pawel2296

Kosiarka rotacyjna-problem

Polecane posty

TheEnd    13

He he dokładnie. W mojej od urodzenia każdy inaczej i jakoś różnicy w pokosie nie zauważyłem.

Ważne jest ułożenie względem siebie otworów w górnych talerzach a reszta nie ma najmniejszego znaczenia.

Ja opieram się na postach z tego forum, ty na doświadczeniu, więc do końca nie wiadomo jak to z tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Wiadomo . Doświadczenie najważniejsze . Opierając się na niektórych postach to pług do 60 to minimum 4x35 ... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem rotacyjna WIRAX z 1997r sprzedałem dwa lata temu do końca rocznie kosila prawie 80 ha gęstej ładnej trawy mówię tu o takiej ilości bo trawy były często koszone na 4 pokosy sprzęt jak Ruski czołg twrady ale zawsze była sprawfzona i wszystko na czas zrobione. U mnie nawet dolne slizgi były przetarte a trzymali od noży zmieniłem z dwa razy tyle kosila i kąty na bebnach się nie zgadzaly a pokos równy jedyne co mnie denerwowalo to częsta wymiana nozytjak się chciało mieć idealnie ścięte w dyskowej tego problemu wcale nie ma i praca nanwysokich obrotach bo inaczej zaczynało dmuchać jak trawa przy sucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

W mojej Meduzie rocznik 87, coś zaczęło stukać przy koszeniu, myślałem że standardowo któraś zębatka w skrzyni poszła, rozebrałem i patrzę nic, no jeden ząb lekko pokruszony, myślę pewnie to to, pomierzyłem co jak jest złożone, rozebrałem wybiłem, kupiłem nowe koło zębate, założyłem, skręciłem ruszyłem talerzami, coś ciężko idzie, patrzę a na tym nowo kupionym kole kilka zębów się wyłamało, ... powyklinałem pod nosem,pojechałem do innego sklepu kupiłem znowu koło zębate, tym razem już obnosiłem się z cudem jak z jajem, z pół soboty składałem, ustawiałem te luzy, myślałem że mie zaraz coś trafi. Poskładałem, smar, olej i skręcanie, wjechałem w koniczynę ... i dalej coś łupie. Patrzę a tu wałek napędowy chodzi, a pierwsze koło pasowe się nie rusza, dopiero po jakimś czasie się przełamuje i zaczyna przekazywać napęd. Chyba koło pasowe jest wyrobione bo trzymak dobrze się dociska do koła. Już się boję co to za część będzie ... stare koło zębate waliłem młotem i nic, lekko jeden ząb skruszony, widać stal, a nowa zębatka w miejscu wyłamania jakiś materiał szary piaszczysty, przy lekkim uderzeniu młotkiem odkształca się ... masakr. W sklepach rolniczych samo najtańsze badziewie sprowadzają,  a części to najlepiej chyba kupować producenta, Famarol istnieje więc części oryginalne powinny jeszcze być.

 

Meduza całkiem dobry sprzęt, już na nie jednym pniaku się zatrzymała, kilka razy była spawana przy bezpieczniku, teraz chcę kupić nową też z Famarolu 1,65 Mewa, ale już po pniakach nową tak szalał nie będę:DDD

Edytowano przez tracker

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witolo1    0

Witam, czy jest jakiś patent na zablokowanie dolnego talerza i porządne dokręcenie śrub imbusowych ? próbowałem klinów, ścisków stolarskich itp. ale nic nie działa i czasami śruby potrafią się odkręcić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może kup nowe śruby i posmaruj klejem do gwintów . Na ogół bardzo rzadko się zdarza , żeby się odkręcały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a słyszałeś o podkładkach sprężynowych i kleju do gwintów?? A w talerzu powinien być otwór w który wkładasz pręta i finał. no chyba że jakiś rzemieślnik o tym zapomniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ło matko - gdzie te podkładki karzesz mu założyć ? I gdzie widziałeś otwór w talerzu ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

W Felli? W czeskiej też coś musiało być bo jakoś problemów z dokręcaniem talerzy nie było. żeś ty mało co widział to już tylko twoje zmartwienie i dziwuj się tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewien jesteś że kolega ma Fellę . W słupskiej dziury nie ma , więc też nie wszystko widziałeś . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witolo1    0

mam 2 zwykłe polskie, w żadnym dolnym talerzu różnych producentów otworu żadnego nie widziałem (wymieniałem kilka talerzy co ok 2-3 lata), ale może to dobry pomysł żeby nawiercić samemu na wysokości śrub mocujących trzymak noży na górnym talerzu. Teraz dokręcanie metodą gwałtownego szarpnięcia długą rurką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co 2-3 lata wymiana ? To ile ty kosisz , albo może co za badziew zakładasz ? Sposób dokręcania masz ok . Nie powinny się odkręcać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witolo1    0

Koszę 40-45 ha łąk + czasami jakiś ugór, łąki z ochroną lęgową ptaków - koszone raz w roku więc nierówne, pniaki, bruzdy, koleiny, kretowiska, szkody po dzikach. Po ok 2-3 latach robią się cienkie i pękają przy śrubach, a ja nie lubię spawania. Talerze takie jakie mogę dostać w najbliższym sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po ok. 100 za sztukę ? Poszukaj może też porządnych talerzy , bo skoro kosisz takie ugory , to nic dziwnego że wszystko puszcza . B)

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

witam. mam problem -ścięło mi 4 kolki stabilizujące obudowę łożyska do korytka oraz 2 śruby -mile widziane sugestie sprawdzone jak wyciągnąć utracone elementy.

 

Edytowano przez Piteriiv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie ta przerzutka ? Które to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aaaa , to zabezpieczenie transportowe . Podczas koszenia podnosisz do góry , żeby kosiarka mogła kopiować teren , a do transportu składasz żeby na dołkach nie skakała . I tyle .B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal5    0

Mam do was pytanie coś mi czeszczy puka w kosiarce rotacyjnej w pierwszym bembnie od ciągnika jak pokręci się bembnami kosiarka ma do piętro dwa lata  co to może być czy to łżysko czy tak to ma być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może nożyki o talerz ?:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Weź nagraj i któraś wróżka wyda jakieś zalecenia ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kuźwa , człowieku ,sprzedaj czym prędzej .:o

 

 

 

 

słychać pasek i nożyki .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj