Zaloguj się, aby obserwować  
ursusek111

Case 4 czy 6cyl

Polecane posty

ursusek111    2

Witam! Zastanawiam się nad wyborem ciągnika case multicontroller , i tu pytanie co będzie lepsze do transportu ? głównie z beczką o pojemności 8tyś ,przyczepa 8t i prace w polu: pług 4skiby 50 ,gruber 3m i agregat uprawowo-siewny

 

4cyl-110km

6cyl-115km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

6 cyl zawsze zrywniejszy i wcale nie spali więcej paliwa bo na niższych obrotach bedziesz w polu robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vrykoulakas    11

ja postawiłem na 110 ale dlatego że potrzebny mi był uniwersalny do wszystkiego, i jest jako jedyny.


Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

Moim zdaniem na takie areał i na te prace jakie chcesz nim wykonywać to tylko 6

Popracowałem trochę w transporcie ciągnikami zbliżonej mocy 4 i 6 to czuć ze 4 nieraz trochę brakuje mocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam 4 w 105 k m i przy takich maszynach jak podałeś to słabo 4 widzę, jak już to tylko 6, zwłaszcza że masz 4, więc po co ci jeszcze jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6630    0

Bierz 6 bez zastanowienia, ponieważ z takimi maszynami 4 nie bedzie miała lekko, a 6 będzie w sam raz. Jeżeli chodzi o spalanie to może 6 spali ciut więcej, ale efekty i komfort pracy będzie o niebo lepszy. Mam bardzo podobne maszyny do tych które podałeś i 2 tygodnie temu kupiłem Case5150 - 125km, zaczepiłem go już do tależóki GranoSystem 3m i do pługa Unia4skiby i radzi sobie bez najmniejszych problemów, przedtem miałem SameSilvera100.4 (4 cylindry, 100km) i sobie nie zabardzo z tym wszystkim radził, więc ja na twoim miejscu brałbym 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek111    2
Napisano (edytowany)

mi głównie chodzi o współprace z beczką , pola mam oddalone nawet o 10km

a o ile będzie większe spalanie 6 od 4??

Edytowano przez ursusek111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6630    0

No jeżeli chodzi o transport to będzie większa różnica w spalaniu pomiędzy 4, a 6, ale jeśli chodzi o pracę w polu to będzie ona nieznaczna, ponieważ 6 będzie miała lżej i na będzie śmigała na małych obrotach, a 4 będzie miała co dygać z tymi maszynkami i potrzebne będą większe obroty i częstsze zmienianie biegów. Ja jak na mój zestaw nasypię zboże to mam ok. 12t i Silver (100km, 4cyl) sobie ładnie radzi, ale w polu to już inna sprawa, bo ciągle duże obroty i co chwila trzeba półbiegi zmieniać. Do beczki i przyczepy 4cyl Ci zupełnie starczy, ale do pracy w polu będzie troche mało mocy, więc wybór zależy od Ciebie, ale ja brałbym 6cyl bez wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

cziągnik będzie z tuzem czy bez?

jak bez to 6 bo będzie stabilniejsza w pługu, jak z tuzem to odpowiedz sobie na pytanie czy te 5 km robi różnice,

co do spalania to 4 w lekkich pracach będzie oszczędniejsza a w ciężkich spali podobnie jak 6 cyl, taki urok nowych silników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kolega też miał taki dylemat, ale miał jeszcze JD 150 i DF 170 km. Oba padły w jesieni i siał NH. Potem dziękował że namówili go na 6.

O spalanie nie martw się bo 6 niekiedy potrafi spalić mniej niż 4.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6630    0

Dokładnie tak, teraz nowej generacji 6-cylindrówki palą podobnie jak 4, więc na spalanie nie zwracaj szczególnej uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Nie chce mi się przytaczać po raz kolejny kilku testów zrobionych przez DLG razem z DF JD i Valtrą gdzie wykazano, że ciągnik 4 cylindrowy w każdej pracy przy takiej samej mocy jak 6 cylindrowy spalił mniej. Przy pracach lekkich i średnich różnica w spalaniu była duża przy ciężkich niewielka. Jeśli ktoś chce 6 cylindrów, to opłaca się to dopiero wtedy gdy ni ma już alternatyw w 4 cylindrach. No, ale forumowi znawcy opowieści o 30 letnich Ursusach oczywiście wiedzą lepiej. Jedyną zaletą 6 cylindrów jest w pracach polowych większy rozstaw osi, przez co możemy wozić mniejszy balast z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek111    2

ciągnik będzie bez tura . jeszcze w rolę wchodzi case 4cyl 120km

Edytowano przez ursusek111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Ja na 50ha wziąlem szóstkę, a Ty na 100 się zastanawiasz nad czwórką...

Swoją drogą tych 115KM chyba nie idzie już kupić.Ja chciałem taką kupić w marcu i wg dealera, chociaz są w katalogu, to zamówić się nie da. TAk wiec wybrałem 125.

 

A dlaczego się zdecydowałem na szóstkę?

Otóz przez sąsiada. Kupił on w zeszłym roku a wiosne steyra profi 6125 (to samo co maxxum 125) i używa go jako jedynego traktora w gospodarstwie (tak wiec i orki i uprawa i nawozy/opryski i transport). I wg niego spalanie jest bardzo przyzwoite. Przy lekkich pracach typu rozsiewanie nawozu osiaga nawet 4l/h (ma ten komputerek i mu wszystko pokazuje)

 

Tak wiec słysząc takie rzeczy za długo się nie zastanawaiłem.

A czy wybałem dobrze- to sie okaze jak trochę już pojeżdze swoim, bo narazie to ciągle czekam aż przyjedzie z Austrii.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

kto Ci bajek naopowiadał, 115 jak najbardziej dostepne są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj