Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarka rotacyjna-problem

145 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 17:03

Kosiarka rotacyjna-problem Masz link do zdjęcia, http://www.fotosik.p...4bd7e5bbd.html#

a po za tym tulejki na ośce są źle założone niepotrzebnie naspawałeś ale to nie jest aż tak ważne.

Edytowany przez zetorki12, 02 czerwiec 2013 - 17:05.

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarka rotacyjna-problem Dzisiaj, 06:53
  •  

#42 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 17:29

Kosiarka rotacyjna-problem Nie chodziło mi o to żeby zdjąć osłonę i będzie dobrze. Zobaczysz może co się tam dzieje. Ale po zdjęciach na bank masz zespawaną blachą na rurze osi wałka z osłoną koła pasowego. Wytargaj to wszystko, poszlifuj ładnie spawy, pospawaj jak należy to co trzeba i złóż z powrotem.
Zobacz sobie na necie lub w instrukcji do katalogu jak wyglądają części osobno i z czego się składają.
KPK Kumurun Team

#43 Share pawel2296

pawel2296

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 17:30

Kosiarka rotacyjna-problem Ale słuchaj teraz tam byłem przy kosiarce i to takie złudzenie musi być na zdjęciu bo nie jest przyspawane. A co do tulejek to czemu źle założone? Musiałem chwycić podkładką żeby ta tulejka nie wypadała.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym zbierać zielonki? zobacz »

•  

#44 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 12:44

Kosiarka rotacyjna-problem Co to takiego jak nie spawy? Bo chyba coś mi padło na oczy...

http://www.fotosik.p...a177b0c6a1.html

http://www.fotosik.p...9410d89112.html

Tulejki idą tam z kołnierzami , kołnierz wchodzi pomiędzy te płaskowniki na ośce i nie ma prawa się wysuwać.
ZETOR TEAM

#45 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 14:12

Kosiarka rotacyjna-problem Kolega ma rację jest pospawana dokladnie 2,5i7 zdjęcie ten pionowy spaw ,a co do łożyska jak pisałem wcześniej to narazie nie rozbieraj tylko odetnij osłonę pasków od tej rury ;

#46 Share pawel2296

pawel2296

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 17:09

Kosiarka rotacyjna-problem Rzeczywiście jest pospawane, tylko nie bardzo wiem czy tam dojdę szlifierką kątową. . . Dzięki wielkie chłopaki za pomoc, nie wiem co bym bez was zrobił :)
A doradzicie coś jeszcze w sprawie tych drgań? Bo na talerzach sprawdzałem i niema luzów.

#47 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 18:42

Kosiarka rotacyjna-problem Złóż kosiarkę tak jak do koszenia będziesz miał trochę więcej miejsca na szlifierkę (bez podczepiania do ciągnika). A co do drgań pokręć talerzami, sprawdź czy równo chodzą a jeśli nie to szukaj dlaczego. :rolleyes:
ZETOR TEAM

#48 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 czerwiec 2013 - 21:07

Kosiarka rotacyjna-problem Ktoś nieźle "dał ciała" spawając te blachy :D

Pewnie osłona drżała i ktoś tak sobie poradził .

Z tymi osłonami po regulacji łańcuchów bocznych nie powinno być problemu :) Chyba ,że ten łącznik krótki "bezpiecznik" ma już duży luz to przy cofaniu z opuszczoną kosiarką lub przy jeździe z podniesioną kosiarką w pozycji roboczej może być problem ... Jest jakiś postęp w tej kwestii ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#49 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 21:21

Kosiarka rotacyjna-problem Kolego zrób zdjęcie tego łącznika może też jest skrócony i pospawany i stąd ten problem.

#50 Share pawel2296

pawel2296

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 19:22

Kosiarka rotacyjna-problem Tzn. chodzi wam o ten bezpiecznik z sprężyną, tak? On był obspawywany bo wyrobiło mi się jajo ale teraz wchodzi ciasno. Postępu narazie nie ma żadnego, bo widzicie Panowie jaką mamy teraz piękną pogodę. . . :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 20:07

Kosiarka rotacyjna-problem Aby oszczędzić sobie nerwów pomińmy pogodę :D

Cyknij fotkę tego łącznika (tak to to z sprężyną) , może i tam ktoś coś majstrował elektrodą ;)

Miejmy nadzieję ,że do czasu sianokosów zrobisz tą kosiarkę a wtedy czekamy na zdjęcie zestawu z koszenia :)

#52 Share pawel2296

pawel2296

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 19:03

Kosiarka rotacyjna-problem Witam,
przesyłam wam zdjęcie tego łącznika, ale tutaj mi się wydaje że nic nie jest spawane oprócz otworu, obspawałem go bo było jajo i spore luzy, myślałem że jak obspawam to nie będzie tarło o obudowę, ale ociera niestety. . .

Załączone miniaturki

• P06-06-13_18.09.jpg
  • P06-06-13_18.10.jpg
  • P06-06-13_18.101.jpg

#53 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 20:26

Kosiarka rotacyjna-problem Łącznik ok ale widzę że podpora ,mocowanie łącznika jest po przejściach (spawane ) zobacz od strony obudowy pasków czy jest prostopadłe do ramy ,jeśli jest odgięte do tylu to będzie wadzić o osłonę to tyle co by mogło dolegać maszynie.Jest jeszcze jedna opcja długość ramion przy ciągniku .

#54 Share pawel2296

pawel2296

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 07 czerwiec 2013 - 19:00

Kosiarka rotacyjna-problem Łącznik jest prostopadły do maszyny. Ale mam problem, dzisiaj na próbę chciałem obkosić trawę koło zboża i wjechałem na kamień i urwałem trzymak do noża, ale już z tym zrobiłem. Ale kosiarka strasznie drga podczas koszenia. Jest ta że jak ją podnoszę to przestaje drgać i jest lepiej chociaż nie idealnie ale gdy jest opuszczona to drga i czasami hałasuje, coś w niej jest nie tak tylko nie wiem co i jak puszczę nogę z gazu i obroty opadają to hałasuje bardziej. Dodam że nie jest to spowodowane najechaniem na kamień bo przed tym zdarzeniem też drgała. Możecie coś poradzić bo już normalnie ręce opadają z tą kosiarką. Jedno naprawię to drugie się zepsuje. . .

#55 Share pawel2296

pawel2296

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 06:59

Kosiarka rotacyjna-problem Pomoże ktoś?

#56 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 08 czerwiec 2013 - 07:08

Kosiarka rotacyjna-problem szczeże ok 2.5tys i kup nowa a ta na graty lub za 500zł szpredaj

mam podobny problem jesl chodzi o romonty i postanowiłem ze kupie nowa

drgania moze sa spowodowane brakiem wywarzenia kosiarki moze w srodku jakis kamień siedzi

#57 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 07:42

Kosiarka rotacyjna-problem Co do drgań, to wykluczając uszkodzenia mechaniczne, powodować może je syf który zgromadził się w walcu górnego talerza (część osłaniająca korpus wału napędowego). Jakimś cudem odkleił się i nierówno ponownie się osadził. Wyważenie szlak trafił, powodując drgania. Jeżeli, któraś z osłon bębnów przy wannie jest uszkodzona, to na pewno przyczyną jest tenże brud.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#58 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 12:39

Kosiarka rotacyjna-problem A ja powiem że masz luzy pionowe na osiach bębnów i jak ją opuścisz to tryby idą za mocno w pracę i stąd ten hałas i drgania .

#59 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 13:19

Kosiarka rotacyjna-problem Nowa na pewno nie wytrzyma tyle co stara famarolka ;) Wiem bo też sprzedałem swoją za 1500 zł a kupiłem nową za 2700zł i jeśli np. chodzi o twardość metalu to niebo a ziemia :(

Na allegro było kiedyś ogłoszenie , że sprzedawali same kompletne bębny + korytko , czyli to co najważniejsze w kosiarce , można było sobie to kupić znacznie taniej niż nowa kosiarka i podczepić do ramy z starej kosiarki .

U Ciebie nie wiem czy nie naspawałeś w tym otworze ze złej strony ... Trzeba było obspawać od strony sprężyny a nie od strony końca , przez to teraz kosiarka zamiast iść bardziej do tyłu przy podnoszeniu to leci do przodu ;) Oczywiście głowy nie dam ,że to ponosi całą winę za ocieranie .

Może to trochę nie fachowa rada z mojej strony , ale chyba nie ma innego wyjscia jak kosić aż się rozleci ...
Te wibracje duże są ? Bo jeśli delikatne to nie przejmuj się tym , ale dla bezpieczeństwa pamiętaj ,że coś może się urwać i staraj się żeby w pobliżu nie przebywały postronne osoby . Wiem ,że to porada warta tyle co nic ale już zaczyna braknąć mi pomysłów , bo jeśli chodzi o drgania to może być wiele przyczyn u mnie było jak pisze @agromatic , to pod koniec gdy szukałem przyczyny , rozkręcałem dolny talerz to kosiarka miała takie wibracje ,że śruby od tego talerza się odkręcały :o I to przeważyło o decyzji o sprzedaży . Jeśli będziesz na nią miał kupca to sprzedawaj , jeśli nie masz kasy na nową (co dla mnie jest zrozumiałe) to może uda ci się kupić za te same pieniądze co stara używaną kosiarkę którą się jeszcze długie lata pocieszysz . Jak widzę Twoja kosiarka już swoje wykosiła więc nie ma się co łudzić ,że będzie bezawaryjna szczególnie gdy już się w nią "łapy wsadzi" i nowe części ze starymi nie współgrają ... Co do trzymaka to powinno się wymieniać wszystkie na raz .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share pawel2296

pawel2296

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 16:27

Kosiarka rotacyjna-problem Słuchajcie Panowie, naprawdę dzięki wszystkim za te wszystkie porady jakie mi dajecie, jest to dla mnie bardzo ważne. W kosiarce raczej nie ma żadnego syfu, była wymyta i wyczyszczona jak najlepiej się dało. Jeżeli rzeczywiście były by tryby do wymiany to nie ma sensu tego robić bo jakby zsumować wszystkie naprawy które dokonałem(i nie tylko ja) to rzeczywiście kupiłby już nową za te pieniądze i na chwilę by pochodziła. W tym otworze jest obspawane na całej szerokości, ja tam dałem taką podkładkę żeby się zmieściła do tego otworu i obspawałem podkładkę z obu stron. Te wibrację są dość duże ale jak chodzi na najwyższych obrotach to tak jakby zanikają ale delikatnie wyczuwalne, najgorzej jak puszcze gaz to ona spada z obrotów i nie dość że drgania są wysokie to jeszcze hałasuje na dodatek. No jak pewnie wiesz rolnictwo wymaga sporego wkładu finansowego, a zyski nie są znów zbyt wysokie. Nie będę ukrywał że nie mam teraz kasy na kupno nowej kosiarki(ostatnio wyłożyłem 5 000zł na remont C-360). Ale mam plan aby ją tak w miarę zremontować, wymalować dać nową plandekę na bok i sprzedać tylko że ja mieszkam w takim miejscu że nie ma za bardzo chętnych na maszyny rolnicze. . .
Agromatik, mógłbyś dokładniej opisać co masz na myśli?