Polecane posty

Witam mam taki problem otóż gdy traktor jest zimny to sprzęgło jest ok a gdy się rozgrzeje zaczyna skakać i szarpać. Miałem już taki problem z 6170 ale w tym modelu wraz z szarpaniem sprzęgła nie działało także wspomaganie tu jest inaczej wspomaganie działa bez zarzutu a sprzęgło szarpie dodam jeszcze gdy na rozgrzanym silniku skręce kołami do końca w lewo lub prawo zapala się kontrolka niskiego ciśnienia oleju (na zimnym silniku to nie występuje). Proszę o rady co robić co sprawdzać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Kolego ja wymieniłem pierścieni uszczelniające na wałku kosza sprzegłowego od przedniego napedu i sprzegło szarpie mniej a kontrolka juz sie nie zapala MF6180 sprzegło szarpie dalej ale o połowę mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Może ciśnienie uciekać jak w przypadku tego kosza a może pompa kończy swój żywot. Ewentualnie długo nie zmieniany olej daje się we znaki. Tracąc po rozgrzaniu swoje właściwości. Gdyby nie zmiany działania pod wpływem temp oleju można by pomyślec o kalibracji. W sumie kalibracje rewersu zawsze można zrobić nie zaszkodzi. Zapalają się/migają jakieś kontrolki sygnalizujące kody błędów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Ja jestem w 100% pewny ze ucieka mi gdzieś ciśnienie wykrecałem akumulator hydrauliczny z MF 3120 było duże ciśnienie a u mnie jak odkreciłem akumulator to nie było tego ciśnienia czyli coś nie trzyma ale co i gdzie... gdzie zapchać ręce. Akumulator mam padnięty ale jak go wymieniłem to już lepiej chodzi ale nadal nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilb    11

Czytałem gdzieś na AF ze jest zawór ciśnieniowy 17 bar gdzie on jest?? Napiszcie ile barowma byc na poszczegolnych ukladach gniazdach serwisowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

kolego mogą być te dwa kostki z tyłu za prawym kołem one sterują różnymi ciśnieniami na poszczególne układy sterowań np kierownica,hamulce podnośniki pedały itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Równie dobrze może to być problem z pedałem sprzęgła a dokładniej z czujnikiem. Jeśli czujnik jest starego typu (iglicowy) to czeka cię wymiana kompletnego pedału i wybulenie ok 3 tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Na forum jest instrukcja do modelu 54 i jest to tam opisane ale nie wiem czy w 62 jest tak samo. Najpewniej to zawołać serwis :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

witam, wie ktoś może, jakie powinno być ciśnienie w akumulatorze hydraulicznym w MF 6180?

 

Dałem aku do sprawdzenia, było 5 bar, dobili do 20 bar, czyli tyle, ile jest na aku napisane. Przy ruszaniu teraz mniej szarpie, ale przy zmianie na wyższe biegi bardziej. Jak nie urok, to sr...ka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;Kolego w zadnym przypadku nie moze byc cisnienie w akumlatorze 20bar.To ze pisze na nim 20bar to jest cisnienie w jakim moze maksymalnym pracowac.Czujnik od zalaczania kontrolki wysokiego cisnienia wlacza przy 10 bar.Uklad w ktorym jest podlaczony akumlator to 17bar,a wiec gdy go napelniles do 20 bar to membrany nie wgniecie cisnienie i staje sie bezuzyteczny.A wzgledem szarpania sprzegla to narpiew sprawc cisnienia w punktach pomiarowych i dopiero zacznij cos dzialac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

No właśnie na chłopski rozum też mi się wydaje, że nie powinno być 20 bar, bo układ ma 17 bar, no ale tyle nabiłem. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, jakie powinno być w nim ciśnienie. Podłączyłem zegar w to miejsce, gdzie pokazuje ciśnienie przy puszczaniu sprzęgła. Powinno iśc liniowo od 0 do 11 a potem skokowo do 17, ale u mnie idzie liniowo do ok. 5, przy czym pedał jest już puszczony prawie 3/4 a potem jest nagły skok i w tym momencie jest szarpnięcie. Tak jak już wcześniej pisałem: wszystko poza tym szarpiącym sprzęgłem jest ok, nawet na ciepłym oleju.

 

Jeśli ktoś miałby wgląd w jakąś DTR jakie powinno być ciśnienie w tym aku, to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Rozumiem że aku dałeś do warsztatu który zajmuje się takimi rzeczami (naprawami) to powinni umieć rozszyfrować informacje wybite na korpusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie jestem na 100% pewien ale tam chyba powinno być 8-10 bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie nie powinno byc wyzsze w akumulatoze niz wartosc przy ktorej zalacza sie czujnik cisnienia .A wiec miedzy 8a 10atm tak jak kolega arek napisal wyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Znalazłem info, że powinno być 9 bar +/- 1 bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj