Polecane posty

pablo121    0

witam posiadam renault 95-14 i zacina mi się rewers tzn chcąc zmienić kierunek jazy muszę energicznie pociągnąć za dźwignie czy ma ktoś jakiś pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

kolego zobacz czy linka lub pręt lekko chodzi, jeśli tak to przypuszczam że zacina ci cię na wodziku. U mnie też lekko nie chodzi (110.54), czuć takie przeskoki na wodziku.

A patrzyłeś na olej w skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

U mnie nie raz też tak jest :( Mam roczniego Fuscha w skrzyni :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

panowie moze odlaczcie dzwignie od skrzyni, wtedy bedziecie wiedzieli czy wina lezy po srtonie przekladni


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Czyli jak ? wrzuć foto z opisem czy coś :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

U mnie się nie zacina, ale też nie jest tak że palcem popcham i przeskoczy, muszę to z pewną siłą popchać, wydaje mi się że u mnie jest OK, bynajmniej ja do tego zaglądał nie będe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Koledzy pytanie dotyczące rewersu ale trochę z innej beczki:-) czy jak "luzujecie" ciągnik to robicie to na rewersie (jest tam taka opcja-pozycja stop) czy normalnie biegami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146
Napisano (edytowany)

@zetor3011 odlacz linke lub srube pezy samej skrzyni, jesli sama dzwignia na "sucho" chodzi plynnie to prawdopodobnie cos w skrzyni

moze glupi pomysl, jakos wczoraj mnie osiwiecilo :huh:

@Wojtek987 po opisie wydaje sie ze wszystko na swoim miejscu :) tak ma byc

@panczo1922 u mnie roznie, jak wygodniej, ale zwykle na rewersie

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo121    0

dowiedziałem sie od pewnej osoby że jest yo wina wodzika.I mam takie pytania:

-jaki koszt będzie takiej naprawy

-czy jest to bardzo skomplikowane i czy wykonam to we własnym zakresie

PS.mile widziane zdjęcia skrzyni!!!z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Dobry temat gdyż i ja będę musiał się przyjrzeć u siebie. mam pytanie, jaki będzie koszt naprawy ? I czy ciężko będzie się dostać do tego miejsca w renault 75.14 z kabiną RS?


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

Panowie i ja się dołączę do tematu. do przodu rewers chodzi malina le do tyłu jak mu się umyśli. niekiedy nie wbije rewersu muszę delikatnie bujnąć ciągnikiem do przodu nacisnać na hamulec i dopiero wbić do tyłu i niekiedy wyskoczy rewers i takie cuda tylko do tyłu się dzieją. Czego to może być wina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mucha, a do tyłu jak wyskoczy to słychać zgrzyty? Mialem tak u siebie ze wsztecznym to pękł mi taki gruby pręt z dziórkami do których przykręca się widełki, uważaj bo mogą się powycierać te ząbki przy synchronizatorach i przesówka a to już są niemałe koszty w naprawie. jeśli to by było to to trzeba rozpoławiaćpodwójnie najpierw sprzęglo a puźniej skrzynią odjechać, a kabinę należy podnieść ale uważając na linki od sterowania chydrauliką i podnośnika bo możesz pancerze powyrywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

wiesz co zgrzytnie jak wyskoczy i właśnie jak tak do końca nie wejdzie ten rewers ale jak wejdzie to nie wypada tylko problem jest z zalączeniem i tylko na wstecznym. A może to być wina podgiętych widełek albo wodzika że zrobił się"kwadratowy"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

na początek proponuję nasmarować linkę bo ma to kolosalną różnicę sam doświadczyłem wlałem tylko 1 cm on strzykawką można też wd

i chodzi gites

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo121    0

a mam jeszcze jedno pytanie czy jest możliwość przeróbki wolnej skrzyni na szybką???????? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Trochę odkopię temat, ponieważ nie uzyskałem odpowiedzi. Otóż czy w Renault 75.14 RS można dostać się do rewersu poprzez zdjęcie podłogi a nie zdjęcie kabiny?
Bo będę musiał tam zajrzeć chyba.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Ale chodzi o to, czy da się wtedy coś zrobić. Czy nie będzie za mało miejsca.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Ale chodzi o to, czy da się wtedy coś zrobić. Czy nie będzie za mało miejsca.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0277    2

Wiele nie stracisz tyle co demontarz blachy z podłogi przy okazji wyczyścisz cały syf,ja wyjmowałem tylko dzwigienke ta z ośki przy ściance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Ok, zobaczę w wolnym czasie,


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj