Skocz do zawartości

Zdjęcie

renault 7514S 87rok prod. problem w wałkiem

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamil04w

kamil04w

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 maj 2013 - 13:16

renault 7514S 87rok prod. problem w wałkiem Witam. Zakupiłem ciagnik renault 7514s i teraz zauwazylem w nim problem, mianowicie: Gdy pracuje z jakas maszyna na WOMie i walek dostaje obciazenia na wyskoich obrotach (belowanie, sieczenie kosiarka rotacyjna) to słychac dosc głosny świst, wycie(nie wiem jak to okreslic). czy ktos spotkal sie z takim problemem??? Czy ktos wie co to moze byc???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
renault 7514S 87rok prod. problem w wałkiem Dzisiaj, 06:25
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 30 maj 2013 - 15:36

renault 7514S 87rok prod. problem w wałkiem Obstawiałbym jakieś łożysko że jest zużyte i wyje bo tam nic innego nie ma co by mogło szumieć.

#3 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 30 maj 2013 - 15:55

renault 7514S 87rok prod. problem w wałkiem Jak masz na myśli taki model; http://otomoto.pl/re...-4-A307719.html to jest tam koło pośrednie przekaźnika zamontowane na tylnej ścianie tylnego mostu i jest problem z łożyskiem tego koła. Kuzyn ma takiego i już mu to padło drugi raz, rada to trzymać wysoki poziom oleju w skrzyni.

#4 Share kamil04w

kamil04w

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 maj 2013 - 22:00

renault 7514S 87rok prod. problem w wałkiem Dzieki koledzy:) Jak sie skonczy pierwszy pokos to bedzie trzeba zajrzec co tam sie dzieje....kolego a jak dostac sie do tego łożyska??? Dużo rozbierania?

#5 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 31 maj 2013 - 00:05

renault 7514S 87rok prod. problem w wałkiem Jeśli to łożysko w tylnej ścianie tylnego mostu to dostęp jest łatwy wystarczy zdjąć kabinę i tylny plecak i jest już dostęp. Jeżeli to coś głębiej to rozbierania jest duuuuużżżo więcej bo trzeba rozpoławiać ciągnik.

#6 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 31 maj 2013 - 10:56

renault 7514S 87rok prod. problem w wałkiem Dokładnie tak, jak kuzyniak to naprawiał to zdejmował kabinę i plecak, a przy okazji jak szukał używki tego koła to się dowiedział że to słaby punkt tego modelu bo jest wszystko z używek oprócz tego koła.Problem polega na tym że to koło jest na igiełkach dosyć wysoko zamontowane (nie jest zanurzone w oleju) i jest słabe smarowanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kamil04w

kamil04w

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 maj 2013 - 21:34

renault 7514S 87rok prod. problem w wałkiem Hmm bede zaczynal od tego miejsca, bo jak go kupilismy to na starcie uzupelnilismy olej, bo ponad 10l brakowało. Koledzy a orjentujecie sie ile to łozysko kosztuje? bo chce wiedzirc na ile sie przygotowac. A jak z jego dostepnoscia? Sa jakies problemy? Na szczescie kabny sciagac nie musze bo mam dzielona i sciagne tył (6 srubek):) A zdjac plecak to macie na mysli odkrecenie tych śrub z tym deklem od góry do którego wchodza ramiona od podnosnika?

#8 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 08:46

renault 7514S 87rok prod. problem w wałkiem Tak dokładnie to jest plecak. Nie wiem jak ty chcesz go wyjąc bez ściągania kabiny ale próbuj on jest cholernie ciężki i raczej ja bym go podnosił jakimś sprzętem typu cyklop, wciągarka jakaś bo ręcznie jeszcze z kabina to się idzie załamać a tam przy nim jest taka długa blacha od dołu i jak go postawisz na niej to ja pogniesz i zapewne go trwale uszkodzisz więc ja bym proponował zdjąć kabinę i użyć czegoś mocniejszego niż tylko ręce.

#9 Share kamil04w

kamil04w

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 13:11

renault 7514S 87rok prod. problem w wałkiem Kolego na warsztacie na ktorym beda mi robic maja żurawika na kołach do wyciagania blokow, skrzyn takze nie powinno byc problem...Orjentuje sie ktos jaki koszt tego łożyska??

#10 Share jacek2424

jacek2424

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 październik 2013 - 20:33

renault 7514S 87rok prod. problem w wałkiem do kamil04w jaka to jest kabina dzielona kupiłem 7514 i szarpie podnośnik musze wyjąć szelki i nie chciałem zdejmować kabiny mam szyberdach przez który moge podejść windą

#11 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 28 październik 2013 - 11:59

renault 7514S 87rok prod. problem w wałkiem W dachu masz szyberdach a podłogę też rozbierzesz?? bo ja w swojej nie mam żadnych szans bo kabina to jeden wielki zespawany zespół i nie ma szans go rozebrać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 08:26

renault 7514S 87rok prod. problem w wałkiem witam mam podobny problem. kupiłem renówkę i nie działał podnośnik więc rozebrałem i okazało się że poprzedni mechanik nie pozakładał wszystkich cięgieł i zostały pogięte [takie podłużne blaszki z otworami do przesuwania] czy ktoś orientuje się jak je połączyć

ap ropo kabiny nie trzeba zdejmować wystarczy tylko unieść
MH