jacek3773

jak odstraszyć gołębie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacek3773    230

Witam, sąsiada gołębie siadają na maszyny ,dachy budynków i niestety brudzą , a g..... niestety niszczą blachę i pełno jest tego w rynnach, może macie skuteczny sposób na te ,,zasrańce< bo rozmowa nie przynosi skutku i wiatrówka nie wchodzi w grę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6011    1

Ja miałem taki sam problem samsiad gołębiarz wziołem rozsypałem zboże z zaprawa i po problemie jak wszystkie praktycznie pozdychały :P

 

Nie cytuj poprzedniego posta. Treść tego chaotycznie napisanego sam popraw .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"G" prawda z tą zaprawą. Ja zaprawiam zboże i gołebie codziennie na polu grasują i wyjadają ziarno i nic im nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jak sąsiad bystry gołębiarz to możesz mieć problemy po takich zabiegach.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Zgadzam się z kolegą wyżej bo nie jest możliwe żeby nagle wszystkie gołębie jeden po drugim zdychały. Kiedyś u mnie gołębie były straszone petardami i uciekały. Może to poskutkuje.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dokładnie jeśli są obrączkowane to możesz mieć kłopoty ,chyba że będziesz je tępił tak aby nie wracały do gołębnika , a z drugiej strony to się dziwię obok mnie jest kilku gołębiarzy i przyznam że nie szkodują zbytnio .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albusgd    0

No ja też mam z tym problem. Chociaż nie zawsze. Upodobały sobie szczególnie dach mojej stodoły, aczkolwiek nie zawsze tam siedzą. raz nie można się od nich opędzić a czasami to nawet przez miesiąc nie przylatują.


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haczyk5    25

musisz uważać na zaobrączkowane gołębie tak jak pisał kolega wyżej, bo ich właściciel może ci narobić kłopotu idąc do związku. sam hoduję gołębie więc trochę o tym wiem. a myślałeś o przyczepieniu czerwonej szmaty na kij i do miejsca w którym najczęściej siedzą? gołębie powinny się tego bać. moje się boją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

panowie kiedys moj znajomy wylapal sasiadowi golebie tzw klapa a ze byly to golebie pocztowe z licznymi konkursami to ten mu tego nie popuscil zglosil to na policje przyjechali zbadali sprawe wyszlo przy okazji ze ma duzo nalapanych golebi z lotu wiec kara byla nie mala bo cos okolo 10tys kary i wyrok w zawieszeniu za kradziez wiec nie warto.jak siadaja ci na kalenicy to przeciagnij zylke od jednego szczytu do drugiego i juz nie beda siadac na dachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

coś co przebywa i karmi się u mnie , mimo że sąsiadowe to nie wiem jak to nazwać do tego poobsry.....ne wszędzie, ja mam po problemie wszystko poszło do gara, ma ktoś hobby ok niech go będzie stać na utrzymanie

Do tego cudza zwierzyna niszczy moje dachy więc nie wiem kogo można by osądzić mnie czy sąsiada z ptactwem???

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja kupiłem odstraszacz emitujący odgłosy atakującego jastrzębia i to nie działa ani na wróble ani na gołębie. Wydałem na darmo 170zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Ok wróbla rozumiem ,niewiele zjada do tego niszczy wiele szkodników , ale co do gołębi mam wiele wątpliwości

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jeden nie wiele ale jak ich jest 3,4stada po kilkadziesiąt sztuk to zje sporo ale to nie chodzi o to. Problem jest w tym że sr**ą po maszynach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ok wróbla rozumiem ,niewiele zjada do tego niszczy wiele szkodników , ale co do gołębi mam wiele wątpliwości

 

 

Około 300 wróbli wyjada Tobie pół wiadra kukurydzy dziennie. Nie tyle zjada co wynosi...więc nie mów że to nie problem. Z takiego pół wiadra codziennie przez 1 miesiąc robi się pięć worków. U nas jest plaga tego diabelstwa.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

u mnie ptactwo nic nie wyniesie , bo nie wejdzie jest szczelnie za to myszy harcują a koty śpią i czekają na gotowe żarcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

no uszczelnic magazyny

jezeli golab ma wlasciciela to z nim trzeba sprawe zalatwic bo to nie wina zwierzecia.

pomimo tego ze moje koty maja staly dostep do suchej karmy to swietnie radza sobie z wroblami, tylko czasem na interwencje wpadnie krogulec. samica krogulca podobno radzi sobie z golebiami, kot zreszta tez.

w ostatecznosci dobra wiatrowka. nie taka z targu za 200zl. tylko strzelac tak zeby szybko zabic, zeby zwierze nie cierpialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2

Jakby mój gołąb poleciał do sąsiada to od razu idzie pod siekierke . na szczecie się to raczej nie zdarza. sąsiad najwyraźniej ma jakies koki na których my nie zależy i nie daje im nawet jeść. W dodatku musi być z nim coś nie hallo skoro nie można się dogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Większość prawdziwych gołębiarzy , którym zależy na swoich ptakach trzyma je po prostu w wolierach . A strzelanie do gołębi jest po prostu nie etyczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Mój sąsiad ma ponad 100gołębi i wyjadaja moim kurom pszenice i ziemniaki z korytka :(

Na szczęście znalazłem na nie sposób :lol: od jakiegoś czasu żaden się nie pojawia na podwórku.

 

Około 300 wróbli wyjada Tobie pół wiadra kukurydzy dziennie. Nie tyle zjada co wynosi...więc nie mów że to nie problem. Z takiego pół wiadra codziennie przez 1 miesiąc robi się pięć worków. U nas jest plaga tego diabelstwa.

na takie szkodniki jak wróble i gołębie najlepsza jest wiatrówka , najlepiej w kal.0.22

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość prawdziwych gołębiarzy , którym zależy na swoich ptakach trzyma je po prostu w wolierach . A strzelanie do gołębi jest po prostu nie etyczne...

Najlepszym sposobem odstraszającym wszelkie ptactwo jest jastrząb lub jego atrapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość prawdziwych gołębiarzy , którym zależy na swoich ptakach trzyma je po prostu w wolierach . A strzelanie do gołębi jest po prostu nie etyczne...

Najlepszym sposobem odstraszającym wszelkie ptactwo jest jastrząb lub jego atrapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez oulok
      Bardzo szybkie i zwinne lotnicy. Kelebek ma specyficzny energetyczny styl lotu. Dzięki temu zdrowy kelebek nie może zostać złapany przez drapieżnego ptaka.
      Gołębie nurkujące mogą spaść na ziemię jak kamienie na sygnał z wysokości kilkuset metrów. Kelebek, Dolapci i macedoński Dunek obracają się wokół osi przechodzącej przez dziób i ogon. „Adana” opada ze złożonymi skrzydłami i nabiera największej prędkości ze wszystkich gołębi, może konkurować z sokołem.
      Są to gołębie płodne, niewymagające, nadające się do dekoracji podwórka.
      Edit: Dunek ma dwie bardzo różne linie - zobacz zdjęcia.












    • Przez oulok
      Sierpówka (Streptopelia decaocto) łatwo krzyżuje się z udomowionymi Streptopelia risoria (cukrówki), które uciekają z niewoli - potomstwo jest w 100% płodne. Potomstwo z tej krzyżówki ma wtedy zdolność do różnych odmian kolorystycznych w swoich genach. W Hiszpanii i południowych Stanach Zjednoczonych jaśniejsze 'szeki' i 'blond' kolory są nawet korzystne w suchym środowisku, a lżejsze ptaki łatwiej przeżywają.
      Mutacja 'czubaty' pochodzi z Tajlandii i dotarła do Europy około 2000 roku. Jeśli udomowiony S. risoria z tą cechą genetyczną ucieknie i pomyślnie skrzyżuje się z S. decaocto, gen tej mutacji wejdzie do dzikiej populacji i tak jak czasami pojawia się 'blond', tak raz na jakiś czas pojawia się „czubata” sierpówka.
      https://bioone.org/journals/bulletin-of-the-british-ornithologists-club/volume-142/issue-2/bboc.v142i2.2022.a3/The-colourful-journey-of-the-Eurasian-Collared-Dove-iStreptopelia-decaocto/10.25226/bboc.v142i2.2022.a3.full

    • Przez ursuspolska123
      Witam,planuje zakupić gołębie ozdobne.tylko nie wiem jakie.Chodzi o to by nie były drogie a ładne.Miałem kiedyś 1 parke pawików ale po odwiązaniu lotek (jakieś 7 dni)od razu uciekły.Co zrobić żeby nie uciekały?Ile najpierw trzeba je trzymać w klatce?Proszę o pomoc.Z góry dziękuje
    • Przez dawid2277
      Jestem młodym chodowcą i czy mógł by ktoś znający się na chodowli i lotowaniu gołebi pocztowych opisać cały charmonogram zabiegów i przygotowań do lotów rozpołodu i po lotach ( młodych i starych ) szczepienia, karmienie itp. i jeśli można to nazwy tych preparatów lub karm z góry dzieki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj