Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 02 czerwiec 2013 - 22:37

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia jak sporo miotły to plon zjedzie w dół i to znacznie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Dzisiaj, 02:09
  •  

#22 Share bartas616

bartas616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 19:12

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia ja w tym roku na miotłę dałem lancet i muszę przyznać że efekt jest naprawdę dobry. Tylko teraz juz chyba za pozno aby nim prysnąć.

#23 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 14:15

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Ja na jesieni pryskałem Legato Plus 600 SC i najskuteczniej heribcyd ten zwalczyl fiołka polnego i jasnoty, z którymi miałem problem przez ostatnie dwa lata. A najgorzej z przytulią czepną. Szczególnie po ziemniakach była masa przytulii, która wyrastała ponad łan. Niektóre okazy miały ponad 35cm. W fazie strzelania w źdźbło wykonałem zabieg Starane 250 EC. Po około 6 godzinach juz było widać, że przytulia ma dość. Teraz jednak zauważyłem, że na początku pola w pszenicy ozimej pomału ukazuje się niewielka ilość miotły zbożowej. Mam nadzieję, że nie będzie jej na całym polu. Do tej pory nie miałem z nią problemu. Zawsze dawałem na wiosne pumę + granstar. I jedynie metr od wjazdu wystepowała, ale nie na całym polu. W tym roku nie kupiłem pumy, gdyż nie widziałem do tej pory owsa głuchego. Mam nadzieję, że nie będę miał niemiłej niespodzianki w postaci owsa głuchego. Miotła to jeszcze nic. Kombajn odwieje, młynek poprawi, a owsa nic nie odwieje i żboże się wtedy do sprzedaży nie nadaje. W tamtym roku pryskałem w fazie liścia flagowego pszenicę przewódkową Ethos pumą i nie widzialem, żeby siadł chwast, a więc pewnie nie było owsika! Nie pryskałem dlatego, że nie mam co robić z kasą, tylko butelka była już otwarta po oprysku na pszenicę ozimą, więc chciałem zużyć, gdyż zawsze miałem na tym polu problem z owsem głuchym.

Edytowany przez lukaszm, 06 czerwiec 2013 - 14:19.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share DominikProkop

DominikProkop

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roli

Napisany 23 marzec 2014 - 22:30

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia -- połączono --

Witam ;) Mam pytanie odnośnie miotły zbożowej w pszenicy ozimej. Występuje ona w mojej uprawie dość nachalnie i chciałbym w tym roku solidnie się wziąć za jej likwidację. Myślę nad środkiem Apyros 75 WG + Chwastox Extra 300 SL. Czy jest to trafny wybór? Czy pryskał ktoś tym środkiem i czy był on skuteczny? Jeżeli nie to co innego byście polecili gł. na miotłę zbożową + coś na inne chwasty (najlepiej chwastox).

Edytowany przez Marcin91, 15 kwiecień 2014 - 19:21.
dublowanie tematów

#25 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 23 marzec 2014 - 22:39

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Na miotłe zbożową znajomy który ma sklep polecił mi Izoherb 500 SC koszt to ok 50 zł na hektar i dodatkowo bys musiał coś kupić na dwuliścienne
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Massey38

Massey38

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 22:41

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia chwastox 340sl pryskam i nie narzekam

#27 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 22:56

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Ja pryskałem Isoguard + Gold i mam nadzieje że efekt będzie taki jaki oczekuję.

#28 Share DominikProkop

DominikProkop

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roli

Napisany 23 marzec 2014 - 22:58

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia

Na miotłe zbożową znajomy który ma sklep polecił mi Izoherb 500 SC koszt to ok 50 zł na hektar i dodatkowo bys musiał coś kupić na dwuliścienne

Mi tez polecali różne środki mnie tylko ciekawi czy są one skuteczne :P Pryskałeś tym? Czytam trochę o nim na necie i chwalą go a wiesz czy idzie go mieszac np. z chwastoxem?

Edytowany przez DominikProkop, 23 marzec 2014 - 23:06.

#29 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 24 marzec 2014 - 16:42

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Niestety tego akurat nie wiem byś musiał się spytać. No pierwszy raz pryskałem tym w sobote zobaczymy jakie będą efekty znajomy mi go polecał i cena nawet tak w miare :P
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share GoSuPiCaSsO

GoSuPiCaSsO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 17:25

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia 1 i 2 liscienne chwasty zalatwia:

Huzar, Lancet, Chisel chociaz chisel chyba najmniej dwulisciennych ale jednoliscienne i miotle zalatwi koszt ok 100 zl brutto chiselem Lancet i Huzar to ok 115-130 zl