Michalmeer

Jak zwolnić bizona .

Polecane posty

Michalmeer    483

Witam .. szukałem tematu takiego i go nie znalazłem z gory przepraszam jesli taki jest a go przeoczyłem ..

 

 

 

Wiec chodzi o bizona zo56 ponieważ jest za szybki i nie idzie już go zwolnić w sposób fabryczny ... macie jakies sposoby na to zeby go zwolnić ?

luzówanie pasów nie wchodzi w gre ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

można zwolnić przez nie pamiętam dobrze wkręcenie lub wykręcenie tej śruby za kołem do której jest domontowany siłownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jest już skrecony do oporu i tak idzie za szybko


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Teoretycznie jest kilka opcji. Można mniejsze koła, zgoda ale wtedy nie bedzie odpowiednio "wypoziomowany" czyli istnieje możliwość większych starat np. na sitach. Ja bym proponował znalezienie większego koła pasowego przy sprzęgle. Tak sobie mysle że można by coś pokombinować w samej skrzyni, ale to kwestia dorabiania części na zamówienie u tokarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

bo tak jedzie za szybko i gubi sporo zboża bo nienadąża przerobić ....


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Proponuję zmianę koła pasowego tego co wchodzi w skrzynię na większe albo koszenie na 3/4 hedera jeśli to możliwe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To ile ci sypie to zboże 15 ton?? u nas sypie po 8ton niekiedy, hektar klepie się po 2 godziny a oni chcą zwalniać...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@Tomasz78 najlepiej radzi, mnie też uczyli że jak kombajn nie daje rady przerobić to się nie kosi na cały heder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To co zrobi z pasami na przekładnię bezstopniową jeżeli dobrze radzi :D jeden taki drugi owaki :D zastanówcie się chwile :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A co do tego mają pasy ? Jeśli zmieniasz koło pasowe to chyba jasne że zachowujesz jego parametry tylko zmieniasz średnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Zastanów się chwilę, przecież od koła pasowego silnika do przekładni głównej musi być taka sama odległość jak od przekładni głównej do koła pasowego sprzęgła, te pasy są takie same, jak wsadzisz większe koło na sprzęgle to pas z przekładni napnie się jak struna i zablokuje ruch przekładni....


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Niby tak ale przyspieszacz jest kołem pośrednim i można je regulować a jak wiadomo jeśli zmieniasz średnice koła odbierającego moc trzeba wypośrodkować koło pośrednie na mocowaniach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

Zwalnia się montując większe koło pasowe przy skrzyni.Oryginalnie takie zwolnienie jest w NH serii 15xx jeśli jest na kołach jak w bizonie to ma dwa takie same pasy jezdne.W moim przypadku koła 18-4r30 dolne koło pasowe przy skrzyni jest większe przez co pas dolny jest fabrycznie dłuższy o dokładnie 14,5cm i tak musi być inaczej nie da się równo napiąć pasów na przekładni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Najgorzej jest od granicy a później jedziesz na 3/4 hedera.A dokładnie sprawdź gdzie gubi ci ziarno.Może z tyłu blachę za sitami masz za mocno schowaną.Ja mam dorobioną szerszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

głównie gubi na szytlerach bo ziarno jest w słomie wymłucone .. .. mam poronanie z wujem .. pole długie 200 m wuja juz wjechał w pole i był 20 metrów przedemną a ja na maksa zwolniony i wyjechałem 10 m przednim ... na sitach tez jest pierzyna w słabszym jest wmiare ok ale w dobrym juz nie sasiad ma bizona to na cm idzie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przekładnia bezstopniowa musi być tak wyregulowana na siłowniku, że pasy w skrajnych położeniach powinny 2mm. wystawać ponad koła. Wtedy jest na tyle wolny bez przyspieszacza, że praktyczni legi można kosić bez używania sprzęgła i musi całą masę przerobić, a nie opowiadacie bzdury że jakieś inne koła pasowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ustaw dobrze wariator.Wkręć go do góry tak jak MAT napisał tak żeby pas od silnika wychodził delikatnie na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najpierw załóż mu większe opony z tyłu, zamiast 10 załóż 11,5, to dużo pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tomkowi raczej chodziło o podniesienie tyłu, ale moim zdaniem to zbyteczne i nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A nic nie da, tył będzie ciut wyższy i nie będzie wyrzucał tyle ziarna zaraz za rafą, daje to tyle samo co przedłużenie tej blachy rynienki za rafą.

Podniesienie tyłu daje coś tam zawsze, każdy chyba zauważył że jak się wjeżdża pod górę to bizon wszystko z siebie wyrzuci łącznie z ziarnem, a jadąc z góry można go zapchać przy ostrym zjeździe.

Co nie zmienia faktu że nie da się założyć większego koła pasowego na sprzęgło, bo to sobie wymyśliliście, skąd wziąć wtedy pasy, przekładnia nie ma możliwości poprawnej współpracy po zmianie jednego z kół.

@balcerek gdy się wkręci siłownik do góry przyśpiesza się bizona, pas z silnika wychodzi dalej na szerszą średnice, a pas od sprzęgła wcina się głębiej, regulacje trzeba wydłużyć.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego trochę nie trybisz z tym pasem przecież nie zmieniamy kapsla od piwa na wiadro ,zmieniamy średnice o kilka cm. ,i podstawa dorobić lub dopasować takie aby pasowało do pasa ,kolejną przeróbką jest mocowanie samego przyspieszacza trzeba wycętrować go pośrodku tak aby oba pasy osiągały skrajne położenia i tyle ale do tego trzeba wyobrażni i pomyslowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KRISS75
      Witam.Muszę kupić opony do bizonka.Czy ktoś kupował takie opony i jak się spisuje na nich kombajn?
      http://allegro.pl/nowa-opona-opony-23-1-26-bizon-kombajn-claas-i3349644285.html
      z tego co wiem to chińskie
      http://allegro.pl/opona-23-1-x-26-23-1-x-26-petlas-14pr-bizon-kombaj-i3388378109.html
      tureckie
      http://allegro.pl/opona-23-1-x-26-23-1-x-26-cultor-18pr-bizon-eu-i3388378150.html
      czeskie
    • Przez TurekR
      Jaki może być orientacyjny koszt remontu, tzn. robocizna + częsci, wymiana wszystkich łożysk, pasów, podajników, częściowe oblachowanie, czyli praktycznie cały remont oprócz silnika? Czy opłacalny jest zakup za około 20tys. plus taki remont? Dzięki za odpowiedzi.
       
      Pozdrawiam
    • Przez blabla13
      Witam czy wie ktoś coś o osobach które jeżdżą po całej Polsce i spisują bizony robią im zdjęcia itp.
      Jeśli ktoś by miał stronę www to prosił bym o podanie.
    • Przez grego
      Mój Bizonek ma już dość wyjechane klepisko tzn. mocny banan już na środku się zrobił i gdy na pokach szczelina jest np. 5mm to na środku jest ze 1,5-2cm, cepy tez idealnie proste nie są ale ich nie ruszam. Generalnie wymłaca nie najgorzej tyle, że muszę nieco mocniej przymknąć dolne sito, a wtedy lubi nieco łupać ziarno. Jak otworze mocnej to leci dużo niedomłotów. Nowe klepisko z tego co widzę to koszt ponad 500zł tylko jak jest z jakością ich, żeby się nie okazało, że wytrzyma jeden sezon bo dadzą zwykły drut. Czy dać sobie spokój i jeździć na tym oryginalnym co mam?
    • Przez 12newholland12
      Witam zastanawiam się nad kupnem bizona zo 56. Obecnie mam posiane około 27 ha. Chciałbym przeznaczyćna jego kupno około 27tyś czy znalazł bym kombajn nadajacy się do sezonu nie wymagajacego wkładu finasowego ? co o tym myślicie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj