Michalmeer

Jak zwolnić bizona .

Polecane posty

balcerek1    92

@bobytempelton dzięki za sprostowanie.pomyliłem się.

A co do wyrzucania ziarna kolega niech sprawdzi wytrząsacze czy nie są zapchane ościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly180588    0

witam mam male pytanie, otoz mm trzy kombajny i oba chodza dobrze nie stekajaprzy gestym zbozu ani dlawia, a w trzecim troche sie dlawi wszystko porobione mlocarnia tez pasy nowe wszystko poustawiane tak jak w obu pozostalych, i niejest tak samo, doradzi ktos cos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@tomasz78 małpie bym to wytłumaczył 3 razy to by zrozumiała, a ty nierozumiesz, zaraz posunę się do tego że to narysuje! :D

W takim razie wykaż się tą wyobraźnią i pomysłowością i pokaż jak wycentrujesz przekładnie główną która jest ustawiona pod pasy o tej długości a nie innej, co zrobisz przespawasz półkę??? :D siłownik też?? nawet nie wiesz o czym piszesz.

Z drugiej strony bizona masz przekładnie bezstopniową gdzie koło napędzające i odbierające moment obrotowy z wariatora są różne, weź się przejdź i zobacz jak to jest zrobione, i jak to działa, i pomyśl nad sobą co piszesz.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

witam mam male pytanie, otoz mm trzy kombajny i oba chodza dobrze nie stekajaprzy gestym zbozu ani dlawia, a w trzecim troche sie dlawi wszystko porobione mlocarnia tez pasy nowe wszystko poustawiane tak jak w obu pozostalych, i niejest tak samo, doradzi ktos cos??

A szczelina na młocarni też ustawiona.Nie chodzi mi na pomoście tylko miedzy cepem a klepiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly180588    0

jakas jest a dokladnie jaka powinna byc??? po skreceniu mlocarni z tylu powinna byc podobno 3mm. prawda to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tak prawda ... wymyśle coś i napisze co wymysliłem


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

a tak to jak ostrzycie noże od sieczkarni ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tomasz78 małpie bym to wytłumaczył 3 razy to by zrozumiała, a ty nierozumiesz, zaraz posunę się do tego że to narysuje! :D

W takim razie wykaż się tą wyobraźnią i pomysłowością i pokaż jak wycentrujesz przekładnie główną która jest ustawiona pod pasy o tej długości a nie innej, co zrobisz przespawasz półkę??? :D siłownik też?? nawet nie wiesz o czym piszesz.

Z drugiej strony bizona masz przekładnie bezstopniową gdzie koło napędzające i odbierające moment obrotowy z wariatora są różne, weź się przejdź i zobacz jak to jest zrobione, i jak to działa, i pomyśl nad sobą co piszesz.

 

Może miał na studiach 5,5 z geometrii wykreślnej i mechaniki analitycznej to da radę :D W innym przypadku życzę powodzenia.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

A nic nie da, tył będzie ciut wyższy i nie będzie wyrzucał tyle ziarna zaraz za rafą, daje to tyle samo co przedłużenie tej blachy rynienki za rafą.

Podniesienie tyłu daje coś tam zawsze, każdy chyba zauważył że jak się wjeżdża pod górę to bizon wszystko z siebie wyrzuci łącznie z ziarnem, a jadąc z góry można go zapchać przy ostrym zjeździe.

Co nie zmienia faktu że nie da się założyć większego koła pasowego na sprzęgło, bo to sobie wymyśliliście, skąd wziąć wtedy pasy, przekładnia nie ma możliwości poprawnej współpracy po zmianie jednego z kół.

@balcerek gdy się wkręci siłownik do góry przyśpiesza się bizona, pas z silnika wychodzi dalej na szerszą średnice, a pas od sprzęgła wcina się głębiej, regulacje trzeba wydłużyć.

Ja się nie pomyliłem trzeba siłownik wkręcić do góry wtedy pas od silnika wychodzi wyżej co powoduję że wariator kręci się wolniej a pas os sprzęgła wchodzi głębiej czyli zmniejsza się koło i koło os sprzęgła obraca się wolno i bizon idzie wolniej .Sama zasada działania wariatora gdy opuszcza się na dół przyśpiesza a podnosi do góry zwalnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrTomo1919    2

No mi też wydaje sie że trzeba pokombinowac z siłownikiem od bezstopniówki. Wieksze koło pasowe na skrzynie??-może i wykonalne ale dobierz pas i ustaw bezstopniówke tak zeby po maksymalnym zwolnieniu albo przyspieszeniu pasów nie porwało albo zeby całej przekładni nie zgubic to troche droga i wymagająca dużo myślenia impreza. Według mnie sprawdz bardzo dobrze całą przekładnie bezstopniową czy np nie masz luzów na tych ''jajeczkach'' czy podstawa przekładni nie popekała unosząc sie do góry. Śróbki od rególacji przy tych jajeczkach sprawdź czy nie popuszczały i czy względem koła pasowego przy skrzyni i siajby przy silniku bezstopniówka sie nie skosiła czyli musi trzymac osiowosc według tych dwóch kól pasowych zeby pasy sie nie kosiły porównaj sobie oba pasy czy są równo wytarte i czy czasem nie wymagają wymiany na nowe tylko jak już nowe to oby dwa trza wymienic no i dokładnie mocowania siłownika z obu stron czy czasem cos sie nie pogieło i dokładnie sprawdz regulacje siłownika czy na pewno już jest skrócony siłownik do końca. No bo chyba przy obrotach silnika nic nie kombinowałes zeby je podkręcac tak jak niektórzy robią? A jesli nie wymłaca to sprawdź obroty bębna młócącego, zegar czesto prawdy nie mówi, zobacz sobie na pas od młocarni który napedza młocarnie z koła pasowego od odrzutnika słomy i tam na tym kole kłowym od odrzutnika ten pas powinien wystawac do 5mm nad krawędź tego koła pasowego wtedy wiadomo że obroty bębna mają 1100-1150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy Wy rozumiecie, że jak będzie ustawiony tak jak pisałem wyżej, to jest dostatecznie wolny, że bardziej już nie musi być!!! chyba że chodzi tylko o nabijanie postów. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam założony ogranicznik na przekładnię od jazdy. Jutro wstawię zdjęcia i problem będzie rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

mam pytanie ile powinno byc grzebieni na wytrzasaczach nie mam ksiązki a chciał bym wiedzieć


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przepraszam że wprowadziłem was w błąd. Mój ogranicznik zapobiega samoczynnemu wysuwaniu siłownika przekładni, a w treści tematu jest że siłownik już jest schowany na maxa a i tak jest za szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

jest duza roznica z ta oslona na chlodnice

polecam

 

z ta predkoscia to jest tak ze sie wkreca lub wykreca silownik na wariatorze i nic wiecej sprawdzone na doswiadczeniu i zadnych kol pasowych sie nie zamienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Mam pytanie ile macie grzebieni na szytlerach ?.. bardzo prosze o pomoc bo chyba mam za mało


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ja nie mam wcale i kombajn się nie zapycha a jak słoma dłużej się wytrząsa to mniej ziarna w słomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tonie chodzi o zapychanie tylko o to ze jeczmien zostaje w słomie .. wiec słabo ją am magluje na szytlerach


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No powinny być, ale jak jest słoma zielonkawa, czy wilgotna, albo z zielskiem, to i tak nie wytrzepie dobrze. Jęczmień ma to do siebie, że wilgna słoma robi się jak szmata i ziarnka nie chcą przez nią dokładnie przelecieć, dlatego wieczorem jak rosa idzie, to lepiej go sobie odpuścić i wjechać w inne zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Na jęczmień powinno się z tego co wiem opuszczać przysłonę za klepiskem i wtedy ładnie oddziela od ości i szybciej spada na sita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

to nie problem w tym ze jedzie za szybko tylko masz zle ustawiony kombajn ,lub nie masz przysłon za młocarnia ,trzeba zobaczyc stan w srodku , napewno masz cos nie tak a nie szukaj z predkoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KRISS75
      Witam.Muszę kupić opony do bizonka.Czy ktoś kupował takie opony i jak się spisuje na nich kombajn?
      http://allegro.pl/nowa-opona-opony-23-1-26-bizon-kombajn-claas-i3349644285.html
      z tego co wiem to chińskie
      http://allegro.pl/opona-23-1-x-26-23-1-x-26-petlas-14pr-bizon-kombaj-i3388378109.html
      tureckie
      http://allegro.pl/opona-23-1-x-26-23-1-x-26-cultor-18pr-bizon-eu-i3388378150.html
      czeskie
    • Przez TurekR
      Jaki może być orientacyjny koszt remontu, tzn. robocizna + częsci, wymiana wszystkich łożysk, pasów, podajników, częściowe oblachowanie, czyli praktycznie cały remont oprócz silnika? Czy opłacalny jest zakup za około 20tys. plus taki remont? Dzięki za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam
    • Przez blabla13
      Witam czy wie ktoś coś o osobach które jeżdżą po całej Polsce i spisują bizony robią im zdjęcia itp.
      Jeśli ktoś by miał stronę www to prosił bym o podanie.
    • Przez grego
      Mój Bizonek ma już dość wyjechane klepisko tzn. mocny banan już na środku się zrobił i gdy na pokach szczelina jest np. 5mm to na środku jest ze 1,5-2cm, cepy tez idealnie proste nie są ale ich nie ruszam. Generalnie wymłaca nie najgorzej tyle, że muszę nieco mocniej przymknąć dolne sito, a wtedy lubi nieco łupać ziarno. Jak otworze mocnej to leci dużo niedomłotów. Nowe klepisko z tego co widzę to koszt ponad 500zł tylko jak jest z jakością ich, żeby się nie okazało, że wytrzyma jeden sezon bo dadzą zwykły drut. Czy dać sobie spokój i jeździć na tym oryginalnym co mam?
    • Przez 12newholland12
      Witam zastanawiam się nad kupnem bizona zo 56. Obecnie mam posiane około 27 ha. Chciałbym przeznaczyćna jego kupno około 27tyś czy znalazł bym kombajn nadajacy się do sezonu nie wymagajacego wkładu finasowego ? co o tym myślicie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj