Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Panowie ostatnio przeczytałem artykuł w gazecie "Tygodnik Rolniczy", że Zetor bardzo dużo sprzedał ciągników o modelu Major.

Ta informacja nie dała mi spokoju i zadzwoniłem do punktu sprzedaży ciągników i maszyn rolniczych Rol-Mech Węgrów i tam sprzedawca potwierdził te informacje twierdząc, że te ciągniki sprzedają się jak "świeże bułeczki".

Chciałem się Was zapytać czy to jest prawda ? Czy ktoś z użytkowników tego portalu zakupił już taki ciągnik ?

Sam stwierdziłem, że jest to super propozycja dla gospodarstw o mniejszej powierzchni, gdzie mogą zakupić nowy ciągnik w dość przyzwoitej kwocie.

Dlatego mam pytanie jak oceniacie ten ciągnik ?

 

Pozdrawiam

Grzesiek

 

 

http://www.zetor.pl/zetor-major

Edytowano przez Grzesiek1997

Nie zezwalam na kopiowanie moich zdjęć !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

W przyszłym tygodniu takowy zetorek major z turem stanie na moim podwórku ... Cena jest naprawdę korzystna i ciągnik jest typowo mechaniczny czyli dla mnie duży plus ... No i cena jest znacznie niższa jak najsłabszej proximy i to jeszcze bez rewersu a tu masz w standardzie ... Ja kupowałem w Agromie Kutno bo było najtaniej a czy pochodzi tak długo jak 7211 to się okaże w praniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dla jednych jest to minus, że jest cały mechaniczny, a dla mnie jest to duży plus !

 

Kolego jak przyprowadzisz to prosiłbym Cię o zdjęcia :)


Nie zezwalam na kopiowanie moich zdjęć !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jak tylko zostanie wszystko ogarnięte to postaram się fotki po zamieszczać bo z filmem to będzie ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

A gdzie kupujesz tego zetorka i ile kosztuje i w jakim wyposażeniu

 

Cytowanie poprzedniego posta

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Agroma Kutno bo dali najlepszą cenę ;) Cena 124400zł ... Wyposażenie: Opony większe radialne, osłona na wał, radio, rozbudowana hydraulika, obciążniki na tył, do tura łyżka 1.8m, krokodyl i chwytak do balotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Rozumiem że netto jesteś z okolic łęczycy

 

Cytowanie poprzedniego posta

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

brutto brutto ;) nie nie z okolic Łodzi

Tylko z tym że ja tego zetora zamawiałem na początku Marca :P

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Te majory mają udźwig podnośnika bez siłowników wspomagających? Jeśli tak, to czy jest możliwość ich dokupienia, a tym samym zwiększenia udźwigu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekalisz    1

Witam,

Od dwóch dni jestem w posiadaniu nowego Zetora Majora.

Chciałem się podzielić pierwszymi uwagami odnośnie spalania.

Stan początkowy licznika: 1,75 mtg

Bak zatankowany do pełna weszło 71,169 litrów

Ciągnik od dilera miał do przebycia odcinek drogi 83 km (asfaltem)

Obroty podczas jazdy były w granicach 1700-1800 obr./min

Po przebyciu tego odcinka wystukało dokładnie 5,75 mtg i ciągnik ponownie został zatankowany do pełna – weszło dokładnie 18 litrów .

Spalanie 4,5 l/mtg.

Jeśli macie inne dane odnośnie spalanie Majora 80 to proszę się nimi podzielić.

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekalisz    1

Czy można jakoś poprawić skręt w majorze 80?

 

W 2013 roku zarejestrowano 250 szt. (do połowy września) MAJORA 80 - informacje uzyskałem od pracownika ZETOR POLSKA KALISZ (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

Witam jak sadzicie cena 122 tyś zl za Majora + rozbudowana hydraulika + obciażniki na tylne koła + ładowacz metal fach 1000 kg z łyżką to dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Dzisiaj major przeszedł chrzest bojowy :D mianowicie orka z pługiem http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/431332-zetor-8145-plug-rabewerk/ nie robi dla niego żadnego wrażenia :P Powiem szczerze ziemia ciężka bo glina druga/trzecia klasa a jeździłem znacznie szybciej niż 8145 :D Powiem szczerze jestem pozytywnie przekonany do tego ciągnika to raz a dwa że zamulony 8145 idzie w trybie natychmiastowym na handel ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

a jak ten Zetorek spisuję się przy ładowaczu? używał go ktoś z Was może do jakichś lżejszych prac? jak ze zwrotnością?


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupujesz tego zetorka i ile kosztuje i w jakim wyposażeniu

 

Cytowanie poprzedniego posta

a ja jade po zetorka w sobotę,zobaczymy jak będzie pracował!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

gdy w 2007 napisałem komcie pod jakimś foto farmtracków że to ciekwa opcja dla zetora zostałem nie omal zlinczowany na agrofoto odsądzony od czci i wiary i delikatnie mówiąc okrutnie skrytykowany a teraz zetor wypuszcza ciągnik na mostach carraro ze skrzynią 30km/ha i wszyscy happy, wybierał bym farmtracka ze względu na lepszy silnik perkinsa, ale nie myslałem że takich czasów doczekam że zetor zwątpi w swoje zwolnice a raczej poszuka zarobki na składaniu ciągników na podzespołach z włąskich napędów, świat się kończy, żeby tak się nastrawiać na komercję ;)

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stajniaomega    11

To jak to jest z tym Majorem?? Jakie są o nim opinie?? Wartawy jest?? Mam oferte na 105000 netto z full wypasem. Miał by przejąc obowiązki 360 i 912.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ciężko odpala strasznie jak jest zimno, spalanie takie sobie sąsiada słowa - "leje co chwila 20tke i chwile pojeżdżę już rezerwa sie pali", ogólnie niby gabarytowo podobny do FT 675, tylko Majora przy ładowaczu rzuca jak szm*te w porównaniu do mojego FT. Tragedii niema, teraz już tak cenowo dobrze nie wychodzi jak jakiś czas temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

UrsusC385 co ty chrzanisz z tym spalaniem i ciężkim odpalaniem mam wśród rodziny i znajomych 3 Majory łącznie z moim... Żaden ale to żaden w mrozy (a mój stoi na dworze) nie miał problemu z odpalaniem po podgrzaniu świec zapalają od strzała .... Spalanie? Wujek zalewał do pełna zrobił 10mth i zalał ponownie do pełna to wyszedł mu w ładowaniu obornika i trochę bronowania pola nie całe 4 litry/mth .... Mój nawet wczoraj mierzony w orce 7l/mth z pługiem 4 skibowym Rabewerka.... Więc nie wiem co ten sąsiad z nim robi że tak mi pali z resztą niech też nie wierzy w ten licznik od paliwa bo u mnie zejdzie do końca rezerwa się pali a zaoram jeszcze z ponad hektar pola :D Jak Majorowi zapniesz obciążenie odpowiednie to fajnie się pracuje wtedy.... Pracowałem NH 5.95?? Chyba to był taki model z ładowaczem właśnie to nim dopiero co rzucało jak nabrałem pełną łychę mokrego piachu to tył powędrował do góry ...

 

stajniaomega cena z ładowaczem czy bez?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ok byś mógł mnie zjechać gdybym nie mial nic wspólnego z tym ciągnikiem, ale sorki ja tym ciągnikiem co jakiś czas pracuje. W lutym jak były mrozy po -15 w nocy to swojego FT o 7 rano odpalilem za drugim obrotem, a majora jak odpalalem gdzieś 10/11 godz to po paru próbach kręcenia chciałem odpuścić ale jakoś załapał. Ogólnie tylne błotniki ma lipne strach się opierać o nie. Spalanie jego slowa Więc do niego pretensje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Wiesz mam majora od czerwca 2013 czyli z tych pierwszych i troszkę go już mam (350mth) więc wiem jak zapala itp... Podobnie sąsiad z wioski obok no i osoba u której jestem też dość często czyli u mojego wujka którego też na majora namówiłem i wiem jak te ciągniki opalają, pracują czy spalają ropy... To naprawdę coś albo z tym majorem jest nie tak albo nie umiesz się nim obsługiwać bo 3 osoby łącznie ze mną posiadają takowe ciągniki i nikt złego słowa nie powie ani o pracy nim ani o odpalaniu a przede wszystkim o spalaniu które np. w porównaniu do Zetora 8145 którego też posiadałem jest śmieszne a robota ta sama zrobiona i to szybciej.... Co do ogólnie dzisiejszych ciągników to każdy to plastik fantastic :P Czy to Zetor czy NH czy MF to każdy jest plastikowy .... :P

 

 

Teraz to już jest za ciepło na odpalanie ale jak nie wierzysz jak major zapala a nawet 2 lub 3 to mógłbym Ci nagrać filmik ...

 

A co do Major vs Farmtrac to to samo mógłby powiedzieć mój znajomy o 675 w którym coś w napędzie przednim poszło na gwarancji to raz że na części czekał prawie 1,5 miesiąca a dwa że żadna firma która serwisuje Farmtaca nie mogła dostać tej części i był akurat skazany na czekanie ze strony serwisu gwarancyjnego ...

 

To jest tak że każdy swoje chwali a innego jest beee ... Za porównanie może służyć Ursus C-360 którego każdy chwali a tak naprawdę każdy wie jaki on jest czyli nie dorobiony :P ....Nie ukrywajmy czy to Farmtrac czy Major to są niskobudżetowe ciągniki na małe gospodarstwa które i tak są ZA DROGIE!!! Jak wogóle wszystkie maszyny ostatnio... Jakbym miał że 100ha czy i więcej to kupiłbym Fendta a nie Majora a na moje 15ha po co mi coś lepszego tak samo jak u tych ludzi którzy u mnie w rejonie pokupowali Majory.

 

A i tak najbardziej polubiłem ciągniki Renault :P

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stajniaomega    11

Cena bez ładowacza. Mam Forterre z ładowaczem. Majorek miał by chodzić z prasą, przewracarką, rozsiewacz i transport bel. Co do tego odpalania to też mi się nie chce wierzyć bo silnik to sprawdzona konstrukcja stosowana w Proximach. Moja Forterra zawsze pali po zagrzaniu świecami od kopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

stajniaomega no widzisz silnik jest z proxy identyczny i tak jak pisałem wcześniej mam tak naprawdę 3 Majory pod ręką ze swoim i wiem jak każdy odpala wujowi przywozili akurat w mrozy - 10 stopni i sam miałem okazję zjeżdżać z nim z lawety i odpalił bez najmniejszego ale a nawet do końca świec nie podgrzałem, a swojego w te mrozy odpalałem na próbę bez podgrzania świec i fakt troszkę dłużej pokręcił ale zapalił a ze świecami to od strzała...

 

stajniaomega to drooogo :P Ja z ładowaczem za swojego dałem 124 tysie a wujek w styczniu 129900.

Ogólnie dam Ci namiary na PW gdzie są najtańsze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stajniaomega    11

No może drogo ale ja mam tam włożone za tą cenę wszystko co się da.

Edytowano przez stajniaomega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj