Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy rolnik może prowadzić działalność (punkt) który sprzedaje pasze ?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RolnikMlody97

RolnikMlody97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 28 maj 2013 - 20:49

Czy rolnik może prowadzić działalność (punkt) który sprzedaje pasze ? Jak w temacie czy można byc rolnikiem i posiadać działalność/firmę ( nw. jak to sie dokładnie nazywa ) która sprzedaje pasze. Poczytałem pare tematów i stwierdziłem ze Ci co maja takie punkty to dosyć ciągną z rolników bo np. typ który tam kupował pasze po 50 zł za 50 kg. a inny co brał tej paszy po np. 3 tony miesięcznie miał po 30 zł za 50kg.( różnica 20 zł ale moge dac link do tematu jakby ktoś nie dowierzał ;p ) , a mi by chodziło o tanią pasze dla siebie no i normalną sprzedaż dla klientów którzy by do mnie chodzili :D
Nw. jak z tym jest dokładnie :P A po skończeniu szkoły rolniczej przejmuje gospodarstwo i kombinuje na czym by tu oszczędzić czy zarobić :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy rolnik może prowadzić działalność (punkt) który sprzedaje pasze ? Dzisiaj, 02:03
  •  

#2 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 29 maj 2013 - 07:33

Czy rolnik może prowadzić działalność (punkt) który sprzedaje pasze ? A kto Ci broni sprzedawać paszę? będziesz po prostu chyba musiał mieć jakąś działalność i tyle.
norweskie-lesne.pl

#3 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 29 maj 2013 - 08:11

Czy rolnik może prowadzić działalność (punkt) który sprzedaje pasze ? Słuchaj moi rodzice tak mają i wcale nie jest tak różowo, że masz marżę na poziomie 30-40%. Nie wszystko prawda co chłop w karczmie śpiewa.

Możesz prowadzic działalność. Pomijająć dochodowość (oczywiście jakaś jest) problemy pojawią Ci się z ubezpieczeniem. Jeśli będziesz chciał pozostać w KRUS to będziesz płacić podwójną składkę (ale emeryturę dostaniesz jedną). Jeśli przekroczysz pewien poziom dochodu (lub podatku do zapłacenia - nie pamiętam dokładnie) to będziesz musiał przejść do ZUS.
Trochę pokomplikowane jest prowadzenie działalności gospodarczej przez rolnika.

Edit: mały błąd mi się wkradł.

Edytowany przez rogas, 29 maj 2013 - 08:12.

#4 Share maciej9911

maciej9911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Pasjonat rolnictwa

Napisany 29 maj 2013 - 08:57

Czy rolnik może prowadzić działalność (punkt) który sprzedaje pasze ? Dokładnie nie jest to takie proste jak się wydaje. Oczywiście jak napisał kolega wyżej kwestia ubezpieczenia ale przede wszystkim cholernie upierdliwe obowiązkowe kontrole z inspekcji weterynaryjnej dwa razy w roku.... A w takie różnice cenowe nie uwierzę, bo wychodziło by w pierwszym przypadku 1000zł tona a w drugim przypadku 600zł tona, a z mojego doświadczenia wiem że 400zł to niewykonalna różnica. Ja prowadzę punkt od ponad roku i powiem ci że ciężko się wbić w rynek bo jest już przesycony tymi punktami. Musiał byś mieć transport do klienta bo bez tego to w dzisiejszych czasach nie ujedziesz. Każdy chce mieć dowiezione na podwórze rozładowane i oczywiście miesięczne terminy płatności. Większość płaci w terminie ale są tacy którzy potrafią przeciągnąć płatność kilkunastu tysięcy kolejny miesiąc i kasa zamrożona. Najlepsi są 'workowicze' którzy podjadą po 2-3-4 worki bo płacą gotówką, ale nawet jeśli co drugi z wioski przyjechał by ci raz na jakiś czas po dwa worki to tak i tak nie wyżyjesz. Musisz mieć duży zasięg działania. Mi zdarzało się wozić towar po 50km. A klient sam nie przyjdzie trzeba wyjść mu na przeciw i przekonać że ma kupić właśnie u ciebie. Ale mimo wszystko najważniejsze w tym biznesie to naprawdę duuuży zapas gotówki....

Edytowany przez maciej9911, 29 maj 2013 - 09:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy rolnik może prowadzić działalność (punkt) który sprzedaje pasze ? Dzisiaj, 02:03
  •  

#5 Share RolnikMlody97

RolnikMlody97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 maj 2013 - 13:31

Czy rolnik może prowadzić działalność (punkt) który sprzedaje pasze ? Rozumiem :) A z tym KRUS i ZUS to można zrobić tak że na mnie jest gospodarstwo, a żona prowadzi sprzedaż. Co do cb. Maciej rozumiem że ciężko się wkręcić na rynek ale mi by głównie chodziło o pasze i inne produkty dla siebie po hurtowych cenach :) Bo teraz trzeba na wielu rzeczach oszczędzić, a co do tych miejsc to nie ma ich dużo u mnie tylko 2 w okolicy i do obydwu chodzi wielu klientów + Nutrena która jeździ po gospodarzach ;p Wiec nie było by raczej tak źle porzyjemy zobaczymy :D

#6 Share TOMEK_11

TOMEK_11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 29 maj 2013 - 21:05

Czy rolnik może prowadzić działalność (punkt) który sprzedaje pasze ?

Jak w temacie czy można byc rolnikiem i posiadać działalność/firmę ( nw. jak to sie dokładnie nazywa ) która sprzedaje pasze. Poczytałem pare tematów i stwierdziłem ze Ci co maja takie punkty to dosyć ciągną z rolników bo np. typ który tam kupował pasze po 50 zł za 50 kg. a inny co brał tej paszy po np. 3 tony miesięcznie miał po 30 zł za 50kg.( różnica 20 zł ale moge dac link do tematu jakby ktoś nie dowierzał ;p ) , a mi by chodziło o tanią pasze dla siebie no i normalną sprzedaż dla klientów którzy by do mnie chodzili :D
Nw. jak z tym jest dokładnie :P A po skończeniu szkoły rolniczej przejmuje gospodarstwo i kombinuje na czym by tu oszczędzić czy zarobić :D

97 rocznik :lol: a rób, czasy na takie biznesy już dawno się skończyły

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share RolnikMlody97

RolnikMlody97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 10:24

Czy rolnik może prowadzić działalność (punkt) który sprzedaje pasze ? w przyszłości warto spróbować :D