Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szyby a kosiarka

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maseey

maseey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/piotrek123456789098

Napisany 14 styczeń 2013 - 19:11

Szyby a kosiarka kupiłem kosiarkę dyskową samasz białystok ktd 240 no i boję sie nią kosić mf 3635 bo szyby są do niego bardzo drogie nie wiecie czy ona wyrzuca kamienie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szyby a kosiarka Dzisiaj, 12:32
  •  

#2 Share danieloz22

danieloz22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 19:43

Szyby a kosiarka Generalnie kosiarki dyskowe nie wyrzucają kamieni. W tym roku kosiliśmy zestawem landini 5h ( kabina na 4 słupkach, duże profilowane szyby) + kuhn gmd600gii. Wszystkie szyby całe. Zresztą nie słyszałem aby komuś znajomemu dyskowa wybiła szybę.

#3 Share inzynierobserwator

inzynierobserwator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 19:57

Szyby a kosiarka U mnie użytkujemy kosiarkę samasz KDT 260 i samasz KDF 300 przez pierwszy sezon wykosiły około 80ha i obyło się bez stłuczenia szyby. Nożyki nieraz były pogięte od kamieni. Kosiarki dyskowe mają znacznie wysunięte plandeki do przodu kosiarki i zawieszone blisko ziemi, także kamienie nie powinny latać wysoko.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:19

Szyby a kosiarka hehe, zapytaj użytkownika maverick już trochę szyb mu poleciało z dyskówką famarolu, a tak konkretnie to sam chyba wiesz jakie masz łąki, zresztą dyskówka tak jak i każda inna kosiarka nie strzela kamieniami jak jest wyżej nastawiona wysokosc koszenia, 1,65m zawsze będzie strzelac jeli kosi po ziemi, 2ga sprawa plandeczka i usztywnienia, jak tak bardzo się boisz to rób tak jak ja, jak łaka dzika i na gruncie, to jakas stara kurtka lub bluza zatrzasnij dzwiami tak żeby osłaniała duł szyby bo tak najwieksze prawdopodobieństwo trafienia, a i wydaje mi się że szyby profilowane są mocniejsze bo nie raz podczas koszenia cos tak zdrowo przy*ebało w szybę jakims kamyczkiem ale narazie całe ;)

#5 Share JUMZ95

JUMZ95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka.

Napisany 30 maj 2013 - 14:10

Szyby a kosiarka Witam!
Kilkanaście dni temu nabyłem łąkę. Trawa jest dość duża i trzeba ją w tym tygodniu skosić, I tu jest problem jest w niej sporo kamieni, a trawa nie pozwala ich zebrać Jak zabezpieczyć szyby albo jak powiększyć osłony w kosiarce aby jak najbardziej zmniejszyć prawdopodobieństwo wybicia szyby? WIEM, że był taki temat jednak nie znalazłem konkretniejszej odpowiedzi. Jeżeli macie jakieś rozwiązania to prosił bym o zdjęcia. Łąka będzie cięta Mtz i kosiarką 1,85 z metalową osłoną i c360 z kosiarką 1,65 pod plandeką. Z góry dziękuję i Pozdrawiam!

Edytowany przez JUMZ95, 30 maj 2013 - 14:13.

Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 30 maj 2013 - 14:26

Szyby a kosiarka Porobić stelarze i owinąć traktor siatką, ewentualnie wyjąć szyby i wstawić blachy, ale to reszta traktora będzie jak po bombardowaniu.

#7 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 30 maj 2013 - 15:43

Szyby a kosiarka Jak jest dużo kamieni to bym inaczej załatwił ta sprawę bo koszenie wiąże się z ryzykiem utraty życia. Co ci z tego że uchronisz traktory jak kamieniem dostaniesz to ci juz one nie będą potrzebne.

#8 Share JUMZ95

JUMZ95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i informatyka.

Napisany 31 maj 2013 - 06:59

Szyby a kosiarka MI chodzi głównie o to aby kamienie nie leciały w stronę kabiny. Zabezpieczając kabinę zabezpieczam i siebie.
Moje sprzęty c360 3P , 4011 , JUMZ i inne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 08:50

Szyby a kosiarka To chyba nie wynaleziono jeszcze takiego zabezpieczenia. Załatw gdzieś kosiarkę grzebieniową i nią skoś ten pierwszy raz wtedy zrobisz porządek z kamieniami i dalej juz będziesz kosił czymkolwiek będziesz chciał bezpiecznie.