piotr6340

Czym się różnią Ursus 3512 a MF 255

Polecane posty

piotr6340    0

Wiele osób zastanawia się nad kupnem MF 255 czy Ursusa 3512 i nie wiedzą, czym się różnią nie wiedzą, który jest lepszy Moim zdaniem tylko Wykonaniem i symbolem a tak to wszystko to samo  ;D


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Chyba trochę wyglądem ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszzz    0

Tak naprawde to te dwa ciagniczki różnią sie tylko wiekiem i niewielkimi szczegolami konstrukcyjnymi jak np. umieszczenie kalamitek do smarowania sfożnia osi przedniej i tym podobne. No i oczywiscie jakość wykonania nie ta... Nie ma co sie oszukiwać  stary fergoś śmiga spokojnie 20 lat a 3512 po dziesieciu w takiej samej expluatacji wymaga generalki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

niesądze przecież mf i 3512 wyszły z tej samej fabryki  :-


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27
Tak naprawde to te dwa ciagniczki różnią sie tylko wiekiem i niewielkimi szczegolami konstrukcyjnymi jak np. umieszczenie kalamitek do smarowania sfożnia osi przedniej i tym podobne. No i oczywiscie jakość wykonania nie ta... Nie ma co sie oszukiwać  stary fergoś śmiga spokojnie 20 lat a 3512 po dziesieciu w takiej samej expluatacji wymaga generalki :(

 

mam MF 255 i jakoś mi silnik padł po 12 latach a nie po 20 i jest razem z C 355 na 16 ha więc sie nie napracował ( nawet nie orał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

to mój MF 255 miał robiony silnik po przeszło 20 latach i robił wszystko na 22 h razem z C330, ale ona tylko lekkie roboty  ;D wytrzymał by więcej ale wąż pęk i woda wyleciała i nikt nie wiedział :-[ no i wiecie co było klapa


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

mój mf 255 wytrzymał do remontu 7000 mth , skrzynia i podnośnik jescze nie były otwierane

mf i 3512 mają 34,6 kw czyli 47 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

najlepiej kup c-360 nizawodna maszyna ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

tak maja 47 km ;) a c 360 to nie za bardzo bo dużo palą  ::) wiec ja wole MF

ale c 360 to tez maszyny super wytrzymałe ale najbardziej to wytrzymałe są nasze URSUSY C 330 ;D


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

No to c-360 3p 3 cylindry perkins chyba 47 koni 3512 ma 4 cylindry chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

nie U 3512 ma 3 cilindry 8) i ma 47 km a C360 3p ma ten sam silnik


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M   
Gość M

Ale c-360 3p są tańsze niż 3512 i mf255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

fm235, fm255, u2812, u3512 mają taki sam silnik, szkrzynie i reszte. 235 i 2812 mają tylko inaczej ustawiono pompe paliwowo i inne wtryski co powoduje obniżenie ilości spalania paliwa i mocy.

fm255 ma alternaror napędzany ze sprężarki co nie jest dobrym rozwiązaniem, podnośnik 1070 kg (około)

u3512 ma alternator napędzany za pomoco osobnego pas klinowego więc jest możliwość odłączenia sprężarki, podnośnik 1330 kg. pozostałe rużnice to są niewielkie (kosmetyczne).


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
fm235, fm255, u2812, u3512 mają taki sam silnik, szkrzynie i reszte. 235 i 2812 mają tylko inaczej ustawiono pompe paliwowo i inne wtryski co powoduje obniżenie ilości spalania paliwa i mocy.

fm255 ma alternaror napędzany ze sprężarki co nie jest dobrym rozwiązaniem, podnośnik 1070 kg (około)

u3512 ma alternator napędzany za pomoco osobnego pas klinowego więc jest możliwość odłączenia sprężarki, podnośnik 1330 kg. pozostałe rużnice to są niewielkie (kosmetyczne).

 

nie zgodze sięz tobą bo w 2812 /mf235  są hamulce bębnowe a nie tarczowe mokre jak w mf255/3512  inny jest most  i nie ma  w skrzyni takiej 20 pare centymetry wstawki przez to ciągnik jest krótszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol5    0

255 to starszy model wraz z zmiana oznaczenia symboli wprowadzono kilka malo istotnych zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszzz    0

mf 255 i 3512 sa lekkie w porownaniu z c 360 3p glownie za sprawa tylnego mostu ale nie tylko, i to jest najwieksza zaleta 3p bo ma wiekszy uciag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

no niewiem ale  ::) może tak samo radzi sobie MF 255 jak i ursus 360 3p te same maszyny i ta sama praca


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazowszanin    3

c-360 3p maja wiekszy uciag w porównaniu 3512,ale za to sa mniej zwrotne.wiec jako ciagnik jedyny do gospodarstwa nadaje sie lepiej 3p,ale jako pomocnik w gospodarstwie sprawdza sie lepiej U3512/mf255,takie moje zdanie ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol5    0

Co ma lepszy! Ja mam 2812 i c-360 orkr robie plugiem dwuskibowym c-360 caly czas kopie jak malo wiele glebiej a 2812 idzie jak wariat!moze po twardym zgodze sie ma wiekszy ale co chodzi w polu jest lepszy choc ma waskie gumy i niema obciaznikow!!!!!!!!!pisze bo mam ten i ten wiec wiem dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małopolska    0

Zgodze się z karolem5 ja też mam takie same traktory 2812 i C-360 i oram tym małym o wiele lepiej sie ora bo się tak nie męcze tylko że małym musze orać na siłowej. ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj