Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

155.54 problem z ruszaniem EHR i skrzynia biegów

155.54 renault skrzynia biegów pompa hydrauliczna rewers ehr

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
3 odpowiedzi na ten temat

#1 aragor

aragor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 maj 2013 - 23:13

Witam,
Proszę o pomoc i wyrażenie opini.
Posiadam Renault 155.54 od niedawna. Jakiś czas temu miałem okazję popracować nim pierwszy raz w polu pod obciązeniem. Problem pojawił się właściwie po kilku minutach pracy.
EHR działa mi z opóźnieniem (jakies 3-5s), pierwsza rzecz to hydraulika, jednak gdy ciągnik jest rozgrzany to to samo dzieje się przy zmianie biegów- wchodzą z opóźnieniem. Nie zapalają się żadne awaryjne kontrolki. Silnik pracuje równo jednak czuć że jest jakby słabszy. Pragnę dodać że wymieniałem olej hydrauliki na FUCHS. Filtrów niestety nie wymieniłem.

Jednak czy takie objawy mogą wynikać z nieprawidłowego działania hydrauliki czy może sprawa jest głębsza.
  • 0

#2 kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • 6404245

Napisany 30 maj 2013 - 06:35

Filtry to podstawa przy wymianie oleju . Ja zmieniam filtr co sezon tj co 300 mtg.
  • 0

#3 ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów

Napisany 30 maj 2013 - 08:19

FUCHS to jest marka taka jak Mobil, Castrol, Elf, Orlen, i wiele innych, która produkuje kilka gatunków olejów, warto by znać odpowiednie parametry oleju i taki zastosować.
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#4 aragor

aragor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 maj 2013 - 07:26

Oczywiście że FUCHS to marka oleju, z tym że to bardzo dobra marka a nie tata typu "KRZAK" - olej jest dedykowany i spełniający parametry. Jednak co to filtrów to czy nie byłoby tak że problem byłby zarówno z ruszaniem na zimnym silniku jak i na ciepłym. W moim przypadku jest tak ze w momencie gdy ciągnik się rozgrzeje są problemy i jest słabszy.
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s