Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share WujekWaa

WujekWaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 15:38

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Witam! Mam problem z pszenicą na jednym kawałku, a mianowicie:
W fazie kłoszenia w pszenicy pojawiła się znaczna ilość miotły, prawie na całym kawałku.
Znajomy doradził mi abym spryskał PUMĄ. Czy to dobre rozwiązanie? Jeśli ktoś mógłby mi coś doradzić byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Dzisiaj, 08:12
  •  

#2 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 06 czerwiec 2011 - 15:47

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Za póżno kolego.Nic już nie poradzisz.O miotle myśli się na jesień lub na wiosne , powiedzmy do 15 cm wysokości pszenicy.Wtedy ją zwalczysz teraz juz niestety nic nie zrobisz. Poza tym mogłes to pytanie zadać w dziale pt. "Pszenica Ozima i jara " tam tez by ktoś Ci doradził.

Edytowany przez zonk28, 06 czerwiec 2011 - 15:49.

#3 Share WujekWaa

WujekWaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 15:50

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Ale na wiosnę jej nie było! Pryskaliśmy na jesień i nie było jej aż do tej pory.. :/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 06 czerwiec 2011 - 15:53

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Dlatego ja zawsze pryskam razem na dwuliścienne i na wiosne.A czym pryskałeś na jesień? Nie mów tylko że Gleanem lub Chizelem bo mam złe wspomnienia z tymi środkami.

#5 Share WujekWaa

WujekWaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 15:55

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Właśnie pryskałem podróbą Gleana, i było super aż do tej pory..

#6 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 16:00

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Wszystko w temacie. :blink: To pamiętaj kolego na drugi rok.Ja na wiosne zawsze 2-2.5 litra Tolurex-u + 2.5 litra Chwastoxu Turbo i pole czysciutkie bez żadnego chwastu.

#7 Share tprc330

tprc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 06 czerwiec 2011 - 16:03

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia ja pryskałem też na wiosnę na miotłem i też mam dużą ilość miotły :mellow: nie wiem czy nie za późno pryskałem bo w połowie maja jak myślicie czy za późno????

#8 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 16:04

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Jak wysoka była pszenica i czym pryskałeś i w jakiej dawce?

#9 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 18:00

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia u mnie też gdzie rzadka pszenica wyłazi po oprysku huzarem activ

#10 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 06 czerwiec 2011 - 18:14

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia U mnie rok temu miotła wyszła jak pszenica się kłosiła i na jesieni też było pryskane. Puma to za drogi gips, u mnie poszło wtedy na 1,5ha 5litry izoherba a zalecana dawka na 1ha to 2-2,5litra, koszt 5litrów to 99zł i jak kosiłem to ani jednej miotełki, tylko to było już za późno. Odpowiedniki izoherba(bo ponoć wycofali go) to: ipu gold, ipuherb, isoguard, izofarm, protugan, wszystkie zawierają tyle samo tej substancji aktywnej. W tym roku na wiosne pryskane po 2,5litra na hektar, połowa plantacji izoherbem a druga protuganem i jest wporzudku :D Tak jak pisałem pszenica sie w połowie wykłosiła i izoherb miotłę wział ale dawka to ponad 3litry na hektar wyszła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 18:53

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Teraz to już zdecydowanie za późno na oprysk trzeba to zostawić tak jak jest ale to nie możliwe żeby wcześniej nie było i nagle się pojawiło musiała być tylko wyglądała podobnie do pszenicy i jej nie zauważyłeś

#12 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 14:19

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Ludzie bardzo narzekają na Huzar Activ , że jest dużo gorszy niż stary Huzar.......ciekawe czemu? :blink:

#13 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 07 czerwiec 2011 - 17:26

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia @PK007 - wiem że za późno ale ja w tamtym roku tak pryskałem, tak jak pisałem 5litry izoherba na 1,5ha, po prawie tygodniu mietła zżółciała a później to nawet nie oglądałem, jak były żniwa to mietły nie było, ale pszenica już rzadka była.

#14 Share dawid35123

dawid35123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 17:04

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Jakieś miesiąc temu pryskalem jeczmien ozimy axialem bo duzo trafialo sie miotly. Z efektu tego oprysku jestem bardzo zadowolony ale problem jest w tym ze chwast pojawil sie rowniez a pszenicy ozimej . Od miedzy przejechalem i ladnie wzielo . Myslalem ze w srodku pszenica ja przydusi ale guzik. Mozna jeszcze opryskac axialem, aktualnie pszenica zaczyna kloszenie.

Pozdrawiam.

#15 Share franek812

franek812

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:18

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Na axial to chyba trochę za późno, została tylko puma, ale to drogie rozwiązanie.

#16 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:40

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Puma jest o jakieś 30zł droższa od axiala ale za to agresywniejsza dla zboża. Ja bym próbował axialem. Trochę mniejszą dawke moze.

#17 Share dawid35123

dawid35123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:42

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Huzar i Chisel mnie w tym roku w hu.. zrobily.

#18 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:55

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia zrób axialem jest w miarę bezpieczny. u nas duzo rolników musiało tak poprawiać po huzarach

#19 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 czerwiec 2013 - 22:51

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Axial z pewnością można stosować do fazy liścia flagowego. Pumę odradzam, jest agresywniejsza od axialu, potrafi nieraz lekko przypalić liście co nie zdarza się w przypadku axialu. Pryskanie pszenicy na chwasty w fazie kłoszenia oceniłbym na bardzo ryzykowne.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dawid35123

dawid35123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 11:03

Zwalczanie chwastów w fazie kłoszenia Chyba zostawie tak jak jest, może nie bedzie tak źle. Dobrze ze wczesniej przelecialem troche od miedzy bo by byla sama miotla. Na huzarze i chiselu bardzo sie zawiodlem i nigdy ich juz nie kupie. Troche szkoda ladna pszenica a ta miotla troche ja zeszpeci.

Dzieki wszystkim za podpowiedzi.