Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka rotacyjna-problem

145 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1617 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 19:55

Kosiarka rotacyjna-problem Przypadkiem hałasu nie powodują te płaskowniki na górze kosiarki ?Skasój nadmierne luzy.Co do wibracji- włącz kosiarkę i na małych obrotach sprawdz wzrokowo bębny italerze czy nie powodują telepania.Wiem że lubisz spawać, więc może podczas poprzediego remontu przez jakiś spaw śruba nie dociągneła bębna lub talerza. :rolleyes:
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka rotacyjna-problem Dzisiaj, 10:48
  •  

#62 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2274 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 21:02

Kosiarka rotacyjna-problem Kolego rozkręć dolne talerze i pod łożyska podłuż podkładki dystansowe to wiele nie kosztuje ,a drgania ustąpią wiem co mówię ponieważ ze swoją miałem podobnie .

#63 Share pawel2296

pawel2296

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 08:44

Kosiarka rotacyjna-problem Nie to na pewno nie przez płaskowniki występuje hałas, sprawdzałem już tak jak mówisz ale nie wiele mogę powiedzieć, talerze chodzą w miarę dobrze, niczego niepokojącego nie zauważyłem.Tomasz78 spróbuję zrobić tak jak mówisz, ale to muszę łożyska ściągaći pod nie dać podkładkę i złożyć spowrotem, tak?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym zbierać zielonki? zobacz »

•  

#64 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2274 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 10:16

Kosiarka rotacyjna-problem Tak te dolne łożyska ,ale zanim to zrobisz zdejmi pokrywę z góry i sprawdz luzy na trybach powinny mieć delikatny luz ,jak zakręcisz bębnem (oczywiście ręcznie)to zobaczysz który napiera za mocno,jest to pracochłonne ale efekt będzie pozytywny.

#65 Share pawel2296

pawel2296

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 15:45

Kosiarka rotacyjna-problem Tylko nie wiem co dokładnie są te tryby. Więc mam rozkręcić tą pokrywę skrzyni, tam są 2 koła zębate i taki długi wałek który przekazuje napęd z koła pasowego na talerze. A te tryby to co dokładnie? Jeżeli coś jest do sprawdzenia tanim kosztem to proszę pisać wszystkie możliwości. Sprawdze wszystko choćbym miał rozebrać pół maszyny.

#66 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2274 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 19:52

Kosiarka rotacyjna-problem Tryby to wlaśnie te koła zębate :) .

#67 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2040 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 10 czerwiec 2013 - 07:57

Kosiarka rotacyjna-problem Te luzy na płaskownikach to może dobrze skasować zastępując sworznie śrubami ?

#68 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2274 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 18:18

Kosiarka rotacyjna-problem No raczej nie ponieważ jak za mocno skręcisz to nie będzie swobodnie pracować ,lepiej podłożyć podkładki i je pospawać w celu zlikwidowania luzu podłużnego.

#69 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 11:55

Kosiarka rotacyjna-problem Mam mały problem z kosiarką famarol. Otóż - talerz ( nie ślizgowy tylko ten górny) wraz z osłoną ma duże luzy i kosiarka dosyć mocno drga podczas pracy.
Nie pamiętam dokładnie jak go zdjąć, trzeba zdjąć od dołu ten większy pierścień i ta piasta powinna zejść -tak? bo mam z tym kłopoty.

#70 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 22 czerwiec 2013 - 00:44

Kosiarka rotacyjna-problem Jeśli już jesteśmy w temacie problemu z kosiarką to nie chcąc rozpoczynać nowego tematu chciałbym zapytać się ile powinno być łożysk w bębnie w kosiarce rotacyjnej Słupsk?

Edytowany przez Tanco96, 22 czerwiec 2013 - 00:48.

Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 czerwiec 2013 - 08:50

Kosiarka rotacyjna-problem 5 sztuk w jednym bębnie.

#72 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2040 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 22 czerwiec 2013 - 12:22

Kosiarka rotacyjna-problem

No raczej nie ponieważ jak za mocno skręcisz to nie będzie swobodnie pracować ,lepiej podłożyć podkładki i je pospawać w celu zlikwidowania luzu podłużnego.

Nie , no nie aż tak na fest tylko ,żeby się swobodnie poruszały ale nie miały luzu , bo te bolczyki na zawleczkę pozostawiają te kilka milimetrów luzu a np. utwardzaną srubą z nakrętką samokontrującą / samohamującą ograniczyła by ten luz do minimum ?

Czasem naprawdę te płaskowniki bardzo drżą i hałasują .

#73 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 07:57

Kosiarka rotacyjna-problem witam panowie mam kosiarke rotacyjna z042 i jak kosze to czasem mi wypina czyli rozpina sie bezpiecznik i wtedy kosiarke nie kosi ale nie wiem czemu tak jest mam dopiero kosiarke drugi rok rozkrecilem ten bezpiecznik i jest taki diwna sruba i nie wiem czy mam kupic nowa srube i sprezyne czy odrazu nowy caly bezpiecznik prosze o porade

#74 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 11:11

Kosiarka rotacyjna-problem Czytając twoje posty mam wrażenie ,że masz nie więcej jak jakieś 10-12 lat , jeśli się mylę i jesteś dorosły do coś z tobą nie tak -ale bez urazy. Napinacz jest tak prosto z konstruowany, że prościej chyba nie można, jak już wyżej koledzy pisali po zluzowaniu sprężyny napinacz cofnie się i jego raniona ( w których są plastykowe tulejki)opierają się o ramę dlatego można odnieść wrażenie ,że coś go trzyma , po zdjęciu pasków napinacz można swobodnie podnieść do góry- cofnąć ._kosiarka-rotacyjna-polska.jpg

Edytowany przez czadowywicek, 16 lipiec 2013 - 11:30.

#75 Share pawel2296

pawel2296

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 18:30

Kosiarka rotacyjna-problem Mam jeszcze takie pytanie, bo leje mi się olej z drugiego bębna co to może być za usterka, są tam jakieś uszczelniacze?

#76 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2184 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 24 marzec 2014 - 18:38

Kosiarka rotacyjna-problem Są tam uszczelniacze.

#77 Share pawel2296

pawel2296

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 20:02

Kosiarka rotacyjna-problem A mógłbyś dokładniej, gdzie to jest i co trzeba rozbierać?

#78 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8013 postów

Napisany 24 marzec 2014 - 20:09

Kosiarka rotacyjna-problem Odkręć górną pokrywę, wykręć poprzeczny wałek, zdejmij zębatkę z bębna z którego się leje pod nią jest uszczelniacz.
Czadowywicek przecież kolega pyta o bezpiecznik nie o napinacz.
Zibi to zabezpieczenie, chroni kosiarkę w przypadku uderzenia w przeszkodę przed zniszczeniem. Dociąg sprężynę i tyle.
KPK Kumurun Team

#79 Share pawel2296

pawel2296

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 19:59

Kosiarka rotacyjna-problem A ten wałek poprzeczny to jest na śrubach czy jak, bo przyznam się że nigdy tego nie rozbierałem, nie lepiej od dołu do tego dojść? Zębatka z bębna też jest na śrubach? W ogóle jak to tam jest zazębiane, na stałe jest przykręcone? Może dam wam zdjęcia żebyście lepiej zobaczyli jak to wygląda tylko się nie przestraszcie :)

Załączone miniaturki

• DSC_01091.jpg
  • DSC_01121.jpg
  • DSC_01181.jpg
  • DSC_01101.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8013 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 20:32

Kosiarka rotacyjna-problem A to u ciebie cieknie nie na osi która napędza bęben tylko pomiędzy korytem a piastą.Musisz to bardziej rozkopać i odkręcić piastę od koryta. Nie pamiętam dokładnie ale zdaje się że musisz rozkopać bęben, odkręcić piastę i wymienić pod nią oring 70x3,5.
KPK Kumurun Team