Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 385 Światła problem :/

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin1992_3b

marcin1992_3b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 maj 2013 - 11:59

C 385 Światła problem :/ Witam. Mam problem z podłączeniem kabli do stacyjki. A mianowicie wygląda tak że podłączyłem pozycyjne do wejść 58 i 57 a mijania i drogowe do wejść 56a i 56b. Gdy przełączę kluczyk w pozycję 1 to świecą pozycyjne tył i przód czyli tak jak być powinno, ale gdy przełączę w pozycję 2 to zapalają się mijania a gasną wszystkie pozycyjne i tylne lampy nie świecą. Dodam że aby dmuchawa działała to muszę kluczyk przekręcić w pozycję 1 :( już nie mam siły. Bo ta instalacja jest popierdzielona przez poprzedniego właściciela. Potrzebuję pomocy. Najlepiej opisu gdzie co podłączyć. Schemat nic mi nie daje bo kable nie są oryginalne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 385 Światła problem :/ Dzisiaj, 06:13
  •  

#2 Share Przemek15_03

Przemek15_03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 29 maj 2013 - 13:13

C 385 Światła problem :/ Swojego czasu tez sie meczyłem ze starymi instalacjami az mi zbrzydło teraz jak mam instalacje to robię cała nowa bo mozesz miec kabel jakis przepalony i bedziesz sie wkurzał. Najlepiej kupić kabel i samemu rozprowadzić bo gotowe instalacje są bardzo cienkie i szybko sie przepalają. Tylko jak kupujesz to kupuj linke grubą przynajmniej na 1,5. I jak bedziesz miał do wyboru to szukaj kabli oznaczonych cyframi a nie kiolorami ;) zawsze potem łatwo dojść bo część wtyczek i gniazdek ma takie oznaczenie i przy okazji wymień stacyjkę.

#3 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3190 postów

Napisany 30 maj 2013 - 12:26

C 385 Światła problem :/ Najlepiej będzie, jak przy takiej sieczce prześledzisz i znajdziesz wszystkie potrzebne Ci przewody. Do pozycyjnych, mijania, sygnału dźwiękowego itd. Wtedy jak już wiesz który jest od czego podłączasz jak na schemacie. Przewód zaczynając od końca idzie przecież od odbiornika(lampy) do bezpiecznika a następnie na stacyjkę, ewentualnie jeszcze ze stacyjki na przełącznik. Może masz coś zmostkowane w bezpiecznikach, że wyłącza Ci światła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mateuniu

mateuniu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 maj 2013 - 12:42

C 385 Światła problem :/ kolego podłaczenie w stacyjce wyglada tak
58 pozycja kluczyk na pozycji 1
56a mijania kluczyk na pozycje 2
56b drogowe kluczyk na pozycje 3
15/54 zapłon po włozeniu kluczyka
od rozrusznika +30 i 30 za stacyjka + cały czas
jak bedzie tak podłaczone bedzie wszystko działac
masz problem bo podłaczyłes pozycje na 57 a ona na 2 nie działa ten zestyk ma byc wolny pozycja ma byc podłaczona tylko na 58
a dmuchawe podłacz po zapłonie po włozeniu kluczyka na 15 lub 54 i daj bezpiecznik na tym przewodzie jesli nie ma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share marcin1992_3b

marcin1992_3b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 maj 2013 - 20:10

C 385 Światła problem :/ Ok. Dzięki za odpowiedzi. Temat do zamknięcia. Już podłączyłem i działa wszystko jak należy. A instalację muszę wymienić kiedyś bo poprzedni właściciel skręcał te przewody z kawałeczków i to tak byle jak że szkoda słów :D .