?

#9 Share piofu

piofu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 10:28

jaki ciągnik do max 65KM Mam podobny problem co ty
ja mam 5ha tyle tylko ze wszystko pagórkowate i kamienista i gliniana gleba. do tej pory używam C4011 mam 2 sztuki ale za słąbe sa orka na 2 skibach i jeszcze ma ciezko ni i pod góre to trace dużo na buksowaniu kół. tez chce je sprzedać i kupić coś wiekszego najlepiej z przednim napędem też.

Może nie tyle wiekszego co mocniejszego nieco :).
Oglądałem JD 2450 ale jest dośc drogi. Przystepną cenę mają np Renault tak sie przypatruję 133.14 wersji jest w miare tania i mimo ze sa to starsz ciagniki to koszty czesci wcale nie są takie duże jedyny manament jak dla mnie to jego wielkość . Jest po prostu duży a na moje górki wolałbym coś bardziej zwartego lub chociaż niższego. Może któryś z forumowiczów podpowie co jeszcze ewnetualnie mygłbym brac pod uwagę. bo na moje 5 ha to naprawdę nie musze mieć wypasionego traktora. ewentualnie może coś w granicach 60-70km ale bez przodu tak abym mógł bez problemu ten 3skibowy ppług ciągnąc czy talerzówke.

wydaje mi sie ze może byc nawet coś strszego --- nie chce MTZ ów -uważam ze są zbyt drogie na to co ze soba reprezentują ciekną wszędzie a ceny czesci podobne do Case czy Renaulta budżet jaki mam to max 20 tyś

#10 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 02 czerwiec 2013 - 10:47

jaki ciągnik do max 65KM David Brown 995. 75km. Spalanie bardzo małe w granicach 3-4 litrów na mth. Mocna i wydajna hydraulika. Dobra zsynchronizowana przekładnia. Posiadam model bez napędu ale są wersje z napędem. Ciągnik naprawdę godny polecenia. A 2 przyczepy drewna czyli 20 m3 nie robi mu żadnego oporu.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1213 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 11:19

jaki ciągnik do max 65KM piofu

Za taką kasę to raczej nic dobrego nie kupisz w granicach "60-70KM" Tak do 20tyś to możesz sobie kupić ursusa C-385, moc troszeczkę większa ale jak masz duże pagórki to nie zaszkodzi.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#12 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 11:39

jaki ciągnik do max 65KM powinna gdyby miała napęd ale co z tego ze silnik uciągnie jak kola nie mogą przenieść mocy silnika. niby kolega @piofu pisze ze ziemia gliniasta to i zaparcie powinno byc tyle ze jak wierz mokry to sie kola okleją i nie ma jazdy
ciągnikiem bez napędu na gory i gliny to bym sie osobiście nie wybieral
dysponując takim budżetem wybrał bym moze cos takiego http://otomoto.pl/ur...5a-A318953.html
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#13 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 12:26

jaki ciągnik do max 65KM

Mam podobny problem co ty
ja mam 5ha tyle tylko ze wszystko pagórkowate i kamienista i gliniana gleba. do tej pory używam C4011 mam 2 sztuki ale za słąbe sa orka na 2 skibach i jeszcze ma ciezko ni i pod góre to trace dużo na buksowaniu kół. tez chce je sprzedać i kupić coś wiekszego najlepiej z przednim napędem też.

Może nie tyle wiekszego co mocniejszego nieco :).
Oglądałem JD 2450 ale jest dośc drogi. Przystepną cenę mają np Renault tak sie przypatruję 133.14 wersji jest w miare tania i mimo ze sa to starsz ciagniki to koszty czesci wcale nie są takie duże jedyny manament jak dla mnie to jego wielkość . Jest po prostu duży a na moje górki wolałbym coś bardziej zwartego lub chociaż niższego. Może któryś z forumowiczów podpowie co jeszcze ewnetualnie mygłbym brac pod uwagę. bo na moje 5 ha to naprawdę nie musze mieć wypasionego traktora. ewentualnie może coś w granicach 60-70km ale bez przodu tak abym mógł bez problemu ten 3skibowy ppług ciągnąc czy talerzówke.

wydaje mi sie ze może byc nawet coś strszego --- nie chce MTZ ów -uważam ze są zbyt drogie na to co ze soba reprezentują ciekną wszędzie a ceny czesci podobne do Case czy Renaulta budżet jaki mam to max 20 tyś

Sory facet ale mnie rozwaliłeś. To że chcesz 120KM ciągnik na 5ha to bym strawił ale że on ma tanie części to byś się ździwił. Koszt naprawy i wymiany prawie wszystkich rzeczy w silniku to koszt rzędu 20-25tysięcy. A to silnik a reszta to też nie tania. No a że belarusy drogie to może i tak bo belarus w stanie 5/5 kosztuje 30tysięcy no ale renia o podobnej mocy i roku to kosztuje 1,5 razy tego więc bez szans. Ja ci powiem że tak miałem renie i belarusa i żeby nie było że rzucam słowa na wiatr. No ale w belarusie to wiele części było tańszych niż w c-360 no ja kupiłem starego grata za 12 tysięcy i dołożyłem 9 ale był zrobiony jak nowy, nowe gumy, nowe blachy, nowe siłowniki przy turze napęd był robiony skrzynia itd. Ja jak dla ciebie to bym nie wyszukiwał jakiegoś super zachodniaka bo nikt dobrego ciągnika tanio nie sprzeda. Żeby kupić taką renię 133.14 to trzeba z 40 tysięcy. Jak dla ciebie choć oczywiście się nie musisz zgadzać to byłby dobry taki ursus/zetor 4 cyl z serii ciężkiej obojętnie jaki ale on dlatego że są to dosyć ciężkie ciągniki szerokie itp. u mnie niedaleko chodzi zetor 8145 super maszyna i w lesie na przedni tuz z 0,5t zaczepione i wyciągarka z tyłu to nic jej nie zatrzyma. A tak w ogóle to skąd jesteś.

#14 Share zlotek

zlotek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 13:30

jaki ciągnik do max 65KM panowie powiedzcie czy 5000motogodzin to dużo na zetora 6245?
http://otomoto.pl/ze...me-A318653.html
chodzi mio ten egzemplaż

Edytowany przez zlotek, 02 czerwiec 2013 - 13:30.

#15 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 13:51

jaki ciągnik do max 65KM wizualnie to zbyt zadbany to on nie jest
jak na ten rocznik to te 5tys to mało ciekawe tylko czy przebieg prawdziwy
i na takich oponach na jakich on stoi to zbyt wielkiego uciagu to sie nie spodziewaj

#16 Share zlotek

zlotek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 14:16

jaki ciągnik do max 65KM podobno tył ok przód do wymiany, tak mówi właściciel, ciągnik sprowadzony z irlandii, czy jeśli przebieg byłby oryginalny to taki ciągnik powinien jeszcze popracować bez remontu?

#17 Share MrMetkaJD

MrMetkaJD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 14:36

jaki ciągnik do max 65KM

panowie powiedzcie czy 5000motogodzin to dużo na zetora 6245?
http://otomoto.pl/ze...me-A318653.html
chodzi mio ten egzemplaż

Wytrzyma spokojnie jeszcze 5 razy taki przebieg ursusy i zetory są niedozajechania. ^^ a co do tego egzemplaża jeśli chcesz go kupić to musisz się liczyć z kupnem nowych opon. :wacko:

jeśli przebieg prawdziwy to napewno obejdzie się bez remontu lecz zależy częśći mogą być dojechane żeby ten ciągnik chodził jak zegsrek to czuję z 7-8tyś i będzie pięknie i wizualnie i technicznie ale pozostaje kwestja czy przebieg jest prawdziwy. najłatwiej to rozpoznać po stanie ciągnika bo jak na niego patrzę to ma pewno z 10tyś najechane ale oczywiście zależy jak kto dba o maszynę. :D

#18 Share zlotek

zlotek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 15:07

jaki ciągnik do max 65KM remont wizualny ogarnąłbym pewnie małym kosztem sam, opony trzeba by kupić ale chyba tylko przód czy wg. was tył też?

#19 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 15:31

jaki ciągnik do max 65KM

podobno tył ok przód do wymiany, tak mówi właściciel, ciągnik sprowadzony z irlandii, czy jeśli przebieg byłby oryginalny to taki ciągnik powinien jeszcze popracować bez remontu?

no po zdjęciu to ciężko ocenić co on ma tam w silniku...sam oglądałem 6340 ktory mial ponoć 700mtg a nie chodził tak jak powinien.
najlepiej mechanika zawołać do niego i niech sprawdzi co sie da
a co do opon to zdjęcia są takiej jakości ze na jednym wydaje sie ze są do wymiany a na drugim juz jakby cos tam jeszcze bieżnika na nich bylo
ale tych opon nie ma co żałować. za twarde są

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share piofu

piofu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 20:22

jaki ciągnik do max 65KM

Sory facet ale mnie rozwaliłeś. To że chcesz 120KM ciągnik na 5ha to bym strawił ale że on ma tanie części to byś się ździwił. Koszt naprawy i wymiany prawie wszystkich rzeczy w silniku to koszt rzędu 20-25tysięcy. A to silnik a reszta to też nie tania. No a że belarusy drogie to może i tak bo belarus w stanie 5/5 kosztuje 30tysięcy no ale renia o podobnej mocy i roku to kosztuje 1,5 razy tego więc bez szans. Ja ci powiem że tak miałem renie i belarusa i żeby nie było że rzucam słowa na wiatr. No ale w belarusie to wiele części było tańszych niż w c-360 no ja kupiłem starego grata za 12 tysięcy i dołożyłem 9 ale był zrobiony jak nowy, nowe gumy, nowe blachy, nowe siłowniki przy turze napęd był robiony skrzynia itd. Ja jak dla ciebie to bym nie wyszukiwał jakiegoś super zachodniaka bo nikt dobrego ciągnika tanio nie sprzeda. Żeby kupić taką renię 133.14 to trzeba z 40 tysięcy. Jak dla ciebie choć oczywiście się nie musisz zgadzać to byłby dobry taki ursus/zetor 4 cyl z serii ciężkiej obojętnie jaki ale on dlatego że są to dosyć ciężkie ciągniki szerokie itp. u mnie niedaleko chodzi zetor 8145 super maszyna i w lesie na przedni tuz z 0,5t zaczepione i wyciągarka z tyłu to nic jej nie zatrzyma. A tak w ogóle to skąd jesteś.

Dlaczego chce zachodniego ano włąsnie dlatego mniej wiecej dlatego też co napisałeś.

ze wschodnich produkcji miałem kiedyś władymirca 25 i powiem ze dotąd go mile wspominam natomiast inne produkty to tak jak napisałem
kojarzą mi sie przede wsdzystkim z ciągłymi może niewielkimi ale cyklicznymi usterkami a to oring a to uszczelka to znów olej pusci to wałek ukręci
i sie okazuje ze koszty może są niższe od zachodnich ale jak policzysz swój czas spedzony przy ich usunieciach to już nie jest tak różowo. Zdaje sobie sprawe ze jak ci peknie skrzynia czy korpus w Bielarusie to kupisz w miare tanio i szybko a do tych zachodnich cena może być zaporowa ale mam tez pewnośc ze takie usterki w renomowanych ciagnikach sie tak czesto nie zdażąją a jak już coś naprawisz i zrobisz to porządnie możesz być spokojny ze nic sie nie powtórzy, a z silnika czy podnośników nie cieknie po kilkunastu motogodzinach w pracy. dlatego tez nic na szybko nie szukam i nie mam ciśnienia i stąd moja prośba o pomoc w temacie. Bo jest możliwości mnóstwo. Przedni napęd wiem ze podraża zakup i to dużo dlatego też pytałem o coś bez tego ale w mocy 60-70 kM. Bo umiem też liczyć i sam sie dziwię sąsiadom jak pokupywali sobie maszyny po 140 -180 kM tylko po co jak mają po 20-30ha i tak naprawde nigdy w pełni swych maszyn ni8e wykorzystaja zwłaszcza jak wiekszośc to łąki.
A dlaczego renault akurat wymieniłem bo mój kuzyn sobie takiego z francji przyprowadził cena z transportem niecałe 30 tys. wziął go z placu tak jak stał z dziurawym dachem z powybijanymi szybami i błotem kabinie ... zjechał z naczepy posprawdzał oleje wlał paliwo i teraz 2gi sezon jezdzi a na silniku żadnego wycieku do tej pory nie ma, przeglądałem trochę neta i faktycznie ceny mają wyższe niż myślałem a sugerowałem sie jego zakupem.
Ale ciekawie wygląda np Ford 5610 moc ok 75 Km czyli mniej wiecej tyle co C385 a wygląda na bardziej zwinnego i lekkiego a i cena nieco niższa od Ursusa.
Co do opini na temat ciagników jakie to tu wraziłem są one moimi osobistymi i nie miałem i nie mam zamiaru negować opini innych forumowiczów a powstały one na moich osobistych dośwadczeniach i obserwacjach. A ze są tu osoby o wiekszej wiedzy i znacznie wiekszym doświadczeniu tym bardziej wszelka krytyka jest jak najbardziej na miejscu bo pozwala mi ona wiedze swą weryfikować i błedów mnie może ustrzec w przyszłości