RolnikMlody97

Czy rolnik może prowadzić działalność (punkt) który sprzedaje pasze ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Jak w temacie czy można byc rolnikiem i posiadać działalność/firmę ( nw. jak to sie dokładnie nazywa ) która sprzedaje pasze. Poczytałem pare tematów i stwierdziłem ze Ci co maja takie punkty to dosyć ciągną z rolników bo np. typ który tam kupował pasze po 50 zł za 50 kg. a inny co brał tej paszy po np. 3 tony miesięcznie miał po 30 zł za 50kg.( różnica 20 zł ale moge dac link do tematu jakby ktoś nie dowierzał ;p ) , a mi by chodziło o tanią pasze dla siebie no i normalną sprzedaż dla klientów którzy by do mnie chodzili :D

Nw. jak z tym jest dokładnie :P A po skończeniu szkoły rolniczej przejmuje gospodarstwo i kombinuje na czym by tu oszczędzić czy zarobić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

A kto Ci broni sprzedawać paszę? będziesz po prostu chyba musiał mieć jakąś działalność i tyle.


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16
Napisano (edytowany)

Słuchaj moi rodzice tak mają i wcale nie jest tak różowo, że masz marżę na poziomie 30-40%. Nie wszystko prawda co chłop w karczmie śpiewa.

 

Możesz prowadzic działalność. Pomijająć dochodowość (oczywiście jakaś jest) problemy pojawią Ci się z ubezpieczeniem. Jeśli będziesz chciał pozostać w KRUS to będziesz płacić podwójną składkę (ale emeryturę dostaniesz jedną). Jeśli przekroczysz pewien poziom dochodu (lub podatku do zapłacenia - nie pamiętam dokładnie) to będziesz musiał przejść do ZUS.

Trochę pokomplikowane jest prowadzenie działalności gospodarczej przez rolnika.

 

Edit: mały błąd mi się wkradł.

Edytowano przez rogas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22
Napisano (edytowany)

Dokładnie nie jest to takie proste jak się wydaje. Oczywiście jak napisał kolega wyżej kwestia ubezpieczenia ale przede wszystkim cholernie upierdliwe obowiązkowe kontrole z inspekcji weterynaryjnej dwa razy w roku.... A w takie różnice cenowe nie uwierzę, bo wychodziło by w pierwszym przypadku 1000zł tona a w drugim przypadku 600zł tona, a z mojego doświadczenia wiem że 400zł to niewykonalna różnica. Ja prowadzę punkt od ponad roku i powiem ci że ciężko się wbić w rynek bo jest już przesycony tymi punktami. Musiał byś mieć transport do klienta bo bez tego to w dzisiejszych czasach nie ujedziesz. Każdy chce mieć dowiezione na podwórze rozładowane i oczywiście miesięczne terminy płatności. Większość płaci w terminie ale są tacy którzy potrafią przeciągnąć płatność kilkunastu tysięcy kolejny miesiąc i kasa zamrożona. Najlepsi są 'workowicze' którzy podjadą po 2-3-4 worki bo płacą gotówką, ale nawet jeśli co drugi z wioski przyjechał by ci raz na jakiś czas po dwa worki to tak i tak nie wyżyjesz. Musisz mieć duży zasięg działania. Mi zdarzało się wozić towar po 50km. A klient sam nie przyjdzie trzeba wyjść mu na przeciw i przekonać że ma kupić właśnie u ciebie. Ale mimo wszystko najważniejsze w tym biznesie to naprawdę duuuży zapas gotówki....

Edytowano przez maciej9911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :) A z tym KRUS i ZUS to można zrobić tak że na mnie jest gospodarstwo, a żona prowadzi sprzedaż. Co do cb. Maciej rozumiem że ciężko się wkręcić na rynek ale mi by głównie chodziło o pasze i inne produkty dla siebie po hurtowych cenach :) Bo teraz trzeba na wielu rzeczach oszczędzić, a co do tych miejsc to nie ma ich dużo u mnie tylko 2 w okolicy i do obydwu chodzi wielu klientów + Nutrena która jeździ po gospodarzach ;p Wiec nie było by raczej tak źle porzyjemy zobaczymy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK_11    2

Jak w temacie czy można byc rolnikiem i posiadać działalność/firmę ( nw. jak to sie dokładnie nazywa ) która sprzedaje pasze. Poczytałem pare tematów i stwierdziłem ze Ci co maja takie punkty to dosyć ciągną z rolników bo np. typ który tam kupował pasze po 50 zł za 50 kg. a inny co brał tej paszy po np. 3 tony miesięcznie miał po 30 zł za 50kg.( różnica 20 zł ale moge dac link do tematu jakby ktoś nie dowierzał ;p ) , a mi by chodziło o tanią pasze dla siebie no i normalną sprzedaż dla klientów którzy by do mnie chodzili :D

Nw. jak z tym jest dokładnie :P A po skończeniu szkoły rolniczej przejmuje gospodarstwo i kombinuje na czym by tu oszczędzić czy zarobić :D

 

97 rocznik :lol: a rób, czasy na takie biznesy już dawno się skończyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
    • Przez rolnikk70
      Witam złożyłem wniosek na mr w lipcu jak długo mam czekać za decyzją?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , czy jest jeszcze możliwości złożenia wniosku na młodego rolnika ? Jestem świeżo po technikum rolniczym i mam pewnosc że ta premia była by mi przyznana .
    • Przez farmer_89
      Witam, pytanie do MR z naboru 2015 czy ktoś już dostal wyplate drugiej części premii 20%, jeśli sa takie osoby proszę napiszcie!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj