Skocz do zawartości

byki do 24 miesięcy?

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 czerwiec 2013 - 06:36

byki do 24 miesięcy? Witam, ostatnimi czasy co raz więcej słyszę o tym, że od czerwca byki powyżej 24 miesięcy będą tańsze.Słyszeliście coś o tym? Czy to prawda?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
byki do 24 miesięcy? Dzisiaj, 04:31
  •  

#2 Share bercik1995

bercik1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 07:30

byki do 24 miesięcy? Chyba to prawda bo ja też słyszałem.

#3 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 07:53

byki do 24 miesięcy? tzn. chyba jeszcze tańsze ;) przecież obecnie bydło powyżej 24 miesięcy jest tańsze nawet o złotówkę, z miesiąc temu w TPR był o tym artykuł nawet
norweskie-lesne.pl

#4 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem.

Napisany 01 czerwiec 2013 - 08:03

byki do 24 miesięcy? też coś słyszałem o tym

#5 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 09:24

byki do 24 miesięcy? jest bycza górka zakłady mają w czym wybierać i stawiają takie warunki jakie im pasują sprzedawałem tydzień temu to zwracał uwagę jaki był wiek zwierząt

#6 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 02 czerwiec 2013 - 09:33

byki do 24 miesięcy? Ja już bydła nie mam to mi to lotto, na świniach lepszy interes bo 3x ukarmisz za ten czas od prosiaka do tucznika i 3x tyle grosza za ten czas.

#7 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 09:34

byki do 24 miesięcy? Rozumiem że patrzył na datę na paszporcie czy inaczej sprawdzał???

#8 Share slawekz1975

slawekz1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 09:52

byki do 24 miesięcy? sokołów płaci 30 groszy taniej na wbc za byki pow 24 msc

#9 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 02 czerwiec 2013 - 10:11

byki do 24 miesięcy?

Rozumiem że patrzył na datę na paszporcie czy inaczej sprawdzał???

No dobrze powiedziane - data na paszporcie a faktyczny wiek to 2 różne sprawy Czemu? Otóż szwagier pracuje w firmie handlującej bydłem - potężna firma, która działa na terenie całego kraju i jak mówi co tam się wyrabia? Mówi że cały czas zamieniają kolczyki dla bydła aby tylko im bardziej pasowało odnośnie wieku A w razie kontroli z weterynarii to pakują sztuki które aktualnie coś mają nie tak z papierami na samochód , który jedzie kilka kilometrów dalej i czeka na koniec kontroli a potem wraca Ale oczywiście na tych procederach najbardziej dostaje w d... zwykły niewinny rolnik bo czegoś tam nie dopatrzy a ci potężni to łamią prawo jak chcą I teraz nie daj Boże wynajdą jakąś chorobę u byka któremu zamienili kolczyki i dostanie niewinny rolnik Tak to działa w POlsce

#10 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 02 czerwiec 2013 - 10:19

byki do 24 miesięcy? Powinni tatuwać jak świnie , kolczyk to parodia oznaczeń.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 21:25

byki do 24 miesięcy? Coś w tym jest. Ale w zasadzie nie wiem czemu tak jest, mięso od starszego byka jest niby gorsze?Raczej nie.

W kalkulatorze ESU:
Byczki w wieku 1-2 lat : 1200
Opasy w wieku 2 lat i więcej : niecałe 400.

Nie tylko zakłady mięsne gorzej cenią starsze sztuki, ale Unia też. :)

#12 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 21:51

byki do 24 miesięcy? koledzy a mi ostatnio wujek mówił że rozmawiał z jednym właścicielem bardzo dużej ubojni i on mu powiedział że te całe podziały na wiek 24,30 itd to tylko wymysł handlarzy i naganiaczy bo przecież ubojnia i tak sprzedaje półtusze a nie byczka 24 czy 30 m-cy, więc jej to obojętne ile miał lat :blink: i co wy na to koledzy? proszę wypowiedzcie się na ten temat.
pozdrawiam

#13 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 10 czerwiec 2013 - 07:30

byki do 24 miesięcy? No ja jako laik jedyne wytłumaczenie widzę w tym że ubojnia klasyfikuje takie półtusze w niższej klasie i niższej cenie ale słysząc o tych aferach to tak się zastanawiam jak przebiega proces takiej klasyfikacji i czy ktoś to kontroluje? Ale mogę też dodać że u nas w sklepie jak sprzedawali mięso wołowe to wisiała na gablocie informacja z numerem stada z jakiego pochodziło bydło więc jakieś tam informacje są przypisane do tej sprzedawanej półtuszy ale czy jest tam wiek to tego nie wiem i wątpię w to Wyznacznikiem ceny jest za to na pewno klasa mięsa

#14 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 09:17

byki do 24 miesięcy? Wydaje mi się, że ma to związek także z badaniem bydła na BSE. Niby w Polsce bydło bada się od 72 m-cy, ale np. Rosja wymaga, żeby badać, nie pamiętam dokładnie, ale chyba od 30 m-cy. Nie wiem jak jest teraz, ale wcześniej za takie badanie musiała płacić ubojnia, a to ponad 150 zł. Wiec jeśli mięso idzie na eksport, to wolą kupić w niższym wieku i nie badać. Pomijam oczywiście jakość mięsa od młodego i starszego bydła.

#15 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 10:33

byki do 24 miesięcy? biernacki i skiba zmniejszają cenę bydłu powyżej 30 miesięcy tak jak zawsze.

#16 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 22:38

byki do 24 miesięcy? a konkretnie jest to gdzieś zapisane? prawo daje taką możliwość zmniejszania ceny za starsze bydło? reguluje to jakaś ustawa?
pozdrawiam

#17 Share mtz82r96

mtz82r96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 22:42

byki do 24 miesięcy? Jaka ustawa? :mellow: Zakład sam ustala jakie bydło skupuje i po jakiej cenie. Ty najwyżej możesz mu nie sprzedać.

#18 Share Paaatryk

Paaatryk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 23:06

byki do 24 miesięcy? Wszystko zależy jakie ma się sztuki...... Nie ma czegoś takiego jak niższa cena powyżej 2 lat, do 30 msc można bez problemu sprzedawać i nie trzeba mieć badań na BSE, jak widzą ładne mięsne byczki to nie patrzą na wiek, tylko biorą od razu, bo na takich najlepiej zarabiają

#19 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 18 luty 2014 - 11:08

byki do 24 miesięcy? Witam mam 2 byczki hf w wieku 27 miesiecy i tu pytanko czy handlarz nie bedzie marudzil ze maja powyzej 2 lata .Slabo rosly,ale od niedawnala na nie ladnie wchodzi masa i chce jeszcze je troche potrzymac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 18 luty 2014 - 15:08

byki do 24 miesięcy? ile Ci ważą?? bo mam jednego hf rok ma i 300kg wagi i się zastanawiam czy nie trzeba go będzie jeszcze z rok trzymać bo słabo rośnie